Inspekcija web siteova

Zanima me koliko se u Hrvatskoj provode inspekcijski nadzori web siteova, bilo da se radi o web trgovinama, portalima ili drugim tipovima siteova. Koji organi vlasti to najčešće kontroliraju? Porezna uprava, državni inspektorat, milicija…

BTW, zanima me i kakve su ostale kontrole, ne samo “pregled” web sitea, nego i kontrola same firme, poslovnog prostora, stručne osposobljenosti radnika i direktora, položen ispit o zaštiti na radu, bla, bla… Znam saamo da porezna kontrolira financijski aspekt, ali ne znam za ostale stvari.

P.S. Molio bih moderatora da ovaj thread ostane u birtiji jer mislim da je iz praktičnih razloga najbolje da se ovdje o tome raspravi.

Pa vjerovatno ovisi što je web stranica, pa prema tome spada i u nadležnost određenih institucija.
Ako se gleda kao medij, onda vjerovatno institucije zadužene za medije imaju neka pravila.
Ili ovo što je sad aktualno kršenje autorskih prava. Nije fokus u web stranici već kršenju nekih drugih pravila.
Isti pristup rješavanju problema ako se radi u kršenju autorskih prava preko radija.

Recimo za web trgovine, mislim da se brojevi kreditnih kartica nesmiju spremati.
No kako provjeriti dali se spremaju ili ne…,

Rekao bih da se kod webstranica radi o tome da se mora postojati sumnja da je nešto prekršeno i netko to mora prijaviti.
Eto one penny aukcije kod njih je bilo navodno inspekcija.
No opet valjda cilj te inspekcije nije bio da se utvrdi kako web stranica radi već da se utvrdi dali se krše pravile nagradne igre.
Neznam, nekako mi ispada web stranica uopće nije u fokusu već poslovni model koji se događa iza stranice i dali se krše ti propisi.
Znaći, zaključio bih, inspekcija web stranica u biti ne postoji…