Ispis iz baze polja koja su veća od nule

Da li je moguće kod ispisa podataka iz baze u nekakvu tablicu ispisivati samo polja koja su veća od 0. Znači da ona polja koja su 0 ostavlja prazna. Da li je potrebno za to i pri spremanju podataka u bazu spremati praznu vrijednost umjesto 0 ili je moguće iako je vrijednost polja u bazi 0 ispisivati samo vrijednosti veće od 0?

naravno da je moguće ispisati podatke veće od 0…možeš npr:
[HTML]SELECT * FROM imebaze.tablica WHERE kljuctablice>0[/HTML]

naravno ovo “kljuctablice” može biti bilo koji atribut prema kojem postavljas uvijet

Ok, probat ću. A kako spremam u bazu prazno polje tj. da mi se ne upiše nula u polje ako ostane prazno pri upisu. Probao sam sa NULL ali upiše mi nulu.

Evo ti primjer:

INSERT INTO `imebaze`.`imetablice` (
`primarni_kljuc` ,
`ime` ,
`Prezime` 

)
VALUES  ('11', '', 'Ivic');

Sada imaš upit:

[HTML]SELECT * FROM imebaze.imetablice WHERE primarni_kljuc>0[/HTML]

I kao rezultat dobiješ ovo:

[table=“width: 500, class: grid”]
[tr]
[td]primarni_kljuc[/td]
[td]Ime[/td]
[td]Prezime[/td]
[/tr]
[tr]
[td]11[/td]
[td][/td]
[td]Ivic[/td]
[/tr]
[/table]

U kolonu “Ime” nije upisano ništa pa tako prilikom ispisa nema ništa.

Jel jasnije malo ili ja nisam razumio pitanje.

Ovo je jasno, hvala ti puno!!!

A što ako već imam u bazi unesene 0 u polja, jel mogu ispisati samo polja koja sadrže neku vrijednost tj. koja su veća od 0.

nešto nerazumijem.Želiš li ti ustvari da prilikom ispisa dobiješ samo ona polja u kojima je nešto unešeno,odnosno da nema praznih polja.Kao naprimjer onaj ispis iz primjera,ali bez polja “Ime” jer u njemu nema ništa unešeno.

Nešto ovako:

[table=“width: 500, class: grid”]
[tr]
[td]primarni_kljuc[/td]
[td]prezime[/td]
[/tr]
[tr]
[td]11[/td]
[td]Ivic[/td]
[/tr]
[/table]

To želiš ili?

Možda ja nisam dobro objasnio, budući da imam u bazi već unesene vrijednosti u sva polja pa tako i nule, trebao bi prilikom ispisa dobiti kao u tvom prvom primjeru, cijelu tablicu sa svim poljima ali na mjestima na kojima je vrijednost nula da ostane prazno, znači da ispiše ima kolone ali da ostane prazna vrijednost kolone kao u onom primjeru gdje je ime ostalo prazno. Samo me malo muči to jer imam oko desetak kolona i kako bi provjerio da one u kojima postoji nešto veće od 0 da ih ispiše a ostale da ostavi prazne tj da ne ispisuje nule.

Možda trebaš ovo:

[HTML]SELECT * FROM imebaze.imetablice WHERE nekiatribut IS NOT NULL AND nekiatribut!=0[/HTML]

to će ti ispisat sve atribute koji:

1.nisu nula ( “nekiatribut IS NOT NULL”)
2.različiti su od 0 (“nekiatribut!=0”)

Probao sam ovo gornje i u prvom slučaju mi i dalje ispisuje nule, a u drugom slučaju mi ispiše samo redove u kojima navedeni atributi su različiti od nule tj. ne ispisuje kompletan red tablice u kojem je neki atribut nula, a ja bi htio da ga ispisuje samo da umjesto nule prikazuje prazninu…

Budući da sam postavio tipove podataka polja kao integere podaci mi se spremaju (ako je polje u formi prazno) kao nule, znači brojevi, i to mi ne smeta. I kao sada kod ispisa te tablice postaviti query da mi ispisjuje cijelu tablicu ali na mjestima na kojima je nula da ne ispiše 0 nego da ostavi prazno polje.

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/if-statement.html

pozabavi se s ovim.