iPhone XR - ima li ga neko? Kakvi su utisci?

Pozz. Planiram kupiti iPhone XR, ako ga neko ima neka napise utiske? Baterija ok?

Nemoj ga kupiti jer postavljas kriva pitanja.

Za iPhone je dovoljno da gore je jabuka i iPhone i da iskesiras soma eura. Sve ostalo je nebitno, svoja kategorija mobitela i bolje ga ne usporedjivati sa bilo kojim, ima sove kupce, pa ako si prije imao iPhone onda je ovo sigurno dobra kupnja.

1 Like

Da, koristim iPhone 6, pa 6s, sjebao pa kupio opet 6s, zadnji sad je 7, preskacem 8 pa planiram uzet XR.

Rata mi za njeg nije velika, 16 CHF + moja pretplata 62CHF mjesecno. Al zanima me utisak nekog ko ga koristi svakodnevno.

ZeMska sto radi u telekomu kaze da mnogo ljudi vraca iPhone XS Max pa zamijene za iPhone 8 Plus ili XR (downgrade lol).

Ps. Htio sam obicni iPhone X, ali se ne prodaje vise. A ne zelim polovan ili negdje van telekoma bez 2g garancije.

@dadaas Šta ti je Apple uradio pa si toliko gnevan? :grin:

@justarandomuser Drugar je pre 2-3 nedelje kupio XR i do sada nema nikakve primedbe. Baterija kao i kod svakog iPhonea nije vrhunska, ali je solidna.

Ja isto imam 7 i ne planiram da prelazim na nešto novije jer 7 još uvek perfektno radi.

Pa kak gnevan? Pa rekao sam da je iPhone druga kategorija mobitela. Performanse su nebitne s obzirom sto sve drugo mobitel nudi.

Ali je zato cjena visoka koja mnoge odbija, mene prvog.

1 Like

Performanse su odlicne, a sam telefon ti moze trajati bez problema 4 godine, tj. da nemas pad u performansama - sto je za androide jako tesko reci.

S druge strane razumijem sta zelis reci, pogotov ako si neko ko voli isprobavati nove stvari i ne zeli imati jedan telefon 4 godine.Tada definivno Android pobjedjuje, mada i ovaj novi Samsung je jako skup.

1 Like

Ne pratim performanse, ali vjerujem da je u samom vrhu ako ne i najbolji po performansama. meni je jedino problem cijena, nevidim nijedan razlog zasto bi dao tolike novce za mobitel kojeg ne koristim. Kupio Sam XIAOMI za 1400 kuna i to mi je overkill za ovo sto ja koristim.

Kao sto sam rekao iPhone ima svoje kupce i njegova najveca moc je prestiz. Ni jedan drugi, pa cak ni Samsung ne daju toliko prestiznu moc kao najnoviji model iPhonea, sve ostalo je nebitno.

@dadaas zivim u Svicarskoj, nisam u “standardu” gdje treba bas paziti na svaki cent tako da ne gledam to.

Testirao sam Samsung S10 u telekomu, htio na nesto novo preci ali mi smeta ona rupica gdje je kamera u ekranu… izbi mi oci to. Isto rosha za klikere.

Tako da sam evo danas kupio XR

1 Like

Koji koristiš?
Ja već mjesec dana imam Mi MAX 3 i mogu reći da je vrhunski. Gearbest 230€ sve me izašlo. Ženi kupio Redmi 6 Pro, isto gearbest. Oko 170€ … Drama telefoni .

razumijem, kad se moze zasto da se ne kupi. Mobitel je sigurno top. Ali nekom kome ne treba top mobitel je bacanje novca.

@komentar
Ja sam imao prije redmi 6s, pa sam dao zeni, a sad imam redmi note 6 pro. Defintiivno overkill za mene. koristim ga da citam knjige, za posikavanje facebooka i to je to, prakticki zovem par minuta na mjesec, sms gotovo i ne slajem. Mobitel trebam iskljucivo zbog authenticate aplikacije.

A prije toga sam imao onaj bomba XIAOMI redmi note 3 pro, ali dobro vrijeme ga je pregazilo.

Malo za razmisliti:

Ovaj Xiaomi Mi 9 je ubojica!!!

1 Like

Sto mi je ovaj justarandomuser poznat od nekud, ali hajde da vidim hoce li jos neko provalit o kome se radi :thinking:

Ako ti vec svaki cent kako kazes nije bitan, onda uzmes XS.To da ih vracaju ljudi i uzimaju XR su ciste gluposti.Pa taj XR nema ni Amoled display, i svako ko se vrati sa istog na LCD uvidi razliku odmah.

XDA Balkan? Ne znam kako se zvao nalog, ali je imao taj forum…?

Kako ide garancija ako kupis preko gearbesta ili nema?

Pretpostavio sam da nema pa se nisam zamarao time. Uštedio sam taman koliko koštaju 2 dobra servisa, pa ću to (ako dođe do toga) smatrati garancijom.

Samo jos malo offtopica, XIAOMI je dostupan kod nas, i cjena ako se plati namet drzave za uvoz iz kine je povoljnije da se kupi u HR.

eto pa pogledajte malo cjene i po HR ducanima.

mi 9 po svemu je stvarno preheben, ali nema 3.5mm i sd card :frowning:

Na 128 gb SD je nebitan, a 3.5mm svi izbacuju.

Kome je fotografija bitna, Mi9 ima jednu od najboljih kamera na trzistu.

1 Like

Znaci uzet nove sluske, a dimenzije? zar 6.4" preveliko? Cekaj sto je ovo https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-9-6gb-128gb-dual-black-global.html kaze da ima 3.5mm a na gsm arena nema.

iPhone je realno fon za kurc*nje. Devojka mi ima bas XR, ok dobar je fon stvarno ali NIJE vredan 700e!

Do pre pola godine sam koristio iPhone 7, opet kazem skroz dobar fon ja sam bio prezadovoljan ali moze samo da se sagne mom LG G6 koji sada imam i koji je pored toga sto je par godina noviji model i daleko jeftiniji.

Sad planiram da predjen na G7 posto mi nude u paketu.

Znaci iPhone zaista odlican telefon neces se pokajati ali je preskup, i jedini razlog toj ceni je da bi se mogao kurc*ti. Da se ne lazemo da je do necega drugoga. :smiley:

1 Like

@dadaas Izvini, nisam te lepo razumeo. :smiley:

iOS je mnogo jednostavniji i stabilniji od Androida, a poprilicno je lep i smooth.
Meni se licno ne svidjaju ti ogromni modeli bilo kog proizvodjaca. iPhone 7 mi je idealnih dimenzija, zato bas ne znam cime cu ga zameniti kada dodje vreme za to, ali videcemo…