Instagram profil - zarada

Pitanje je jednostavno. Kako najlakše monetizovati Instagram profil sa velikim brojem followera? Vidio sam da neki na forumu prave profile i skupljaju pratioce. Kako ga najbolje iskoristiti? Da li neko od vas već koristi neku metodu ili neko ima ideju…

Evo i mene zanima. Mislim da je odgovor CPA, ali treba naci pravi marketer da ti plati kad zaradis i da dozvoljava takvu vrstu marketinga.

Instagram -> Landing page -> maxbounty.com CPA offers.
Vecinom se rade lazne nagradne igre s iphonima i sl., zarada po submitanom mailu je $1.50 do $2.50 ovisno o ponudi.

Zavisi koliko je profil velik i koliko followera ima? Ako je veci profil mozes prodavati shoutoute ali zarada nece biti toliko velika sa par profila. http://shoutcart.com/ je jedan od sajtova na kojima mozes prodavati i usput vidjeti kako se cijene kreću. Najisplativije bi bilo napraviti ecommerce ili affiliate sajt i onda linkati na stranicu.
CPA offers ako ces praviti trebat ce ti veći broj IG stranica. One su vecinom spamerske stranice i treba tu dosta stvari znati da se pokrenu te stranice ali moze se dosta love zaraditi i to veoma brzo. Rade na principu laznih nagrada, downloadanja aplikacija kao sto je spomenuto u postu iznad. Moze se naci dosta tih marketera i uglavnom su veoma pouzdani sa isplatama.
Licno se nisam upustio u izradu bilo kakvih stranica jer nisam imao vremena i nisam pohvatao sve informacije pa ako iko sa foruma ima iskustva bilo bi dobro da to podijeli sa nama :D. Najvise me interesuje podešavanje proxija, koliko followati i niche koje su dobre.

Koje niche i koliki broj followera?

Bez niche licni profil - preko 40K followera

Da ne otvaram novu temu, ako bi netko mogao provjeriti na svom instagram profilu koliko unatrag mogu provjerititi analtičke/statističke podatke o angažmanu i ostalim stvarima svih storija? Ja imam samo 14 dana unatrag

Savjetujem vam da prije unovčavanja pogodite 10.000 pratilaca.