Iskon mail server HiTNO

Selim neki web sa iskon hostinga na drugi, no mailove bi ostavili za sada tamo.

Propagirao sam domenu na novi server, web se prikazuje, no mailove sada koliko znam trebam usmjeriti nazad na iskon.

Napravljen je paket sa remote mail serverom.

E sada imam problem jer ne znam koji je mailserver, mx zapis od iskona…

A podrška je NAJGORA igdje!

iskon.hr - dns njihov vraca mx.iskon.hr

Pozdrav!
Hvala!
Upravo sam ušao na cPanel, stavio mx records mx.iskon.hr i vrijednost 0.

Te onaj zapis koji je bio na domenu sam pobrisao.
Sada od zapisa ima samo:
0 mx.iskon.hr

To bi trebalo biti to? Ili moram još direktno na WHMu nešto petljati po DNSzonama

Koliko obično traje propagacija mail servera, morao bi provjeriti da sve šljaka.

Ne bi trebao dozvoliti korisnicima da prtljaju po DNS-u u cpanelu osim simple zone editora, da si smanjis naknadne probleme :smiley: U whm-u edit MX zone i uneses pod prvog taj. Mozes i kroz edit zone od te domene pa uneses tamo.

Koliko traje propagacija ovisi koliko ti je podesen TTL. Ako je 4h ocekuj 4h, a moze i do 24h proci na nekim dns-ovima ili duze jer neki dns-ovi ignorariraju tvoj TTL…Generalno u praksi stvar se izsinka ispod 24h.

Da li bi to bilo to?

Da. Ako je 3600 bilo i prije i na zoni je isto 3600, ocekuj promijenu za sat vremena

E sad. Testirao sam i večina mailova rpolaze.

NO, recimo kroz outlook sa test mailom šaljem na 5 različitih adresa.
Na gmail ne dolazi.
Da li tu može biti problem neki?

spf record provjeri, jel dodan mx od iskona da smije slati. provjeri i junk od gmaila…

SPF nije bio omogućen.
Sada sam stavio opciju kao enabled.
Vidim da je dodan zapis u dns editoru.

Probao sam opet, no nije prošlo. Da li tu ima neke propagacije?

Ima da, TTL opet igra ulogu, od zone. U SPF moras dodati onda smtp servere koje zelis dopustiti da ti salju mail. Imas pm.