iPhone 7 Plus - diskusija

Pozdrav.

Imam 6s trenutno, i sluzi me dobro, ali ova kamera na 7 plus jednostavno kida pa razmisljam o Upgrade-u.Cijena u Bosni je trenutno previsoka, i nema sanse da dam toliku lovu ovdje, base model 2049,00KM, sto je wtf.

Kakve su cijene u HR ? U Njemackoj je 899e sto je otprilike 1750KM, dok je u Svicarskoj jos jeftiniji oko 899CHF sto je otprilike 1630KM - pa imam i neke opcije da ih tamo kupim.A cijena u USA je daleko povoljnija, samo sanse su nikakve da ga kupim iz USA po USA cijeni.

Btw ako je vec neko radio Upgrade sa 6s na 7 plus neka pise dojam.Mislim da je prelazak sa 6s na 7 totalna glupost i bacanje love, dok se 7 plus ipak dobije nesto malo vise.

Added: Te cijene u DE i CH, da li su tu uracunate sve silne takse i porezi ? Jer ako nisu, kad se uracunaju vjerovatno se dobije ista stvar ko u Bosni.

Kod nas u Crnu Goru se prodaju za 650e do 700e iphone 7 http://forum.cdm.me/showthread.php?183495-Novi-iPhone-7-32GB-Black

Sto se tice Plus 100e do 150e eura skuplje na forumu nov ne koristen sa garancijom http://forum.cdm.me/showthread.php?183479-iPhone-7-Nov-Neotpakovan

Evo ovdje mozes vidjet cijene u hr:
https://www.nabava.net/mobiteli__100/apple-mobitel-iphone-7-plus-55-32gb__28661031

Ovo naravno ne ukljucuje telekomene, cijene u telekomima su ovakve:

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel/apple-iphone-7-plus-32gb-gold?cti=novi-ugovor&noredirect=1&gapt=4-1-1-1-0-0-0&entityid=5VFtnmNXELbpVoNhLpIdbSkiuHNqIFrMesKmStrM4Ag1&scuserselected=True

Kolko vidim t com prodaje iphone samo uz ugovornu obvezu

Tele2:


Ali ovo je samo 32gb neamju veci model…

Vip:
http://www.vipnet.hr/webshop/pretplata/mobiteli-na-pretplatu/Apple-iPhone-7-Plus-256GB-zlatni/12351?FromCatalog=true

Nadam se da sam pomogao ako ti se da pogledaj jos bonbon i tomato mozda ih i oni imaju u prodaji

Ovo je jako povoljno, hvala.

Razmisljam da li sad da ga kupim, ili mozda da sacekam izlazak S serije, pa ce onda trenutnom standardnom modelu vjerovatno pasti cijena.

Ja sam imao sličnu dilemu, trenutno imam 6S i odlučio sam čekat osmicu… jednostavno maltene jedina razlika je u kameri koja je zaista nevjerojatna, čudo tehnike, tko je vidio, zna o čemu pričam… čovjek može svadbe snimat s njom.

al da me kamera baci u takvu investiciju, bome neće.

Pa najbolje da odradite doplatu date taj i doplatite i uzmete bolji to mnogi rade na forumima.

Das taj i jos nesto kesa uzmes 7+ :smiley: jednostavno
Ali ti je bolje sacekati jos koji mjesec , kada ce mu cijena dosta spasti.
U medjuvremenu su izbaceni telefoni koji su po mnogo cemu bolji od iPhonea :slight_smile:

Naravno da bih prodao 6s, ima jos 6mj garancije.

Ima vjerovatno, ali ja sam na Apple ekosistemu, tako da samo iOS dolazi u obzir trenutno.Da li ce se nesto mijenjati u skorije vrijeme, ne znam, Apple srlja lagano, tako da sve je moguce.

Ja sam imao 3, 3gs (Po meni najbolji smartphone ikada ) , 4 , 4s i 5
Jednostavno zato sto je vec pri izlasku “petice” bilo nekih HTC telefona koji su bili dooosta bolji , i dan danas sam na HTC ( Koristim M9 trenutno ) a isto sam pozurio da kupim HTC M9 jer sam se zaljubio u te telefone. Pogodi sta ? HTC M9 nije donio nista novo za razliku od M7 i M9 , tako da je i tebi mozda doslo vrijeme da razmislis o svemu tome :slight_smile:

Samo zalim para koje sam “bacio” na M9 a nisam nista novo dobio

Evo dobio sam ponudu, da dam svoj 6s i jos oko 450 eura za brand new 7 plus 32GB.Sta mislite ?

Pa to je to inace, probaj da spustis na 400, jos ako ti nije 6s 10/10 dobro si prosao jer se prodaju po 350e.

Evo da javim, kupio sam 7 plus prije 2 dana.

Prilicno zadovoljan :slight_smile:

Po kojoj cijeni?

1760KM, sto je negdje oko 860-870eura

Pa to mi se cini povoljno :slight_smile:

Da prilicno povoljno, s tim da dobijam 1 godinu garancije.

Na jednom mjestu sam nasao za 1680KM, ali me prodavac zavlacio 7 dana da bi na kraju rekao, da ne mozr nabaviti mobitel, jer ga dobavljaci nemaju na stanju.

Ja prije mjesec dana uzeo jedan (za drugu osobu) za 1500km. Model 7plus bijeli.

I ja sam prije nekoliko dana kupio 7 plus black 128gb i platio ga 2130KM u Mekline. Razbio displej u proslom 6 plus a morao potrositi 2 milje s firme tako da reko ajde. Nisam nesto trazio oko cijene povoljnije jer mi trebao racun, a Mekline su provjereni tako da…

Ali da budem iskren nista specijalno u odnosu na 6 plus. Malo kamera, malo 3d touch ovaj, malo brzi, malo bolji otisak prsta i to mi se cini da je to to.

Po mom misljenju 6s plus je trenutno best buy proizvod, barem sto se tice iphone.

@belmin kakvo je tvoje misljenje?

Pa ono sta znam, isto okruzenje je u pitanju (iOS) pa sve izgleda dosta slicno.

Al ova kamera jednostavno razbija, posebno ovaj Portrait mod.

Ja sam na 7plus presao prvenstveno zbog manjka memorije na 6s, i zbog kamere.

Prelazak sa 6s na 7 mi se nije cinio logicnim jer nema tu nekih wow unaprijedjenja, tako da sam se odlucio za 7 plus.

Ono zadovoljan sam za sada, to sto si naveo stoji.Brzi je, bolja kamera, bolji citac otiska, daleko bolja kamera…

Da li se dobilo nesto revolucionarno ? Pa i ne bas.

Btw mislim da ce 8 biti daleko bolja.

1 Like