Internet platna kartica

Preko koje banke da uzmem internet platnu karticu? Uglavnom svi preporučuju Visa El.Zanimaju me troškovi i provizije .Šta mi preporučujete?Potrebna mi je za Pay Pal.Imam račun u Erste ali ne mogu Visu platnu karticu da povežem sa Pay pal nalogom zbog toga što PP ne podržava CVC2 koji se nalazi na Erste Visa Elektron

Da li moram u banci u kojoj uzimam internet platnu karticu da otvorim tekući račun ili takva obaveza ne postoji?Bitno mi je zbog troškova održavanja,jer nisam u radnom odnosu i nemam redovna primanja

u kojoj si državi?

kartica se veže za neki račun, a možeš i više kartica na jedan račun … ja imam dvije kartice, jednu glavu i jednu dodatnu na istom računu

visa electron je najbolja, u bih su osnovni troškovi 1 € (u sparkasse/erste banci) … mada možeš uključiti i ono mobilno i elektronsko bankarstvo pa na kraju troškovi ispadnu 3€

zavisno od države, paypal ne dozvoljava povlačenje novca na mastercard kartice

u bih ako imaš mastercard karticu sa paypala ne možeš povući pare na nju, za srbiju i hrvatsku ne znam

najbolje informacije ćeš dobiti u njihovom call centru, oni obično najbolje znaju, bolje od onih teta na šalteru

Hvala na odgovoru.U Srbiji sam.Ne znam kako funkcioniše sistem internet platnih kartica.Ako sam dobro razumela moraću da otvorim tekući račun u banci u kojoj uzimam internet karticu

Mozda su do sada naucili, ali kada sam ja trazio PIN sa mog racuna koji sam dobio s PayPala prilikom otvaranja, e to je bilo WOW u banci (prije 10 godina)… mislim da sada svi znaju sta zelis … ako si u BiH nebi trebao imati problema… E da… Electron karticu trazi, nemas im sta spominjati sto ce ti dok je ne prijavis u PayPal koji ti tada uzme dolar i pol s tvog racuna, a vrati ti taj novac kada podesis PIN koji pronadjes u toj tvojoj transakciji na salteru banke kod “tete” :slight_smile: pitaj da ti procitaju PIN od tvoje transakcije…

U Srbiji sam.Probala sam preko Erste Visa.Nije uspelo.Probaću preko neke druge banke

1 Like

govore da je intesa dobra u srbiji, vidi raspitaj se

u slučaju da ne budu znali šta je to (meni nisu znali reći) neka traži izvod zadnjih mjesec dana, na izvodu u opisu paypal transakcije pišu ta 4 broja

čim budeš rekla da tražiš karticu oni će ti automatski otvoriti račun, prvo potpišeš ugovor za otvaranje računa pa onda ugovor za izdavanje kartice

Uzeću preko Intese.Videla sam na forumu da njihovu karticu najviše preporučuju.Hvala.Pozz

1 Like

Koristim Vojvođansku VISA, nikad problema nisam imao. PIN transakcije mi je stigao na SMS, pošto sam i to aktivirao. Održavanje je 180 dinara + 50 dinara SMS, i to ako imam uplate…

2 Likeova

@korisnik9758789 Ne znam kako nisu znali, u biti taj PIN predstavlja ime osobe koja ti je uplatila 1,5$ … to se zove lijenost “ala šalteruša” :slight_smile:

1 Like