Istinitost podataka na sajtovima

Dobar dan. Kako ste?
Mene interesuje kakva su pravila što se tiče objavljivanja na sajtu netačnih ili neprovjerenih podataka. Pun je internet netačnih podataka. Evo npr na ovom mom blogu psiholog ima tonu analiziranih prepričanih knjiga za đecu u školi s tim da ta prepričavanja veze nemaju sa istinom i da ja izmišljam sadržaj knjige. Ja razmišljah, a to nikad na dobro ne izađe, pa ja mogu o svemu da pišem, o liječenju čira na želudcu o brazilskoj drugoj ligi, o advokatima u Sisku, o klimatskim promjenama… Šta ima veze što ja o tome pojma nemam izmišljam činjenice i pišem nebuloze. Unikatne članke. Evo taj blog psiholog je prvi za riječ psiholog na gugl.ba a kakve jebene veze ja imam sa psihologom?! Pišem nebuloze i prvi sam, toliko o kvalitetnom sadržaju. Mnogi će reći pa imaš neki svoj filter đe vidiš da li su neke stvari tačne i vrijedne za čitat. Neki ljudi imaju, ali masu njih nema taj svoj filter i ponekad ne vidi očiglednu zajebanciju (prevaru). Pa meni dolaze i dalje pitanja na članku pitanja za psihologa đe sjebani ljudi pitaju da li da se ubiju i slične gluposti navodeći besmisao njihovog života… Sreća njihova pa mi je ostalo u ovoj sjebanoj glavi trunka savjesti, a mogao bih da utičem na njihove živote podstičući ih. Ja, koji sve kucam preko mobilnog koji sam psihologiju na faksu položio prepisujući, samo zato što sam dobro rangiran u guglu.

Ne treba se ograničiti na stranice, pa 90% informacija u medijima danas je fejk ili lažno, a u najmanju ruku pretenciozno. S druge strane, 90% ljudi traži da ih se laže.

Kakva su pravila što se tiče objavljivanja netočnih ili neprovjerenih podataka na svojoj web stranici?
Kratko i jasno - pa to se ne smije! Ne-ne! :slight_smile:

Realno gledano kod nas tesko da ces najebati zbog toga, a cak i vani su malene sanse jer je internet jako slobodan medij. Mozda bi vani popio tuzbu od neke random budale kojoj si nanjeo stetu.

Medjutim postavlja se pitanje o tvojoj savjesti kad ti mozes praviti takve sajtove i zagadjivati internet svojim s**njima. Zar nemas zelju doprinjeti svijetu/internetu necim korisnim? Zar se sve svodi na novac?

Usput, ti si hodajuci dokaz da je Google daleko od savrsenstva.

Ja sam samo protiv ljudi koji neće da upotrijebe svoju glavu već sve očekuju na gotovo, što se tiče mog sajta. Ne sjećam kad sam vidio da je neko nešta korisno napravio na netu. Pokaži mi šta si ti korisno napravio. Ja sam bar svoj i drugačiji, a ponekad uspijem nasmijat nekog što mi predstavlja zadovoljstvo. Apsolutno sam protiv takvog rangiranja čak sam sebe naveo za primjer jer ti npr kad oćeš liječit svoje komplekse treba ti pravi psiholog, a ne ja koji ću ti reći da si debil.

ognjene pet ti si car, nedaj na sebe, tvoji tekstovi su ljekoviti :hogar: . Eto nekoć sam dao najstarijem sinu primjer kako se piše sastav, čitajući tvoje tekstove :elvis:
ps. nisam siguran dal’ smo u istoj priči il’ sajtu
ps. ako masno ne naplaćuješ saavjetodavne usluge - onda nema nikakvih problema ( i normalno - ako plaćaš porez).