iPad 2

Nisam kupio jedinicu pa mislim 2. Kako će u hrvatsku stići za koju godinu ne ostaje mi ništa nego njuškalo.
Zanima me koje su cake tamo, jel se da vjerovati ovim švercerima koji prodaju za jeftiniju cijenu?
Vidim da ih već danas ima a jučer je izašao u americi.

Skokni do Austrije :smiley: Tamo je od 25.03.2011. dostupan u trgovinama.

OT: Kad si ti vidija Dalmatinca da skače do Austrije (Graca). Italija je puno bliža. Čak nam ni Slovenija nije nešto naročito, iako je u tzv EU.

Rekao sam Austriju jer znam da tamo izlazi na taj datum, za Italiju i Sloveniju nemam pojma… tj. za Sloveniju sumnjam da je među prvim državama gdje izlazi novi iPad2.

Edit: evo pogledao sam, izgleda da je od tog datuma dostupan i u Italiji tak da Šime možeš skoknut i do Trsta :stuck_out_tongue:

Ma ne skače mi se nigdje. Zanimaju me ovi iz oglasnika, koje opasnosti vrebaju.

Opasnosti ti je pun forum.hr. Koje sam ja zapazio se svode da za prijevare u vrijednosti ispod 1000 kn policija ne postupa po službenoj dužnosti, pa moraš građanskom tužbom. A to se možeš slikati. Tako ima nepopravljivih tipova koji stalno operiraju po tim oglasnicima. Fora je da im ti platiš neki avans (ispod 1000 kn) i onda zaboravi pare. Ili da uzmeš pouzećem, platiš poštaru i u paketu nađeš ciglu ili sidro (bilo je i toga) ili drugi proizvod, a ne oglašavani ili sl.

Ima li i drugih trikova, ne znam.

Pretpostavljam da ti nema tu nego potegnuti do frajera, pogledati robu, papire (ako si zanteresiran za jamstvo), pa platiti.

Malo samo googlaj forum.hr:
http://www.lmgtfy.com/?q=prijevara+%2Bmobitel+%2Boglasa+site%3Aforum.hr

[quote=“sime_zd”]Nisam kupio jedinicu pa mislim 2. Kako će u hrvatsku stići za koju godinu ne ostaje mi ništa nego njuškalo.
Zanima me koje su cake tamo, jel se da vjerovati ovim švercerima koji prodaju za jeftiniju cijenu?
Vidim da ih već danas ima a jučer je izašao u americi.[/quote]

trieste

http://www.torrideuropa.com/default.asp

najbolje u MediaWorldu

http://www.torrideuropa.com/scheda.asp?id=b-10

ali ima jos 3 ducana

Moj prijedlog ti je preko eBaya od nekog sa dobrim rejtingom kupis iz SAD-a. Tak smo mi jedinicu.

Čuo sam se sa jedinim, sutra bi mi ga trebao poslati ali nema 3G. On kaže da ako imam iPhone 3G da mi onda iPhone radi kao modem i da mi ne treba i iPad 3g, da je to bacanje novaca.

Jeli to istina?
Idem se malo raspitati na googlu, ak netko zna nešto o tome bio mi mu zahvalan.

[quote=“sime_zd”]Čuo sam se sa jedinim, sutra bi mi ga trebao poslati ali nema 3G. On kaže da ako imam iPhone 3G da mi onda iPhone radi kao modem i da mi ne treba i iPad 3g, da je to bacanje novaca.

Jeli to istina?
Idem se malo raspitati na googlu, ak netko zna nešto o tome bio mi mu zahvalan.[/quote]

iOS 4.3 donosi mogucnost kreiranja hotspota, tako da ako to nabacis na iPhone, moglo bi.

Samo pazi iPhone 3G model se ne moze nadograditi, jedino 3Gs i noviji.

@sime to je djelomicno tocno…

OS verzije 4.3 za iphone 3GS kao i 4 ima u sebi novu funkciju koja se zove HotSpot dakle sa tom funkcijom tvoj iphone je wifi spot koji moze koristit bilo koji uredjaj koji ima wifi u sebi

Za 3G verziju postoji jedan app koji se zove MyWi i kosta 15$ no mozes ga cinimi se instalirati samo preko cydie, po mome miseljnju je preskupo

Dakle situacija funkcijonira samo kod 3GS i 4 serije a i moras paziti na data promet koji je ovisan o tvojoj pretplati tj. paketu kojeg imas

[quote=“nike”]iOS 4.3 donosi mogucnost kreiranja hotspota, tako da ako to nabacis na iPhone, moglo bi.

Samo pazi iPhone 3G model se ne moze nadograditi, jedino 3Gs i noviji.


[/quote]

Imam 3gs, jel sigurno da on može, ovo su mi odgovorili na drugom forumu

[quote=""]Istina je, ali službeno je podržan samo iPhone 4 preko wi-fija, na ostalima radi samo preko USB-a i BlueTootha. Proguglaj si malo OS 4.3 hotspot da vidiš kako radi.

Neslužbeno, možeš JB-at telefon pa opet imati wireless hotspot preko wi-fija i na starim ajfonima.

Nedostaci bi bili nešto manji komfor u vidu aktiviranja hotspota na jednom uređaju i traženja hotspota na drugom uređaju, a vjerujem da će trošiti bateriju ko blesavo.
[/quote]

Ne moze preko Wi-Fi :frowning:

http://support.apple.com/kb/HT3574

Jedino ti ostaje da pokusas sa cydia aplikacijom MyWi kao sto je rekao @Alen.

Mada nju mozed dobiti i besplatno, ima piratski cydia repozitorij.

Naručio sam pa ću se morat snalazit nekako, možda prijeđem na iphone 4, ionako mi pretplata istječe za 3-4 mj.