iPad Wi-Fi

Više jedan očajnički pokušaj…
Imam iPad 2 i jedno par mj. jer savrešeno radio na kučni wireless i onda jedan dan samo nestao signal.
Pokušao sam sve i svašta, kad bi ga stavio u recovery mode, defalt postavke sve proradio bi internet ali na 1-2 dana i onda opet nestao.
Slao sam ga u Zagreb firmi koja se bavi time, i što bi se dogodilo, stigne im iPad na kojemu internet radi savršeno, vrate ga meni kući, radi jedan dan i opet nestane.

Ima li netko ideju što može biti, jel moguće da je problem da t-coma ili nužno do uređaja? Imam iphone i nikad nisam imao sličan problem sa njime, internet radi već 3 godine na njemu normalno.

Pa u tom trenutku kad ti na ipadu ne radi wifi probaj se spojit sa nekim drugim uredajem preko wifi-a. Ukoliko drugi radi normalno znaci da je do tvojeg ipada - po tome sto nekad radi a nekad ne prije bi reko da je neki softverski problem na ipadu…

EDIT : Inace bez problema vezanog u wifi kak ti se svida ipad jel vrjedi te novce? Planiram mozda ja jednog uzeti radi citanja i surfanja…

Ili probaj koristiti drugi AP neko vrijeme da vidiš kako će se iPad ponašati…

Sory al ne znam što je AP, pojasni pliz.
Imam iphone kažem, on radi normalno. Praktički su iphone i pad isti uređaj.
Ne znam što da radim više, očajan sam, kupio sam uređaj, surfao sam uglavnom njime, komp mi je služio samo za posao i sad ne radi a ne vidim rješenje.

Kupio sam ga preko njuškala i nemam papire za njega.

Često naletim na komentar tipa ovoga što mi još manje daje nade.

[quote=""]This problem happened to me.
Just go to Apple Store and they will replace it for you.[/quote]

Access Point,pristupna točka :smiley: tj modem
Imam ja nekakav polovni pa se možemo dogovorit da ti posudim ili prodam?

AP - Access Point

Pa onda sigurno nije problem u ruteru nego u ipadu. Neznam stvarno šta bi mogao napraviti osim prodati dok radi :smiley:

Oš kupit, 3500kn, ganjc nov?

Vidim da pod network ima opcija VPN, što je to?

Jel ti skriven SSID? Jel imaš uključen MAC filter? Jel wpa, wpa2 ili wep ključ?
Ako je išta od toga, probaj to maknut: broadcastaj ssid, makni mac filter, stavi (za početak) wep ključ ili čak probaj bez ključa u neko gluho doba noći. Pa vidi jel tako radi.

Da li ti wifi signal skroz nestane na ipadu ili ne može nać tvoju mrežu?
Iduća opcija - posudi ruter druge marke, kako ti gore kažu. Iako je problem u ipadu, kako nemaš papire, možda će nešto od toga pomoći.
Jel imaš zadnju verziju software na ipadu?

Jel ispravan? :zub:

Je, imaš pod dobri i loši trgovci, sve pozitivne imam. Znaš da te ja nebi zajebo, jel kupuješ?

[quote=“ram”]Jel ti skriven SSID? Jel imaš uključen MAC filter? Jel wpa, wpa2 ili wep ključ?
Ako je išta od toga, probaj to maknut: broadcastaj ssid, makni mac filter, stavi (za početak) wep ključ ili čak probaj bez ključa u neko gluho doba noći. Pa vidi jel tako radi.

Da li ti wifi signal skroz nestane na ipadu ili ne može nać tvoju mrežu?
Iduća opcija - posudi ruter druge marke, kako ti gore kažu. Iako je problem u ipadu, kako nemaš papire, možda će nešto od toga pomoći.
Jel imaš zadnju verziju software na ipadu?[/quote]

Ovo prvo ću malo prguglat, ne kužim ništa ovako.
Što se tiće signala, nema ga, nema one icone gore uopće. Što je najgore, icona Wi-Fi je prozirna, ne mogu je kliknut uopće. Nekad se pojavi kad restartam ipad pa je mogu kliknut ali onda mi samo traži i traži a ne nađe ništa.
Imam zadnji verziju.

Jesi li se pokušao s njim spojiti na neku drugu mrežu? (ono što ti je maestro predložio).

Možda ti ovo pomogne:
http://orion.fesb.hr/DotNetNuke/Portals/0/docs/organizacija/UputeiPhone.pdf

Slao sam ga u zg na popravak, njima je sve radilo, bio je 3 dana gore. Kad su ga vratili i meni je radio, ali samo 1 dan.
Drugi dan sam ga prođirao autom po zadru, vratio ga kući i proradio (izgleda da voli putovanja :D) al samo na par sati.


nisam jedini.

Imao sam slicnih problema na iOS uredjajima.

Moguce je da si kliknuo slucajno na forget about this network. Rjesenje je da promijenis ime AP, ili gdje se vec konektujes.

Meni je to pomagalo.

Druga opcija, cesto wi-fi strada na iOS uredjajima (sto od software update, sto hardverski) ovo je vrlo cesta pojava, govorim iz iskustva.

[quote=“nike”]Imao sam slicnih problema na iOS uredjajima.

Moguce je da si kliknuo slucajno na forget about this network. Rjesenje je da promijenis ime AP, ili gdje se vec konektujes.

[/quote]

Gdje je ta opcija pa ću vidjeti jesam je kliknuo slučajno?

I ja imam sličan problem sa iPad (jedinicom).

Ako držim iPad dalje od 2 metra od routera (AP-a, kako god), uopće ne vidim mrežu na popisu, kad se primaknem bliže, sam se automatski spoji i sve normalno radi…

Svi ostali uređaji (nekoliko mobitela, laptopi…) rade normalno na svim normalnim udaljenostima od routera (koliki je domet signala).

Tamo gdje ukljucujes wifi, i kad kliknes na network koji si pronasao, crveni button (mislim, nisam 100% siguran za boju, iPad mi je kod kuce)