Isplati li se riskirati zdravlje zbog digitalnog posla i sjedenja za računalom?!

Raditi od kuce, kada hoces , koliko hoces, stojeci lezeci sedeci , bez sefa nad glavom , to je VRHOVNO dostignuce 21 veka ako ce mo govoriti realno ,
To sto se ljudi sami ubijaju losom ishranom ,slabim aktivnostima ,losima navikama ,alkoholu ,pusenju , nema veze sa OVIM POSLOM ,nego sa svakim covekom i njegovom vizijom,

2 Likeova

A što ti smeta poluležanje da koristiš miš?

Ja radim na random mjestu pa mi isto loše zbog sjedenja. Šetanje tu i tamo, ali ne mogu baš vježbati na radnom mjestu kao što bih mogao kod kuće svako malo i po potrebi.

Ali vježbam dnevno koliko stignem barem koliko toliko smanjim problem sjedenja.

Ništa previše nije dobro, niti stajati, sjediti, hodati…

Nije prakticno, za mis treba ravna podloga, a kad si npr. pod pokrivacem onda je bas i nemas :smiley:
Al vecinski koristim tipkovnicu i shortcutove na njoj, a i navikao sam se na touchpad, samo me strah da neki artritis ne pokupim.

Pa ravan je i kauč ili krevet đe već radiš vjerovatno. Moj ovaj neki kineski miš od 7 dolara fercera odlično i na kauču i u krevetu. Još je punjiv i bez kabla. I ja sam poluležeći radnik ali bez miša ne znam kako bih. Čini mi se da bi mi produkcija bila jedno 5 puta manja.

Ma je al kad se okrecem stalno na lijevi, pa desni bok, pa na ledja i tako dalje… pa bi onda jos i misa i njegovu podlogu uz laptop tako trebao prebacivati :smiley:

Al evo mogao bi misu dati sanse opet kad kazes da je moguce, zapravo ne znam kad sam zadnji put probao s njim tako raditi.

A na tipkovnici bas puno toga moze misa zamijeniti, s tipkama ctrl, alt, shift, alt-tab, f1, f2, f3 i slicne. Npr. select all je CTRL + A, copy je CTRL + C, paste je CTRL+ V, da vidis source code je CTRL + U, da otvoris search je CTRL + F, i tako dalje… S tim shortcutovima budes brzi od misa.

Ti se okrećeš na bokove. Viiš to nisam nikad praktikovo, samo na leđa.

Pa ne treba ti podloga za miš, to se ne koristi od 2010te. Možda na nekoj svili ili tako nekom materijalu miš ne bi radio ali na ovim standardnim podlogama kauča i postelja radi bez problema miš bez podloge.

Rotiram se na sve strane, ako sam stalno u istoj poziciji dodje na isto ko da sam za radnim stolom. A ne znam da misevi danas mogu bez podloge raditi, zadnjeg kojeg sam probao mi je zapinjao kada sam ga po kaucu koristio… moguce da povrsina mora biti tamne boje ili tako nesto. Kupit cu nekog jeftinog pa provjeriti, malo da podlakticu odmorim.

Ja na ovom radim bez problema, jel materijal štof il šta već. Mada šiba i po klasičnoj posteljini bijeloj.

Jel bio s kuglicom :slight_smile:

Ma nije nego bezicni laserski, inace ne bi boja podloge bila bitna. Al sam razmisljao tada uzet tog s kuglicom, on mi je uvijek bolje radio… al onda mora biti ravna podloga.

Kaj vam ne smeta kad vam lap grije jaja? Meni nije problem mis, veci mi je problem zagrijavanje :joy:

Moj se uopce ne grije, a imam valjda 100 tabova otvorena… Imam puno RAM-a, a ostale specifikacije su prosjecne.

1 Like

Ja sam citao na geek.hr da nije pametno drzat laptop u krilu i zato to ne radim :rofl:

2 Likeova

ma zajebavam za kuglicu

imaš ono metalno za krilo sa ventilatorima da moš držat laptop

ali mislim da je najveći problem što se ne čiste laptopi pa se stoga počnu pregrijavat. eo moj laptop star sto godina i kad se očisti svake druge godine uopšte ne grije


2 Likeova

Verujem da sam dobrim delom fasovao ozbiljno oboljenje zahvaljujući predugom sedenju ispred kompa. Kako na redovnom 8-16 poslu, tako i nakon posla (uz ostale faktore - genetika, ishrana, hronični stres…).

Meni se svakako nije isplatilo. A da li će, videćemo.

.