iPhone 4

iPhone je ok mobitel, ali puno precjenjen. Najviše mi se gadi marketing koji je brutalno debilan i pali na neinformiranim osobama. Meni sigurno ne može proći priča da su oni izmislili touch screen ili video poziv, ne znam što sve ne, ali to je Apple i it’s magical, it just works prolazi kod average joea i na kraju još brane to na netu, dirneš u apple ko da si dirnuo u osinjak, onda Apple sve izmislio svi ostali kopiraju itd. :hico:

@Kečko
Ne znam o kakvim ti glupostima pričaš, zvučiš ko tipičan Apple hejter.
Cijena iPhonea je identična kao i cijena sličnih uređaja u klasi - naravno, govorim o cijenama na slobodnom tržištu.

Molim? Slična? ako je tebi ovo slično

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/3528

Cijena mobilnog uređaja 7399,00 kn

sa

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/1645

Cijena mobilnog uređaja 4499,00 kn

onda opće nemamo o čemu pričati.
A karakteristike

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3077&idPhone2=3275

Jedino ekran nešto bolji, ostalo zanemarivo osim prednosti androida pa moš staviti gore flash i javu, a i da ne govorimo da nemaš diktatora koji će donositi odluke za tvoj mobitel umjesto tebe. (hint-> flash, ili držite telefon krivo itd) Da ne govorimo o problemima sa signalom i kako su ih riješili (mob prikazuje više signala nego što ima).

Kao što sam rekao, mislim na cijene na slobodnom tržištu (ala njuškalo). Možeš ti spominjati cijenu od 7 000kn, ali nađi mi nekoga tko je kupio iPhone po toj cijeni? A vjeruj mi da svaki balavac ima iPhone, misliš da su svi ti ljudi dali 7 000kn?

Ja sam za novi iPhone (zapakiran, dakle - nerazdjevičen) dao 3 000kn. Ovaj mobitel koji ti uspoređuješ je jeftiniji točno toliko koliko je i lošiji.

Osobno, sviđaju mi se i android i ios, da idem pričati o prednostima jednoga naspram drugom, to bi bilo moje subjektivno mišljenje (kao i tvoje o androidu, pretpostavljam da koristiš android).

Problemi sa signalom - fikcija, pokušavao sam svašta i uvijek sam imao signal. Tj. nikad nisam ostao bez signala. Naravno, ako sjedneš na njega i zatvoriš ga sa svih strana - smanjit će se signal za 1 crticu, kao i na svakom drugom uređaju.

Sve u svemu, obožavam ovakve kritike. Ljudi mrze apple pa rađe izmišljaju mane. To su većinom ljudi koji nikada nisu imali iPhone. Jer, da su imali, ne bi trebali izmišljat mane. iPhone ima svojih prednosti i mana - kao i svaki drugi smartphone.

Što se tiće HTC-a kojeg uspoređuješ, ima ga prijatelj. Koliko sam vidio jako dobar mobitel i sigurno bi mi to bila alternativa da moram birat.
Ipak je malo nezgodno što je interna memorija jako mala, a svaka aplikacija koju instaliraš (čak i memorijsku karticu) zauzme barem 10% svoje veličine na internoj memoriji pa si prilično ograničen sa time.
Ispravite me ako griješim, ali par ljudi mi je navelo to kao najveći problem.

EDIT:
Ja sam iPhone kupio radi OS-a. Smatram da ne postoji toliko jedostavan i praktičan OS kao što je IOS.

Apple hater jesam, ali to ne smatram svojim minusom… Evo nekoliko razloga zašto sam hater.

  1. Reklame su im predebilne it’s magical it just works, iPhone will shit instead of you xxD etc…
  2. Stvari koje su bile aktualne nekad i koje gotovo svaki uređaj ima oni predstavljaju revolucionarno
    3.Najskuplji su (sa strane firme)-> direktno povezano s najvećim profitom
  3. Steve Jobs je đubre od čovjeka. (Svi ostali CEO tvrtci takvih veličina su poznati kao veliki humanisti-> BIll Gates, Warren Buffet… dok ovaj nije dao gotovo ništa u humanitarne svrhe, da ne govorim o onom biseri kad je radnicima zatočenim u rudnicima podjelio iPhone pa se onda naslikava po novinama ko da je ne znam što napravio…)
  4. To je valjda jedina firma di designeri imaju glavnu riječ, di je izgled uređaja ispred funkcionalnosti, a to je meni totalno neprihvatljivo.

inače što se tiče interne memorije koliko znam to je sad riješeno (nisam istestirao, ali koliko čujem…) da se da napraviti particija na memorijskoj kartici i da je onda to direktno proširena memorija telefona, a ne kao app2sd koji ti dozvoljava instaliranje aplikacije na karticu.

Problemi sa signalom postoje, puno ljudi je imalo taj problem, a oni su ga riješili na jako debilan način, promjenili su formulu prikazivanja signala, znači prikazuje ti mob da imaš 3 crtice signala, makar bi trebao prikazivati manje. U većim gradovima i di je dobra pokrivenost vjerojatno nećeš imati problema, ali problem postoji.
[edit]
A način rješavanja problema i objašnjenje od stevana da držite krivo mobitel je vrh
uostalom, misliš da je ovo


i toliko hatera applea samo zato jer su zavidni, kako neki fanboyevi govore?
[/edit]

Potkrijepi to nekim činjenicama. iOS da je bolji od androida ne može nikako biti činjenica jer večina tvrdi da je android bolji :smiley:

Kečko, mobilni operateri imaju istaknute daleko veće cijene slobodnih uređaja kako bi se njihova pretplata činila povoljnijom, tako da tvoja usporedba ne stoji.

Kakva je situacija sa izmjenom baterije na iPhonu? Može li se promjeniti ili ne?

Na iphone-u nije moguće zamijeniti bateriju.
Za mobilne operatere znam ali ako gledaš u postotku koji je koliko skuplji to ipak stoji.

Kečko, opet pričaš napamet. Na iPhone-u je itekako moguće zamijeniti bateriju. Štoviše, na iPhone 4 je to jednostavno učiniti kao i na svakom drugom mobitelu. Osim što imaš 2 šarafića koja moraš skinuti kako bi mogao skinuti zadnji poklopac - za razliku od drugih mobitela na kojima taj poklopac ispada sam od sebe kod svake malo veće vibracije.

Nisam rekao da je IOS bolji, rekao sam da smatram da je jednostavan i praktičan - što je moje osobno mišljenje koje ti svojim glupim komentarima sigurno nećeš promijeniti :wink:
Argumenti su ti sve jedan gluplji od drugog. Ustvari - nisi rekao ništa konkretno. To što Jobs nije dao ništa u dobrotvorne svrhe (a ne znam to jer nisam provjerio, mada sumnjam) nema apsolutno nikakve veze sa kvalitetom mobitela koji firma čijeg CEO-a prozivaš proizvodi.

Što se dizajna tice, bolji mi je bio stari iPhone, a funkcionalnost? Kako bi ti pobogu povećao funkcionalnost?

Kao što sam već rekao - tipičan si Apple hejter i kao takav ne daješ objektivne i realne komentare, izvaljuješ gluposti bez da provjeriš da li je to doista tako. Daljnja rasprava nema smisla.

Istina - Apple nije izumio touch screen niti puno ostalih stvari, ali nađi mi jedan mobitel čiji display i touch iskustvo mogu usporediti sa iPhoneom. Napominjem: uzmi u obzir kada je izašao prvi iphone sa takvim screenom.

Appletards