Inkaso provizije za naplatu Adsense čekova za poslovne korisnike

Bilo je već nekoliko tema o naplati Adsense čekova i provizijama no uglavnom za čekove koji glase na fizičke korisnike. Zanimaju me iskustva onih koji Google čekove dobivaju na ime firme, a iznosi su im iznad $250 kada se po pravilu ti čekovi moraju slati na Inkaso provjeru?

Trenutno naplatu vršim preko PBZ banke, koja uzima 50kn (~$8,62) provizije po čeku + provizija INO banke koja obično iznosi $24, no bilo je i slučajeva s nekim drugim ne-adsense čekovima kad su mi skinuli i puno više.

Dakle na ček od $260, kada se oduzmu provizije banaka $8,62 + $24, trošak konverzije dolara u kune, porez države i ostali troškovi, ostane šaka jada.

U kojoj banci vi naplaćujete čekove i kolike vam provizije uzimaju? Postoji li način da se Inkaso nekako izbjegne?

Čekovi? Šta je to?

Western Union zakon.

Ja sam obišao sve banke u Požeštini i sve šalju na inkaso, bez obzira na iznos čeka. Jučer sam baš ček ostavio u PBZ-u, oni najmanje skinu, 20kn slanje na inkaso + ino banke skinu oko 150kn. Ostane ti za dvije tri čunga-lunge.

zašto niste prešli na WU i još se zaj*** sa čekovima?

Adsense ne nudi WU kao opciju za poslovne korisnike.

Ja sam govorio za Amazon affiliate.

Steel, a zašto moraš biti bussines? kakva korist od toga u googleu?

Primam preko RBA jer je tamo i poslovni račun. Deru me k’o žutog mačka.

Prema izračunima ispada da su fin. najlošija opcija čekovi na mali iznos. Izračunao sam da trebam sakupiti na jedan ček min 4-5000 USD da bi bilo najisplativije.

@MeeGo
Zakonska obaveza prijave prihoda iz inozemstva koja vrijedi za sve.

[quote=“trnac”]Primam preko RBA jer je tamo i poslovni račun. Deru me k’o žutog mačka.

Prema izračunima ispada da su fin. najlošija opcija čekovi na mali iznos. Izračunao sam da trebam sakupiti na jedan ček min 4-5000 USD da bi bilo najisplativije.

@MeeGo
Zakonska obaveza prijave prihoda iz inozemstva koja vrijedi za sve.[/quote]

vidi,ne kuzim sto se ima od toga da se nastupa kao firma u affiliateima.pogotovo kad se nije vecernjak ili neki jaci medij vec sitna firmica.
cisti novac se opterecuje nepotrebnim davanjima.
zakonska obveza izdavanja racuna znaci sljedece:“ne smijes kao tvrtka obaviti rad /uslugu a da za to ne ispostavis racun.jer na taj izbjegavas obracunavati porez”.
a sad gdje pise da se ta usluga pruza u ime tvrtke.tko ti to moze dokazati!!!???
uopce mi nije jasno zasto taj novac vucete na tvrtku.
samo jos ulazi u osnovicu za dobit.
ja nemam nikakav AdSense.Imao sam nekada nekih pokusaja ali to je poprilicno dosadan job pa sam odustao.i jos imam neki 70 $ koje nikada necu vidjeti zbog pravila +100$.
ali da ga imam nema teorije da bi prihode prikazivao u korist tvrtke.

trnski,daj mi pojasni kako pravdas prihod ako za njega nisi izdao racun,
ne kuzim kako je to uopce moguce?

Viral, pa jer ako ne ide na firmu, opet bi trebao platit drzavi njen dio preko pihoda. Neki imaju samo takve prihode pa ako zele poslovat moraju nesto prijavit.

Dali ima kakve sanse uzimat pare od adsensa na offshore firmu? Cini mi se da sam nekad to gglao pa da ne mozes ali mozda grijesim?

[quote=“vir2al”]vidi,ne kuzim sto se ima od toga da se nastupa kao firma u affiliateima.pogotovo kad se nije vecernjak ili neki jaci medij vec sitna firmica.
cisti novac se opterecuje nepotrebnim davanjima.
zakonska obveza izdavanja racuna znaci sljedece:“ne smijes kao tvrtka obaviti rad /uslugu a da za to ne ispostavis racun.jer na taj izbjegavas obracunavati porez”.
a sad gdje pise da se ta usluga pruza u ime tvrtke.tko ti to moze dokazati!!!???
uopce mi nije jasno zasto taj novac vucete na tvrtku.
samo jos ulazi u osnovicu za dobit.
ja nemam nikakav AdSense.Imao sam nekada nekih pokusaja ali to je poprilicno dosadan job pa sam odustao.i jos imam neki 70 $ koje nikada necu vidjeti zbog pravila +100$.
ali da ga imam nema teorije da bi prihode prikazivao u korist tvrtke.

trnski,daj mi pojasni kako pravdas prihod ako za njega nisi izdao racun,
ne kuzim kako je to uopce moguce?[/quote]

Vidim ja da ti puno toga ne kužiš, tamo u drugom threadu mi trubiš o “tipicnom hrvatskom razmisljanju” i kako zemlja tako ne može naprijed, a ovdje se čudiš što neki žele raditi legalno, po zakonu, koji inače postoji u svim razvijenim zemljama.

