Ispravna migracija domene na novu web stranicu na novom hostingu

Pozdrav,

imam staru web stranicu na starom hostingu.
DNS je na carnetu, .hr domena, i server je trenutno na Iskonu.

Napravio sam novu stranicu na novom hostingu.

Kako napraviti da izmjena stranice bude skoro isti tren da minimaliziram odsutnost stranice?
DNS zapise moram promjeniti a s njima se nikada ne zna.

Kako napraviti prijelaz?

AKo dignem stranicu na novi hosting na prostor osiguran za novu domenu (IP bla bla URL) kada se DNS propagira na taj novi server, imati ću problem s putanjama ne?

Koja je praksa?

301 Redirect sam ja uradio

301 ok, ali kako si to napravio?
Gdje si stavio redirekt i na što?

Postoji stara stranica i s domenom kod jednog hosting providera.
Sada ide nova stranica na novi hosting, a registrant ostaje isti, znači mijenja se samo DNS server zapis.

Želim napraviti tako da nema prekida rada stranice, bez obzira na čekanje DNSova da se resolvaju. Naravno ako je moguće.

Nikakv 301 redirection …

Transferiraj sve baze, podatke i sve drugo na novi hosting i samo promjeni DNS-ove na hr domeni.
Korisnicima na carnetu ce se skoro instantno osvjeziti DNS i pristupati ce stranici na novom serveru … a ostalim korisnicima koji koriste druge ISP-ove, oni ce jos uvijek vidjeti stranicu na starom serveru, tako da nece biti nikakov delay-a ili nedostupnosti stranice.

LP

To sam si i mislio.

Dakle sve stavim na novi hosting gdje je privremeni neki URL nešto bla bla.
Doslovno iskopiram sadržaj, i baze i ukucam ih u novu bazu i na novi server fajlove.
Vjerovatno zbog trenutnog/ privremenog urla (npr neki ip nešto nešto) neće raditi stranica na tom novom hostingu.

NO,

Kad se dnsovi riješe, samo će stranica pobjeći sa starog servera i čitati nove podatke.

Znači ako je to to trebalo bi biti jednostavno.
Da li sam dobro shvatio?

stranica blabla.com puca na IP 111.111.111.111 izmisljam … i ti vidis normalno fileovei web, a onda hoces recimo promjenit hosting … normalno da je na drugom serveru drugi IP. Samo promjens NS-ove na domeni i nema deley-a (pod uvjetom da su na drugom hostingu iskopirani svi podaci baze i dr). Prije nego se dns propagira korisnicima oni nikako i nemogu vidjet stranicu na novom serveru. Najtrivijalnije objasnjeno … ne beri brigu … rjesi tako kako sam ti rekao u postu gore.

Jedno pitanje vezano za temu…

Ako imam WP site na hostu sa Cpanelom i ako napravim Full backup servera preko Cpanela,
da li onda preko istog mogu importati backup file na neki drugi host, odnosno da li će mi sve prebaciti. Baze,
teme, dizajn, emailove itd ?

Da … naravno da hoce.