Isplati li se graditi PBN?

Pozdrav,

Isplati li se po vasem misljenju graditi PBN i preko njega davati linkove glavnoj stranici koja donosi zaradu? Takoder, imate li pokoji dobar savjet kako napravili kvalitetan PBN?

Ono sto znam je:

  • sve stranice iz ove mreze trebaju biti na razlicitoj IP adresi
  • s privatnim WHOIS podacima
  • razlicite wordpress theme i plugini
  • razlicit stil pisanja postova
  • ne linkati sajtove medusobno
  • originalan i kvalitetan sadrzaj
    -…

Ono sto me najvise zanima jest treba li nuzno kupovati expired domene, ili se moze pokusati i s novima koje ce nakon nekog vremena takoder steci domain authority?

Kad se sve ovo zbroji i oduzme, cijena izrade PBN-a ispada poprilicna. Tako da stvarno treba uloziti vremena, paznje i znanja da bi se to na kraju isplatilo. Eto, zato bih i volio cuti savjete od vas, iskusnijih od mene.

Za one koji ne znaju, PBN je kratica za Prvate blog network. I ovdje mozete saznati vise informacija.

Ukratko, svakako se isplati. Ali trebalo bi potrositi minimum nekoliko meseci na istrazivanje i napraviti detaljan plan gradnje PBN, zato sto jedna sitna greska moze baciti par stotina dolara ili cak hiljadu i nesto dolara u vodu. Preporucljivo je kupovati expired domene, posto nova domena nece steci visok DA u kratkom roku. PBN metoda je bila na vrhuncu pre tri-cetiri godine, sada je dosta rizicnije uci u taj proces.

Tema je stara ali sad je april 2016. Kao sto naslov kaze :

Isplati li se graditi PBN?

Cini mi se da je bio neki tutorijal o gradjenu PBN na forumu ali ne mogu ga naci.

Ne isplati se. Odnosno isplati se samo ako imas love i jak projekt za koji si siguran da ce ti dat vise love nego sto kosta pravi PBN. Pod pravi sam vec pisao negdje sto ja podrazumjevam pod pravi, a oni kostaju XXXXX$