Nemam ništa protiv onih koji ne plaćaju porez, možda ga ni ja u nekom dijelu ne bi plaćao da nisam tako paranoičan po prirodi, no tebi taj avatar stvarno ne priliči ili možda misliš da bi svi trebali razmišljati kao i ti.

[quote=“SteelMaiden”]Vidim ja da ti puno toga ne kužiš, tamo u drugom threadu mi trubiš o “tipicnom hrvatskom razmisljanju” i kako tako zemlja ne može naprijed, a ovdje se čudiš što neki žele raditi legalno, po zakonu, koji inače postoji u svim razvijenim zemljama.

Nemam ništa protiv onih koji ne plaćaju porez, možda ga ni ja ne bi plaćao da nisam tako paranoičan po prirodi, no tebi taj avatar stvarno ne priliči ili možda misliš da bi svi trebali razmišljati kao i ti.[/quote]

a kakve veze ima legalan prihod od toga u kojemobliku “stranke” se prema nekome u nekom “poslu” nastupa.
pa ne placas ti jedini porez u ovoj drzavi.
dalje.zakoni postoje da bi se postivali,naravno.i uvijek stojim iz toga.i stajat cu dok sam ziv.kako je rekao pokoji Gotovac-"legalista pa sto kosta da kosta."
samo, moras znati da je i kaligula postivajuci zakon / koji je usput on sam donesao / svojim rimljanima postavio konja za senatora.

sto si za zakvacio za moj avatar.drzi se sadrzaja napisanoga,zaboga.

Tko kaže da račun nije izdan?

[quote=“trnac”]
@MeeGo
Zakonska obaveza prijave prihoda iz inozemstva koja vrijedi za sve.[/quote]

To kužim, ali zašto odabrati kod Googlea da sam pravna osoba i tako nemogu dobiti na WU. Kakva je korist biti kod Googlea pravna osoba, ako možeš biti fizička i imati firmu u HR i plaćati obveze.

Nema koristi. I sam ti Steel u uvodnom postu kaže da je pušiona, ali kako da ti ja to pojasnim?

a kojih prihoda ? nijedna porezna uprava za 10+20 K kuna koje se zaradi preko AdSensa nece pitati od kuda su.
a to doseze sve do 85 ooo kuna / to sad vec zavisi od uprave do uprave i cinovnika / a koje je cifra kao osnovica za ispadanje iz sustava PDV i samim time obveza izdavanja racuna.
dok svaki prihod u firnu …pa i 100 kuna povecava osnovu za izracun poreza na dobit / naravno nakon odbitka troskova i svega ostalog /

ima

Imao sam offshore firmu u Gibraltaru s bankovnim računom u Panami. Sve sam otvorio online preko posrednika za nekih $2000. Porez sam plaćao paušalno godišnje mislim oko $500.

Stvar je u tome što dok je novac na firmi nisi dužan plaćati porez u Hrvatskoj, međutim ako taj novac želiš unijeti u Hrvatsku i koristiti kao fizička osoba, po zakonu opet podliježeš porezu na dohodak. Novac možeš skidati direktno s računa u Panami preko kartice na našim bankomatima, no ako taj novac ne prijaviš opet kršiš zakon.

Tako sam shvatio da s offshore firmom nisam puno postigao, pa sam ju zatvorio i otvorio d.o.o. u Hrvatskoj i koliko god mi je žao plaćati poreze, osjećam se dobro.

Steel hvala na info, razmisljam da ako dizes pare na bakomatu da placas racune/hranu itd i vjerujem mozes dignut i u inozemstvu nebi trebali bit problem?

Ako kupujes auto/kucu itd i stvaras imovinu onda da jasno da je problem.

P.s
Adsense ti je isao na offshore, nije problem?

[quote=“Marko_bweb”]Steel hvala na info, razmisljam da ako dizes pare na bakomatu da placas racune/hranu itd i vjerujem mozes dignut i u inozemstvu nebi trebali bit problem?

Ako kupujes auto/kucu itd i stvaras imovinu onda da jasno da je problem.

P.s
Adsense ti je isao na offshore, nije problem?[/quote]

Pa da, možeš otići na putovanje, trošiti na karticu i kasnije si još podignuti novac na povratku. Ok je ako se ne radi o velikim iznosima, no ne pruža baš ni osjećaj sigurnosti držati veći iznos na nekom tamo bankovnom računu u Panami u kojoj nikad nisi ni bio, pa te to sve tjera da taj novac trošiš više nego što bi želio.

Onda nisam još radio s Adsense i CPP programima, već s Affiliate programima, no ne vidim da bi bio neki problem s Googleom. Čekove šalješ poštom u Panamsku banku na naplatu, mislim da sam negdje pročitao da sad čak imaju i opciju da ček samo skeniraš i pošalješ.

Radis jos sto affiliate? Vidim da je vecina tu na adsensu i malo se prica o drugim stvarima.