iPhone XR - ima li ga neko? Kakvi su utisci?

Mene s tim stavom kak je on tamo gore i da ne treba paziti na svaki cent podsjeca na onog baustelca @aleksandar.innsbruck koji je nudio svima za kavu i cigare, a na kraju zajebo nekog :grin:

To je maybe kurcenje na balkanu, ovde svako drugo dijete ima iPhone X / Samsung S9 / Xiaomi Mi Mix 3.

Zadovoljan sam trajanjem baterije i velicinom ekrana, velika promjena nakon iphona 7 od 4.7 inci. Stereo zvucnici su takodjer dosta jaci.

koji mu plaćaju roditelji pretplatom, i zato što se potrošački mentalitet najviše forsira na zapadu gdje je kapitalizam uzeo najviše maha

jednostavnije, djeca ne koriste iphone zato što je dobar, već zato što je na reklami čuo da je dobar i zato što mu svi drugovi kupuju iphone, čisto pomodarstvo … dakle jeste dobar, ali ne vrijedi onoliko koliko apple kaže da vrijedi

isto tako će to dijete kupiti bmw i guliti kredit od 30-50k € zato što svi njegovi drugovi to voze i zato što cure sjedaju u njega, a to što neće imati za zimske gume za taj bmw kada dođe novembar, nema veze … da ne govorim o modelima bmwa koji imaju problema sa mjenjačem i prolaufanim motorima bmwa na malim kilometražama, ali eto dobar je

to je mentalitet velikog broja naših ljudi koji su tamo, pomodarstvo, kod roma je to najizraženije, brzo su stekli neke pare, voziti će auto koji je statusni simbol iako neće otići na odmor jer mora uzeti gume za taj auto posle pola godine

a kapitalizam forsira potrošačko društvo, pomodarstvo, statusne simbole … začarani krug

to je slučaj naših “skorojevića” koji su se dočepali love, dok se holanđanin ili nijemac koji ima ogromne pare u porodici unazad 100-200 godina ne ponaša tako, a vi koji ste tamo to dobro znate :smiley:

2 Likeova

@korisnik9758789 potpis na sve sto si rekao. Moras kupit te mobitele jer kad TV upalis, svako malo reklama sa swisscom/sunrise da rezervises samsug 10, kupis iphone xs/xr uz neke fiktivne popuste (psihologija).

iPhone 7 sam platio keshom, uzeo pretplatu uz navodni 50% popust odnosno 32 CHF mjesecno. Kada sam odlucio kupiti telefon u istom telekomu na rate uz pretplatu, automatski mi se ponistio popust bez obzira na ugovor i sada placam punu cijenu pretplate od 60+ CHF i rata moba uz to.

1 Like

Odlično rečeno :+1:

Ja baš gledao prije koji dan ovaj novi model Samsunga i kad sam vidio cijenu kontam koje bacanje para, ne dobijam ništa mnogo bolje a valja izguliti 1600+ maraka…

Vjerujem da je ista stvar i sa Iphone modelima, prosječan korisnik (90%+ ljudi) ne primjeti te neke sitne razlike osim što je eto novi model na tržištu :smiley:

Imao sam prije koju godinu Samsung J5 i nakon njega uzeo S7 Edge koji i sada koristim. Nakon nekoliko mjeseci bilo je eh što uze ovaj telefon kad imam sve isto kao i na starijem modelu uz malu razliku u brzini rada… Tako da izgleda dok se ovaj ne raspadne neću ni kupovati noviji model :slight_smile:

1 Like

Koliko mene briga za mob, ja jos imam samsung 5s, ali jbga otisao ekran, poceo malo stekati i moram uzeti drugi, e sad cu uzeti novi iphone da koke privlacim, a kad ih izvedem vanka neka one placaju racune, ja cu reci da nemam love ni za kavu jer isplacujem rate za iphone.

3 Likeova

:joy::joy::joy::joy:

Onda snimas ovako za instagram story pa pogines usput