IT Akademija?

Pozdrav za ekipu,

Upisao sam IT akademiju (www.it-akademija.com), ali par mjeseci nakon toga sam ostao bez posla i ona mi vise nije bila prioritet. Nisam ih vise mogao placati i o tome sam ih obavijestio sa zeljom da sporazumno raskinemo ugovor. Do tada sam imao izmirena dugovanja i njih, naravno, ne bih trazio nazad. To su odbili. Smatraju da sam u momentu potpisivanja morao znati finansijsku situaciju svoje tadasnje firme i da nisam smio onda ni potpisati ugovor (nonsens). Ostavili su mi jedino opciju da prenesem svoj ugovor na drugog, sto pokusavam vec par mjeseci, ali, moramo priznati da su teska vremena i da to nije jednostavno.

Je li netko imao slicnih iskustava sa ovom akademijom?

Radio sam u jednoj poznatijoj IT skoli unutar HR pa znam kako ugovori, skole a i ugovorni odnosi funkcioniraju kod skolovanja. Prvo i osnovno je da ljudi (polaznici) ne citaju ugovor, vec potpisu i onda se nakon 6 mjeseci zale kada nastane sranje s otplatom. Isti princip je kredit ili bilo sto slicno, dakle treba citati ugovor pa onda potpisati. Ako treba, par puta citajte, informirajte se pa onda potpisite, jer ako potpisete i prodje ugovorni rok raskida ugovora … onda se ugovor ne moze raskinuti, buduci da skola naravno stiti prvenstveno sebe. Potpisao si, pristao, dolazio … trosio resurse … i sada vise nebih … e pa to ne moze :slight_smile:

Upisao si se, platio upisninu … skolarinu placas na rate … ne pohadjas … sto te ne oslobadja od obveze koju si ugovorno potpisao. Budi sretan da ti nisu zabili ovrhu zbog neplacanja.

Vidim da je IT-akademija za podrcuje RS, pa neznam kako tamo zakoni funkcioniraju, no u HR imas zakon o obrazovanju odraslih i jednom kada se upises u skolu otvara se za tebe maticni broj polaznika u knjizi polaznika i on se mora opravdat zakonski s uplatama, ugovorom, tvojom evidencijom dolazaka i jos masom podataka.

Skola je duzna zakonski pokrenuti ovrhu ako se oglusis na placanje. Naravno sve je moguce sa skolom dogovoriti, i odgodu placanja na neki rok, ili prolongaciju rata i sve drugo … no jednom kada ti zabiju ovrhu … e onda nema vise dogovora. Bitno je javiti se na vrijeme i objasniti situaciju.