Isplativost internet caffea

[quote=“Kečko”]a ako netko ima otvoren wireless, ja isto automatski smatram da nema ništa kontra da se neko na njega zakači, pa eto i ja imam doma otvoren wireless i nemam ništa protiv da se netko zakači.[/quote]Neobično, ali zapravo danas u vrijeme flat-ratea je to i razumljivo.

Samo imaj na umu dva aspekta (navodim čisto informacije radi):

  • Kada se spajaš na neku mrežu koja ima otvoreni pristup, pravno ulaziš u tuđi posjed. Ovo je posve identično kao da ulaziš u tuđu kuću kroz zatvorena, a nezaključana vrata. Ne znam kakva je sudska praksa, ako ikakva, ali otvoreni wireless sigurno pravno NE znači da nisi odgovoran za troškove koje si učino.

  • Kada dopuštaš drugima da se spajaju na tvoj otvoreni wireless, odgovoran si za štetu koju bi drugi počinili kroz tvoj link. U najmanju ruku možeš imati problema, ako bi imao peh. Isto tako, možda je moguće i da bi to kršilo ugovor s ISP-om (ne nužno, jer ne naplaćuješ, ali…).

Samo upućujem na oprez - nije jedna osoba upala u nevolju zbog dobročinjenja tamo gdje je nitko nije tražio da čini nešto.


ONTOPIC:

Autor je rekao da ima vezu na Internet. PAZI što ti piše u ugovoru. Ako je to obična potrošačka veza kakvu svi imamo doma, ugovor s ISP-om gotovo sigurno brani iznajmljivanje trećim osobama

Svjestan sam rizika, ali sam poprilično siguran da neću imati nikakvih problema jer sve susjede si jako dobro poznam, živim na području koje opće nije prometno, na sporednoj slijepoj ulici, van grada tako da nemam neki strah da će neko zloupotrijebiti moj identitet.
Inače smatram da u današnje vrijeme je ovo veoma glupo da se nekoga ide identificirati preko ip adrese.

Ako je u Neumu hit bi bili ćevapi + free net, zasigurno bi bio prvi, tako neka svojim masnim rukama tipkaju po svojim laptopima i tabletima … :slight_smile:
Stranci će dolaziti zbog jedinstvene ponude tradicionalnog jela i besplatnog interneta, a domaći će i dalje zbog ćevapa… Definitivno pun pogodak! :slight_smile:

Onda bolje neka nabavi kakve presvlake za tipkovnicu. Jednokratne, koje daje s ćevapima uz salvetu.