Izbornik

bok,

na
http://www.vecernji.hr
glavni izbornik, jel ima neki takav za mootoolse ili jquery, tj. kako se zove?

hvala

To ti se danas radi u HTML u 5.

Ovo sve može biti pure CSS. Takve primarne dijelove je bolje izrađivati tako nego koristiti javasctipt jer što ako korisnik ima onemogućenu javu tada mu se izbornik neće prikazati.

Ovo možeš bez problema sa jquery, u gornjem meniju na hover itema, staviš da se određeni meni u donjem divu pokaže, a onaj koji je bio prikazan da se sakrije.

zašto koristiti jquery ako može samo CSS?

Daj mi molim te taj kod samo s CSS-om, ali nemoj ga kopirati od nikuda.

Čekaj zbog čega ga ne bih kopirao ako je netko napravio kvalitetan kod i ponudio ga? Uopće ne razumijem svrhu tvog odgovora, možeš li mi malo pojasniti?

Iskopali ste pitanje iz 2010.

Danas vladam i jQueryjem i CSSom 36.000 puta bolje nego 2010.

Ljudi koji imaju isključen javascript vjerojatno imaju razloge (ja ne znam koje i ne poznam nikoga tko ima isključen javascript, i u velikoj manjini su), ali su i svjesni i navikli su da im se velika većina webova prikazuje siromašnije.

Može se i s čistim CSSom napraviti hover izbornik, koji opet ne bude potpuno funkcionalan u starijim inačicama preglednika.

Koju verziju odabrati?

Prena ciljanoj skupini odlučiti.

Dinamičnije i atraktivnije stranice su danas bolje. Web stranica bez “Javascript-a” dans je “ništa” - kako se kaže.
Za izradu možeš naučiti HTML/CSS, pa kasnije i Javascript.

Također, kolege iznad navode i nove tehnologija za Web poput HTML5, CSS3 i jQuery-a (odlična kombinacija za realizaciju vlastitih ideja).

Briješ, ima ljudi kojima “šajni batns” samo smeta i ne vole dinamiku, link na meni večernjaka je odličan primjer jer ljudi koji čitaju večernjak imaju tendenciju da su stariji od boga tri tjedna i njima bi jQuery Tween izazvao blaži oblik epileptičkog napada.

Ja sam za “fensi” ali treba pazit za šta se koristi taj “fensi” i kome je namjenjen.

Mislim da ovo nije moguce uraditi u cistom CSS(bar je nebi znao) ,ali moze se lako srediti preko jQuery-a :slight_smile:

Ukratko

ul ul {
display: none;
}

ul li:hover > ul {
display: block;
}

…koliko priče oko najobičnijeg css dropdown menija :slight_smile:

Ja bih također volio vidjeti odgovor.