Inspektorat počeo hvatit "švercere" na Njuškalu?

LINK na bug.hr

Očito su počeli čistit njuškalo?

Ma daj, čisto pecanje nekih genijalaca. :slight_smile: Neko mu smješta patku. Državni inspektorat mu šalje e-mail! A imaju kućnu adresu (a čak i da nemaju imaju na raposlaganju sve poluge vlasti da do nje dođu). Onda obrati pažnju na terminologiju “sve račune ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV”. :slight_smile: A šta je s drugim računima? Kako da pošalje račune kroz e-mail (datoteke nisu knjigovodstvene isprave, mora biti na papiru). I šta je to “plaćeni PDV” - je li to neprijavljeni porez (kako da im “dostavi” to?) ili je to prijavljeni, a još neuplaćeni porez (što je ilegalno u tome i kakve tek veze Inspektorat ima s time)? I što bi im trebao to dostaviti u bilo kojem slučaju pod terminom “plaćeni PDV”? Kakve veze ima tržišni inspektorat s PDV-om uopće - time se bavi Porezna uprava koja tebi kaže koliki ti je “plaćeni PDV”.

A najbolja fora mi je reply-to adresu koju su mu dečki stavili: "[email protected]". Tako da lijepo samog sebe prijavi inspektoratu (naravno, ako ta adresa uopće postoji, jer je nema na njihovim stranicama, prijave se podnose putem obrasca).

Dobro mi je kako ti informatičari koji čitaju Bug tri stranice ne mogu shvatiti očigledno, da bi se tek u zadnjem postu javio neko pametan.

Super fora, u svakom slučaju! :slight_smile:

Patka ljudi patka, većina Vas već zna,ali ovi na Bugu baš i ne

Ti kad kontaktiraš nekoga sa njuškala trebaš unijeti ime i prezime,te adresu :))

i ja sam se bio malo uplašio :smiley:

Izgleda da su i Bugonlineovci skužili… :slight_smile:

Inače, mislim da je lik napravio kazneno djelo: lažno se je predstavljao kao službena osoba (čl. 328. KZ-a). Dakle, bilo bi dovoljno da frajer obavijesti o tome natrag inspektorat ili policiju, pa bi se ovi vrlo brzo zainteresirali. Tip je zaštićen zato jer svi kojima šalje svoje pošalice žele što manje talasati, ali naći će se neki od forumlija… :frowning:

pa da, samo što ide sve preko servera od večernjeg (njušako =večernji) u istim su g** ako zovu inspektorat, to mu konkurencija radi :smiley:

Nije nikakva fora.

Nekoliko mojih oglašivača je dobilo slične pozive za pružanje usluga.

Imam jednu pred sobom, fxirana jučer odvjetniku.

U svakom slučaju, nije nikakva fora… (inspektor potpisan imenom i prezimenom, br. telefona, službeni pečat, itd)

[quote=“digits”]Nije nikakva fora.

Nekoliko mojih oglašivača je dobilo slične pozive za pružanje usluga.

Imam jednu pred sobom, fxirana jučer odvjetniku.

U svakom slučaju, nije nikakva fora… (inspektor potpisan imenom i prezimenom, br. telefona, službeni pečat, itd)[/quote]

Jel su prodavali ili pružali usluge ?

U ovom slucaju je to isti q.

Očito su sisavci iz porezne došli na bisernu ideju kako radit još manje a brat još više.

Pravno gledajući, cijela stvar je nevjerojatno klimava.

Da nisam vidio poziv svojim ocima, mislio bi da je nekakva sprdačina.

Da stvar bude “smješnija”, jedan od pružatelja usluga je legalan / registriran i uredan platiša svih nameta, a dobio je poziv na prekršajni sud da svoju djelatnost, kojoj je dokaz oglas na mom sajtu, opravda donošenjem sve potrebne dokumentacije na prekršajni sud, ili će ekipa poslati inspektora koji će po čl.xy kazniti s 5-20k kn…

Obzirom da je to sve osim dobra reklama za moju djelatnost, proslijedio sam stvar odvjetniku i cekam feedback.

