Izlistavanje count vrijednosti

imam sljedeci sql kod:

$management_lcfruh_sql = “SELECT COUNT(schicht), codes.lcfruh, personal.status, dienstplan.kw, personal.perso_id, personal.sort_order, dienstplan.datum FROM dienstplan INNER JOIN codes ON dienstplan.schicht=codes.lcfruh INNER JOIN personal ON personal.perso_id=dienstplan.perso_id WHERE codes.lcfruh!=’’ AND personal.status=‘management’ AND dienstplan.kw=’$kw’ ORDER BY personal.sort_order, dienstplan.datum”;
$management_lcfruh_result= mysql_query($management_lcfruh_sql);

dienstplan.kw=’$kw’ je sedmica u godini pod kojom se nalazi 7 dana, trebao bih dobiti 7 vrijednosti izlistanih a ne jednu vrijednost kao COUNT svih 7.

<?php
while($rows=mysql_fetch_array($management_lcfruh_result)){
?>
<? echo $rows['COUNT(schicht)']; ?>
<?php
}
?>

A šta ti trebaš ipis svega ili samo broj ?

ako trebaš samo broj

a ako trebaš ipis 1 polja iz tablice iz tablice

meni ne treba izlist polja vec izlist COUNT-a koji je definiran u kodu povise. Naime ukoliko odaberem jedno polje kako navodis $rows[‘neko_polje’] sve je ok dobijen izlist 7 polja ali ukoliko zelim izlist COUNT(‘neko_polje’) dobijem jedan skupni count a ne count po danima. Naime u tablici imam kolonu kw (sedmica u godini) pomocu koje zelim dobiti 7 dana odredjene sedmice.

while($rows=mysql_fetch_array($management_lcfruh_r esult)){

jel ti čudno nešto u ovoj $management… varijabli?
Stavio si space između “r” i “esult”

To sam napravio gresku koja u kodu ne postoji. Znaci kao sto sam u ranijem postu naveo kod je ok i funkcionira ako zelim izlist odredjenog polja ali ako zelim izlist COUNT-a dobijem jednu skupnu vrijednost umjesto sedam pojedinacnih count vrijednosti.

pronasao sam rjesenje: umjesto ORDER BY stavio sam GROUP BY. Hvala svakako