Infoit hosting

Imam nekoliko početničkih pitanja u vezi hostinga:

Vidim da se hvali infoit.hr, pa sam odlučio uzeti SPRINT paket za privatne korisnike.

Treba mi za osobnu stranicu.

Jedino mi nije jasno, ovdje piše (ispod ponuda):

http://www.infoit.hr/web-hosting

“U cijene je uračunat PDV.”

Međutim ako odem an checkout, svejedno još zaračuna i pdv na tu cijenu…?

Također pitanje u vezi ove opcije u ponudi na hosting paket:

Server u Hrvatskoj (50 kn godišnje)

Jel pametno odabrati tu opciju?

Također treba mi i domena.

Da li je bolje da sam uzmem domena preko recimo GoDaddy-a ili da isto to napravim na infoit-u?

Hvala!

Ja ima kod njih par paketa i domena i sve pohvale. Unutar 15-tak minuta rješavaju problem bio petak ili svetak.
Ak se ne varam njihovi serveri su u njemačkoj. Uzeo sam jedan paket u hrvatskoj i nisam skužio neku razliku osim što sam tanjii za 50kn… Al opet to se možda vidi ako imaš puno ulaza, a ja nemam niti jedan site koji ima preko 1000 ulaza tak da neznam…

Imam kod njih stranicu tj. hosting i domenu. Nikada nikakvih problema. Jednom su mi poslali mail da ce serveri biti down iducih 30 minuta radi nekih tehnickih problema, sve pohvale za njih.

Ja isto imam sve pohvale za podršku, ali pazi, ako ti sajt ima više posjeta onda nijedan domaći ne dolazi u obzir.

[quote=“sime_zd”]Ja isto imam sve pohvale za podršku, ali pazi, ako ti sajt ima više posjeta onda nijedan domaći ne dolazi u obzir.[/quote]zašto ovo? :slight_smile:

btw toniP ne treba ti serveri u HR za dodatnih 50kn (jer su im serveri već u HR :D)
i obračuna ti PDV al ti je PDV već uračunat u 200kn koliko dođe SPRINT paket :wink: što znači ti platiš taj paket 200kn i boli te briga koliko je otišlo na PDV

Ja nemam zamjerke na njih, što se tiče kvalitete.
Ako na njemu mislite hostati manji broj domena onda vam ga preporučujem,
ali ukoliko imate veći broj domena, onda je totalno neisplativ.
Mislim na najvećem paketu možete imati samo 8 addon domena.
Tako da ja imam na infoit-u BASIC paket, a na stranom bez ikakvih ograničenja.

Hvala na odgovorima.

A šta s domenom, da mi onu uzmu ili da sam uzmem kod GoDaddy-a ili slično?

hvali se infoit, ali evo i pokude:

prij nekih mjesec dana prijatelji mi javljaju “hakiran nam sajt, crno i neka muslimanska poruka”, ja dođem kući, sajt samo ne radi, šaljem ticket njima, javljaju da je kvar na hardwareu, nešto riknilo, nakon nekoliko sati napokon proradi (s backupom od prije 3-4 dana), ali kažu da nije bio hakerski napad nego kvar na hardwareu…

i sad opet saj ne radi “kvar na mreži” :rolleyes:

[quote=“PeGO”]zašto ovo? :slight_smile:
[/quote]

Zašto? Zato što će ti poslati poruku da im je žao da moraš seliti!

[quote=“Lego”]hvali se infoit, ali evo i pokude:

prij nekih mjesec dana prijatelji mi javljaju “hakiran nam sajt, crno i neka muslimanska poruka”, ja dođem kući, sajt samo ne radi, šaljem ticket njima, javljaju da je kvar na hardwareu, nešto riknilo, nakon nekoliko sati napokon proradi (s backupom od prije 3-4 dana), ali kažu da nije bio hakerski napad nego kvar na hardwareu…

i sad opet saj ne radi “kvar na mreži” :rolleyes:[/quote]

Izgleda da su im serveri down. Meni ne otvara nijednu moju stranicu, a i stranica od infoit.hr -a je down.

Ja sam u 12:30 poslao ticket da mi stranica ne radi, rekli su da otklanjaju kvar i da je mreza u pitanju

da, reći će kao trošiš previše CPU-a, optimiziraj skripte, ali nećeš uspjet popravit i moraš selit, ili preći na VPS.
ali ako imaš tisuću posjeta dnevno onda su oni dobar izbor. ma da…

[quote=“Lego”]da, reći će kao trošiš previše CPU-a, optimiziraj skripte, ali nećeš uspjet popravit i moraš selit, ili preći na VPS.
ali ako imaš tisuću posjeta dnevno onda su oni dobar izbor. ma da…[/quote]

Da se razumijemo, tako je kod svih u hrvatskoj, ne samo kod njih. Meni su za domene najbolji izbor, a za hosting jedino da mi treba za sajt za apartmane bi tražio domaći neki.

Isti slucaj i kod mene. :neznam:

svima je down, već skoro 2 sata.

Očito je ovaj lik već skupio 100.000 unikata dnevno.

Meni radi, proradilo pred 20 minuta. A i clanci.com proradise…

nisam ti baš siguran u to…pričao sam par puta sa ljudima iz InfoNET d.o.o., čak s Damirom Maračićem sam komunicirao o postavljanju sajta koji bi imao popriličan broj posjeta (bila bi u marketing uložena pozamašna svota) i rečeno mi je da nema problema (mislim svak oće navuć klijenta na sebe pričom al nisam dobio dojam da bi me očekivao izgon sa servera koji sam platio)…osim toga ako imaš masu unikatnih posjeta normalno je da ćeš selit na VPS za svoje dobro…al mislim da može infoit podnijet dosta veliko opterećenje…osim ako ti imaš neka konkretna saznanja, zanemarimo sad ovaj pad koji im se dogodio…

i meni upravo. 2 i pol sata down… ne bi ništ reko da nisu imali kvar (još gori) prošli mjesec.

Heh, pusti te priče. 2 - 5 000 dnevno će ti max izdržat, ovisi o sajtu. Čuo sam ja takvih priča.