Uglavnom, veselica :slight_smile:

[quote=“digits”]U svakom slučaju, nije nikakva fora… (inspektor potpisan imenom i prezimenom, br. telefona, službeni pečat, itd)[/quote]Službeni pečat, itd.

Dakle, to nije e-mail. Ima memorandum, s grbom i sve. I potpisao si kada ti je poštar donio.

Ono što je gore napisano je e-mail.

U kojim sve situacijama ja smijem prodavati na oglasnicima stvari poput,mobitela,usb-ova, etc. etc. da bude sve po zakonu?
-Očito ako kupim stvari u nekoj drugoj zemlji i ovdje preprodajem kao fizička osoba radim kazneno djelo?

[quote=“tsereg”]Službeni pečat, itd.

Dakle, to nije e-mail. Ima memorandum, s grbom i sve. I potpisao si kada ti je poštar donio.

Ono što je gore napisano je e-mail.[/quote]

Da ali je forma “dopisa” jednaka. (poziv na dokazivanje legalnosti usluge).

[quote=“mestro67”]U kojim sve situacijama ja smijem prodavati na oglasnicima stvari poput,mobitela,usb-ova, etc. etc. da bude sve po zakonu?
-Očito ako kupim stvari u nekoj drugoj zemlji i ovdje preprodajem kao fizička osoba radim kazneno djelo?[/quote]
sve ti je ovdje objasnjeno:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=29745#7

sala mala, ali polako sve sjeda na svoje mjesto. I mislim da ovo nije nikakva sala sa mailovima, samo je pitanje casa kad ce i na taj nacin poceti skupljati pare.
Ali ovaj put sa opravdanjem, jer se radi o svercu.
U oglasniku mozes prodavati svoje rabljene stvari ili eventualno koju novu, (kakav poklon koji ti se ne svidja ili slicno) naravno ako prodajes 3 nova televizora to i bas nebu islo.

Reda mora biti…

Hm… da to sve skupa nije uvod i u oporezivanje zarade od gugleta i sl. ?

Hm… kakvo nerazumjevanje stanja stvari…
Zarada od gugleta spada pod inozemni prihod koji bi svi mi morali prijaviti na općini i na to platiti porez. Kao i sa svime u ovoj državi vrijedi ista stvar:imamo dobre zakone koji se ne provode iz raznoraznih razloga a ponajviše zbog našeg mentaliteta:Jami di još možeš.

uopce nije problem oporezivanje gugleta, nek oni lijepo na banci ili nedgdje posalju racun koliko treba platiti i mi platimo, problem je sto ako zelis platiti moras izgubiti mjesec dana da to platis. A previse je i ono cekanje u banci za naplatu western uniona.

[quote=“iggysick”]Hm… kakvo nerazumjevanje stanja stvari…
Zarada od gugleta spada pod inozemni prihod koji bi svi mi morali prijaviti na općini i na to platiti porez. Kao i sa svime u ovoj državi vrijedi ista stvar:imamo dobre zakone koji se ne provode iz raznoraznih razloga a ponajviše zbog našeg mentaliteta:Jami di još možeš.[/quote]

Kako mislis nerazumjevanje? Upravo o tome ti i pričam, možda će putem OIB-a početi žešće kontrolirati te prihode i gledati jesi li na kraju godine to prijavio pod neki dohodak.

Sve je meni to jasno, ali to je problem onih koji zarađuju na taj način, a ne države - gledano sa stajališta države.

Znači to je već oporezovano a samo nije rješeno kako kontrolirati,zar ne?
A ti si rekao da je ovo uvod u oporezivanje gugle zarade a to je već oporezovano.

[quote=“iggysick”]Znači to je već oporezovano a samo nije rješeno kako kontrolirati,zar ne?
A ti si rekao da je ovo uvod u oporezivanje gugle zarade a to je već oporezovano.[/quote]

Nisam rekao, već sam se pitao. Ti si siguran da je to već oporezovano i da ne podliježe nikakvom oporezivanju ili pretpostavljaš? Ja nisam baš siguran u to…