Izbrisi ovu temu

Ovdje možete naći jeftine igre https://www.g2a.com/r/haki

Ja stvarno neznam kako se neki ljudi uznemiruju kada dobe spam email. ja dnevno dobijem 500 emaila od tih 500 direktno ide u spam barem 80%, ali mroam provjeriti i spam.

Dobivam ja svasta, od srpskih ponuda, do nasih ponuda, do pokusaja prevare (takvih imam najvise). Zele moj gmail, zele moj paypal, zele moj facebook, sve sto imam zele.

A ti se tu bunis sto je neki lik poslao popustplus.hr i mogucnost da dobijes nekog popusta. To mi se cini korisno u moru gluposti koje ja dobivam na email.

Takav mail se smatra spamom jer nije na dnu stavio link za unsubscribe.

Spam je spam i treba ga prijaviti, pogotovo kad se radi o hrvatskim stranicama koje nam prave konkurenciju ilegalnim metodama, dok mi pokusavamo voditi biznis legalno. Za spam se vrlo lagano izgubi .hr domena, treba samo dokaze priložiti Carnetu.

svaki mail je spam ako se nisi sam prijavio na mailing listu. posalju nam promo mail sa linkom za unsubscribe, a nikad se nismo subscribe na njih?! to je spam sa velikim S

Istina, ali dokaži to? Oni se mogu braniti da je neko prijavio vaš mail. Ja govorim da taj što mu je poslao mail nema pravo pisati da njegov promo mail nije spam jer nije ponudio direktan link ka unsubscribe.

Istina, nije lagano dokazati, eventualno da se javi vise ljudi s razlicitim email adresama koji su zaprimili spam ili da ga sami zaprimite na vasih vise razlicitih email adresa. U svakom slucaju, najmanje sto se moze napraviti jest oznaciti ga kao spam na email provajderu, pa ako to ucini vise ljudi mozda ga blacklistaju. SpamCop.net se cini kao zanimljiv servis, no nisam ga probao.

Po našem zakonu, dopušeno je slati promidžbene poruke na adrese poslovnih subjekata i bez njihovog ranijeg pristanka. Ali na osobne e-mailove građana, to nije dopušteno bez prethodnog pristanka, a i onda samo za informacije o vlastitim proizvodima sličnima onom za koje je osoba dala pristanak (ako se radi o osobnom e-mailu, nikakva “drugi vas je preporučio” i slična glupost ne stoji, ne nasjedati na to).

Međutim, postoje i dodatna ugovorna ograničenja, gdje pružatelj usluge e-pošte ne dopušta slanje bulk-maila kroz svoje SMTP servere bez prethodnog eksplicitnog dogovora. Problem je što SMTP serveri i IP-adrese vrlo brzo završe na crnim listama kao spamerski, a to šteti pružateljima te usluge.

Uglavnom, nitko ne voli spam osim pružatelja usluge koji su upravo za to specijalizirani. Ako netko šalje spam, bez obzira što zakon kaže, a da nije dogovorio to s onim koji mu pruža uslugu slanja maila, efikasno je prijaviti ga abuse službi njegovog pružatelja usluge.

Ako se radi o poslovnoj adresi, vidi tko ti to šalje, pa pošalji e-mail na njega i CC na njegovog pružatelj usluge u kojem zahtjevaš da te se trajno ukloni s njihove liste i da te ubuduće više ne kontaktiraju s bilo kakvim promidžbenim porukama, jer je to disruptivno za tvoje poslovanje.

1 Like