Iskustva u vezi Microsoft Security Essentials antivirusa

Koristim Avast, al ’ me interesira kakva su iskustva vezana za Microsoft-ov Security Essential.
Jel dosadan, efikasan il’ blokira ko zna kakve gluposti, ili ima pontecijala :slight_smile:

Ja ga koristim od kad je izašao na tržište. Nemam nikakvih problema, skenira, a ne osjetiš da radi kao s Avastom ili AVG-om, blokira, čisti, ne čuješ i ne vidiš. Uglavnom super zadovoljan, ne mijenjam više ni za koji drugi, a ako nastave ovako ima odličnu perspektivu.

Tnx @CreatifCode upravo zato i pitam. Avast mi je bio jedan od vodećih AV do nedavno,
Zadnje tri akcije s virusima u kojima se Avast baš i nije proslavio kao do tada ( u pitanju je bio tip Sality virus ili tako nešto).
U svakom slučaju virus je ‘razbuco’ avast, onemogućio windows defendera, zaključo registry i task manager-a i dr. da ne nabrajam tako da nakon dugotrajne borbe (čitav dan)
morao sam (što sam trebao odmah napraviti) reinstalirati windozu, jel kompovi su u knjigovodstvenom servisu pa rekoh da ne riskiram.

Trosi malo resursa i ne usporava rad nakon nekog vremena, sta mi je bitno (sve ostale AV programe sam izbrisao nakon nekog vremena jer su mi usporavali rad racunala). Sad, kako otkriva viruse i slicne napasti ne znam.