Iskustva i rad na Envato marketplaceu

Queued for Review

Jel moguce da jos nije ni poceo review? Koliko je uobicajeno vreme cekanja posle upload-a?

A ovisi, maksimum ti je 7 dana, obicno bude oko 3-4.

1 Like

Jel ima netko da uredno prijavljuje zaradu na envato marketplacu da podjeli kakve savjete?

Evo izbacio sam prvu skriptu na Codecanyon. Dosta komentara i dosta pregleda al prodaje ni u prici :slight_smile:

3 Likeova

Treba ti puno ljepši i bolji opis tvoje skripte, ovago izgleda nedovršeno, a možda i nije nešto što ljudima treba.

Ma znam ali me mrzi da pisem to :slight_smile: Necu da pravih skripte kojih vec ima na hiljade tamo, ova je jedna jedina ako prodje prosla je ako ne idemo dalje pa cu ubosti nesto sto valja :slight_smile:

Jel postoji neki marketplace sličan Envatu po kvaliteti i izboru?

Da li možda netko zna. Registrirao sam se na themeforest, ali sve mogu uploadat od projekata samo ne mogu fotografije, zbog čega?

Hvala unaprijed!

Ovaj Envato je tesko smece, uzimaju 50% exclusive sellerima a moram da prodam $30 000 da bi dosao na 40%. Tek sam sad skontao posle 20ak prodatih da se ovo ne isplati ni u prici, jedino ako ti skripta postane ultra viralna…

Koliko sam ja primjetio, na ThemeForestu i CodeCanyon-u, najbolje prolaze WordPress Teme odnosno Pluginovi.

Jbg tako ti je to, moraju i oni da zive :smiley:

istina, malo preveliku maržu uzimaju. ali realno gledajući imaju velik broj posjetitelja pa mogu raditi to što rade.

Okej, jasno je da moraju i oni kolača uzeti kako bi imali od čega živjeti i dalje development raditi.

Ali gledaj što ti oni besplatno daju - besplatno prodaješ/oglašavaš svoju skriptu na stranici koja ima milijune i milijune posjeta mjesečno. Ako misliš da možeš zaraditi više na Njuškalu ili stranici sa manjom posjetom a da sva zarada ostaje tebi, samo daj.

I na freelance sajtovima imas pristup milionima poslova i poslodavaca pa uzimaju max 10%, ovo je bezobrazluk sta rade.

Ne miješaj kruške i jabuke. Velika je razlika između prodaje gotovog proizvoda i freelancinga u smislu obavljanja usluga za klijenta.

Na freelanceru ako se ne varam ne možeš uploadati svoju Wordpress temu i prodavati ju?

Evo još par pitanja za vas kojima su poznati ti marketi

1.) Da li se bolje prodaju statične ili CMS teme?
2.) CMS (npr. WP) teme imaju bolje cijene?

1.) CMS
2.) WP teme se najbolje prodaju na ThemeForestu. Cijena im je 40-60$. Vece cijene postizu jedino ecommerce teme.

Pogledaj najprodavanije stvari u proslom tjednu : http://themeforest.net/page/top_sellers Wordpress teme itekako dominiraju.

1 Like

Thx, okušati ću se WP temom.

Na Envato su mi prvi pokušaj odbili. U pitanju je bio jedan social JS plugin.
Zapravo nisu ga odbili 100% već su rekli da je previše sličan drugima te vrste, da još doradim u
smislu orginalnosti - Ali sam izgubio volju. Na kraju sam plugin prodao jednom članu ovog foruma za
sitnu lovu.

Probati ću složiti što bolju WP temu, da je različita od drugih ali opet u skladu sa trendovima.

Nek’ je sa srećom!
20 znakova.

Probao sa dva wp plugina na envatu, oba mi odbili slanjem nekakvog generičkog maila kako je ideja dobra ali ne dovoljno orginalna bla bla. Drugi plugin je bio doslovno nešto što nisam uopće našao među pluginima koji se tamo prodaju, dakle očito nisu ni pogledali o čemu se radi.

Uglavnom, ja sam odustao, ima i boljih načina za prodaju plugina, bez da te pljačkaju sa provizijama 40 - 50%

Krenuo sam kodirati jednu WP temu pa cu je probati objaviti na themeforestu i viditi rezultat, ako u mjesec dana bude 10 prodaja planiram nastaviti.

Ako neka ima dorbih savjeta slusam :smiley:

1 Like