Instagram problem sa pratiocima

Pre mesec dana sam pokrenuo IG profil za balkanski region, nicha je travel
Sve je islo kako treba, domaci followeri, domaci lajkovi, sve kako sam i planirao, do pre neki dan…
Objavio sam prvi IG reels, koji je postao viralan, 60k lajkova, 1m impresija, ali dobijam svaki dan brdo pratilaca koji nisu sa balkana, fejk profili, indijci, amerikanci… Dnevno dobijem avg +300 followera koje ne zelim iskreno, ciljam na ljude sa balkana ali ovo mi skroz kvari planove

Da li postoji neki nacin da se ovo fix-uje?

Pa realno nema jer im reels jos nije usavrsen, nisu fino prekopirali tik tok :joy:

1 Like

Mislim da cu zbog ovog morati promenuti ime na ENG, e sad nailazim na novi problem, smislio sam ime ali vec postoji profil sa tim username-om, ima 2 slike iz 2013 godine sa 0 lajkova i 2 pratioca, da li je ikako moguce ugasiti taj profil? Jer ga ocigledno niko ne koristi i nema svrhu, probao sam da dodjem do kontakta od admina ali bezuspesno, probao sam i sa report as spam profile i nista se ne desava vec par dana

Mislim da i ako se ugasi nece moci, da ce se vodit kao zauzeto ali nisam 100% siguran.

Ja mislim da ako deaktiviras profil da se onda vodi kao zauzeto, ali ako ga obrisu da je onda moguce koristiti taj username. Isto tako mislim da postoje cak ljudi/agencije koje nude uslugu da dodju do takvog usernamea, ali naravno za manju ili vecu naknadu. Sve u svemu nacin ima, samo treba znati recept, jer dobar i kratak username na instagramu se moze porediti sa dobrom domenom…

1 Like