Iskustva sa zaradaom - wallpaper, facebook cover photo

Zanimaju me vasa iskustva sa zaradom u kombinaciji adsense i stranice s wallpaperima,te u kombinaciji adsense i stranice s facebook cover photo? Zanima me jel se isplati? Kolika je mjesecna zarada? Jel se moze zaraditi oko 30-ak eura mjesecno? Koliko je potrebno posjeta i vremena za takvu zaradu od 30-ak eura? Jel ima kakvih problema s kršenjem prava adsense ili slično?

Znam da nema pravila u zaradi, al me zanimaju cisto vasa iskustva :wink:

Ja sam od jednog člana ovdje kupio Wallpaper sajt.

Pretprošli sam mjesec imao oko 800 posjetioca dnevno, i zarada mjesečna mi je bila 25 eura.

Prošli mjesec i ovaj kako je krenulo imam oko 500 posjeta dnevno i zarada prošli mjesec je 10 eura. Koristim AdSense.

Dakle zaključak: dodavanje sadržaja: veća zarada - nedodavanje sadržaja - manja zarada :slight_smile:

Za skriptu koristim WordPress, u svaki wallpaper post dodam i par keyworda. Također, koristim kupljeni template tako da sajt liči na nešto. Ako misliš držati wallpaper sajt sa klasičnom wallpaper skriptom koja se koristi i izgleda isto na 1000 drugih sajtova, ne očekuj tako dobre rezultate.

sto je s wallpaperima? nalaziš ih na netu? kupujes? izradujes sam? sto je s autorskim pravima?

Wallpapere nađem na netu. Uglavnom ih radim sam, u smislu da našem fotografiju dobre rezolucije i onda cropam. S autorskim pravima nisam do sada imao problema. Uglavnom pripazim da nije istaknut autor kod preuzimanja i to je to.