Internet prodaja usluga

Pozdrav,
želio bih se informirati ukoliko netko ima iskustva u prodaji usluga putem interneta. Imam u planu pokrenuti web stranicu na kojoj bih nudio usluge digitalnog marketinga (promocije, Adwords…) te me sada zanima kako naplatiti takve usluge. Prvo mi na pamet pada primati uplate preko PayPal-a jer se za isti ne treba provoditi fiskalizacija.
Sada mene zanima dali ja mogu ovako poslovati bez da osnujemo tvrtku ili obrt?
Koji je najbolji način za primanje uplate?
Dali je kupcu usluge potrebno ponuditi neki ugovor ili slično?
Kako platiti porez na sve to?

Unaprijed se zahvaljujem svima :slight_smile:

U HR ne. Ispravak da… na crno. Da li će se zaustaviti na tebi, to ti nitko nezna.

Večina će reći na ruke, ako planiraš budućnost tu, registriraj firmu, ili obrt, smao e pripremi na određene troškove.
HR nažalost nema neki pametan način da radiš kad imaš posla i da te tako plačaju, osim autorskih ugovora, ugovora o djelu itd…Mislim da cc 40% ti uzmu po ugovoru.

Večina ne izdaje, ali radi tebe i sigurnosti svoje, smislim neki ugovor, pregledaj ga da se ogradiš od mogućih situacija.

Lako, samo se javi državi da si neka firma, i oni će sami naplatiti:)
Pa ako registriraš nešto plaćaš kroz doprinose, na kraju godine dobit itd…
Ako si obrt, svaki mjesec ista stvar…

Duga tematika, ima puno previše tekstova o tome na ovom forumu.

Hvala Vam na odgovoru,

Baš me zanima kako druge tvrtke koje se bave digitalnim marketingom i vođenje Adwords kampanja primaju uplate. Vjerojatno postoji neko riješenje, te da njih pitam :-/
Na što ste točno mislili pod ovim gdje spominjete 40%?

Pa evo otvori danas jdoo ili doo.

Ti si jedini zaposleni, direktor.

Minimalna plaća od 2017. ti je 5900 kn bruto.
Knjigovodstvo telefon, prostor cca 2000 kuna…
cc to ti je blizu 8.000,00 kuna.
ti od toga dobiješ 4.000,00kn
Ako zaradiš tipa 25.000,00 kuna i želiš si dati tipa 10.000 kuna plaću računaj da 8-9 tisuća ide državi.
itd…

No tebe zanima kako da naplatiš adwords usluge? Da li klijenti daju svoje kartice, ili ti svoje pa… ?

Ja s zamislio nešto drugačije cijelu tu sliku. Na primjer da krenemo od pretpostavke da sam već zaposlen gdje su mi plaćeni svi doprinosi.
Dakle ja otvaram d.o.o. (izuzmemo troškove otvaranja i kapitala) te poslujem bez zaposlenih. Koliko sam upućen mogu poslovati bez zaposlenika ili ako ne, prijavio bih nekoga na 2h i plaćao doprinose u visini cca 300kn.
Poslovni prostor mi ne treba, već kao sjedište registriram svoju adresu (uz izjavu roditelja itd). Znači ostaje mi samo trošak knjigovodstva cca 600kn.

Dalje, ja bih nudio usluge vezane za digitalni marketing gdje bi bilo uključeno od Adwords kampanje, Facebook kampanje, SEO optimizacija, promotivni materijal i mnoštvo toga. Imao bih predložene pakete te bi me kupac kontaktirao u svezi onoga što želi.

Jedino mi je sada malo nejasno kako mu naplatiti? Dali se to može putem PayPal-a, da ja pošaljem naplatni link s cijenom. Nasao sam nešto u vezi toga: https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/paypal-payments-standard
Dali to ovako funkcionira ili?

Zahvaljujem Vam se na odgovorima :slight_smile:

Moras tu uvrstiti i minimalni trosak najma koji isplacujes svojim roditeljima.

Ispostavis im racun, fiskalna blagajna ti ne treba i normalno ti plate. Ne treba ti paypal za to

U teroiji to je sve super.
Tako sam i ja razmišljao kada sam kretao solo.
Vidim da si se raspitao, nadam se da su te dobro savjetovali, ako radiš to nisi nigdje naveo super.

Ovo bi mi ubiti bilo sekundarni izvor prihoda, odnosno posao. Također tu bi prebacio i Admob račun koji imam, pa da mi je sve to na firmu. Također bih i mogao zaposleni dečke koji mi pomažu preko učeničkih i studentskih ugovora. Vjerujem da bi prihvatili posao i da imaju minimalne prihode. Neću nikad znati ako ne pokušamo, možda nam i krene :slight_smile:

Kreni, ja sam bio skeptičan, radio za druge za gluposti, ovako imaš nešto u ćemu možeš naći dodatnu zaradu. A pogtovo ako još radiš negdje.

Zanima me da li prilikom prodaje određene usluge u inozemstvo moram prvo ispostaviti račun kupcu ili mu poslati fakturu PayPal-a za naplatu usluge. Znači ako je konkretno dogovorena putem maila prodaja usluge između moje tvrtke i klijenta da li ja šaljem prvo zahtjev za naplatu, pa nakon primljene naplate šaljem račun.
Malo sam se pogubio u ovome =/

S inozemstvom budi oprezan, ako reg j.d.o.o. mozes raditi da nisi u sustavu PDV-a, ako prođeš 70 tisuća kn u radu s inozemstvom moraš ući u sustav PDV-a. A prema onom sto si napisao odgovara ti da nisi u sustavu…

Što god radiš traži naplatu barem 50% unaprijed ili neki polog.
Ponudu svakako cijelu šalješ prije. Ponudu. Račun kada bude gotovo ili neka uplata.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact