Inkaso provizije za naplatu Adsense čekova za poslovne korisnike

Na žalost ne, prodao sam sve sajtove 2008. godine. Strani affiliate programi convertaju se jedino na stranim sajtovima, a naših affiliate programa gotovo da nema. Ne da mi se opet započinjati from scratch, pošto je konkurencija sad već brutalna. Eventualno da je pronaći neki teški microniche i početi od tamo.

Vjerujem da se zbog toga tako malo o affiliate zaradi priča ovdje, pošto su teme uglavnom zarada na hrvatskim sajtovima dok su oni koji zarađuju na stranima, valjda na stranim forumima.

Osobno dižem čekove u OTP banci, tamo negdje od 2005-e. Oni su bili jedini koji su odmah davali lovu pa sam prvi ček odnio tamo.

Ako ček odmah vadim, ima neka min. provizija, ako lova ostaje na računu, mislim da nema provizije.

Inace sam uzasno aljkav što se tiče adsense love pa uzmite s velikom rezervom, možda me deru a da ni neznam.

Ima još netko na OTP?

I btw, sve je na fiz. osobu, nikako na firmu.

jel mi moze neko reci tocnu informaciju reci po mogucnosti iz osobnog iskustva, koja je najveca vriejdnost ceka koja se moze ispaltiti preko WU bez ikakvih placanja poreza kao fizicka osoba? 100€, 1000€, 5000€, 10000€?

Ako primiš €0,01 po zakonu to moraš prijaviti poreznoj. Hoćeš li ga prijaviti i hoćeš li porez platiti, to je na tebi. U tom slučaju nema maskimuma.

Banke po Zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma moraju provjeriti sve transakcije veće od 105 tisuća kuna, no nisam siguran da li isto vrijedi za WU.

ugl da mislim na to da porez ne platim i tipa dobijem cek preko WU od 10000€ nitko to nece provjeravati ili nesto slicno tome?

A što se dešava ako recimo neki bogati rođak/prijatelj iz vana Ti uplati (posudi, pokloni) na račun ili WU neku svotu novca?
Kako time dokazati da to nije ‘novac zarađen na crno’??

Mislim da se preko 7000 eura ne može dignuti preko westerna. Za porez neznam.