Instalacija Dockera na windows 8.1

Nešto sam uspio :slight_smile:

Iskopao sam ovo, i djelovalo je obečavajuće: https://medium.com/@Charles_Stover/fixing-volumes-in-docker-toolbox-4ad5ace0e572

Napravio sam djeljenu mapu u Oracle WM VritualBoxu…restartao komp …ali na toj mapi mi i dalje ne radi mountanje volume-a.

No, dok sam pravio svoju djeljenu mapu, vidio sam da tamo već postoji jedna djeljena mapa koja je
c:/Users/

Preselio sam svoj projekt unutar c:/Users/ …napravio ponovni build imagea sa ove lokacije…i sada mi tu radi mountanje volumena. Aleluja.

Sada bi još bilo neloše skužiti što sam zaebao prilikom kreiranja svoje djeljene mape…

Proradilo…nit ne znam što sam promjenio kod postavke djeljene mape u VirtualBoxu. Mislim da samo možda umjesto veliko “C:” napisao malo “c:” …

…its work, huh… :slight_smile:

Grrr…nekako mi se čini da ovim problemima nema kraja. Sada pak hebe nešto sa .htaccess-om.

Projekt koji bi htio pokrenuti puca zbog tog file-a, ako maknem .htaccess onda requst prolazi…ali mi djabe sve kada taj projekt se oslanja na rutiranje pomoću .htaccess file-a.

Nadalje…postavljam si neka pitanja. Što će biti sa bazom podataka? Sada mi je totalno zbunjujuće što ću trebati napraviti da apache iz imagea vidi myqsl server koji je na mom računalu.

S obzirom koliko je ovo dosad zapinjalo …sve se bojim dal više ima smisla gurat dalje. :confused:

Sad bi ti bilo dobro da pogledas sta je docker-compose

Oko .htaccessa i toga kako tvoja aplikacija radi na zalost ne mogu pomoci.

Zasto ti uopste zelis koristit Docker, koji ti je use-case ?

  1. Da mogu lokalno pokrenuti aplikacije koje su zaražene virusima …a da ne ugrozim da se maliciozni code ne raširi po ostalim projektima

  2. Radi strukture projekata lokalno. Bez dockera moram svaki puta prerutirati appache da gleda na drugi folder. Prije sam imao sve aplikacije unutar htdocs-a …ali sam dobio brdo aplikacija koje tako ne žele raditi. Složene su tako da znaju raditi samo u pravom rootu. …a ne isplati mi se to sve preštrikavati.

Znači, trebam neki simple način da pokrenem aplikaciju točno onakve strukture kakva je … i da to pokrenem u nezavisnom okruženju, tako da ne ugrozim time ostale aplkacije.

Pogledat ću što je composer … mada mi je ovo sve već to mach problematike koja se samo nadovezuje. A ja tražio simple način xd.
Lakše mi je kupiti drugi komp…i koristiti ga kao nezasivnu razvojnu okolinu. Haha…briem da ću tako i napraviti. :slight_smile:

Jedna od opcija je da bazu pokrenes u zasebnom containeru (pogledaj docker-compose), sto se tice .htaccess-a zasto i njega ne mountas u /var/www/html to bi valjda trebalo raditi (nisam siguran 100%).

Problem je u tome što on jeste paralelno uz index.php, tako da je mountan, pošto je unutar mountanog foldera.

Preživio sam jedva nekako sve ove greške oko instalacije i inicijalnog setupa…u nadi da ću dobiti stabilni rad u izoliranoj okolini. Sada pošto ispada da je stabilni rad utopija pošto moram petljati dalje po strukturi toga što je izolirano…ne usudim se dalje. Jer kako ću ja onda jednog dana kad iskoči greška znati jel do aplikacije ili Dockera. “Lako” je još sad kad znam da Docker zeza…pa znam po čemu moram kopat…al ne vidim se dalje u ovom. Drugim riječima begam od ovakvih stvari glavom bez obzira xd xd

Šteta. Taman sam mislio ponuditi jednu stvar da probaš: ako tebi uspije iz prve - svakom će.

Inače:

Docker ti je idealan za ovo. Prava je šteta što ne ulažeš u znanje.