Izlizana tipkovnica

Imam prastaru potpuno ispravnu tipkovnicu. Uporabom su se izbrisala skoro sva slova na tipkama pa tipkam napamet. Tipkovnica je crna i nemogu po tipkama pisati flomasterom. Imate li kakvu ideju za obilježavanje slova? Postoji li servis za tipkovnice?

servis za tipkovnice???

http://www.postopoto.hr/Tipkovnica-zicna-Logitech-Deluxe-250-crna-PS/2-43463.aspx

Ako nije problem za 40 kn da kupiš najjeftiniju ?

Nema servisa za tako nešto. Jedino da žicaš od nekoga tko je kupio novi PC i dobio uz njega tipkovnicu, pa mu je sad stara tipkovnica viška.

Ja sam koristio, i još koristim, etikete kakve se koriste za one deklaracije na robi u trgovinama.
Izrežem ih na kvadratiće, ispišem slova i polijepim po tipkama.
Potraju godinu-dvije dok se ne počnu brisati/odljepljivati.

Na ebay-u se mogu kupiti naljepnice za tipkovnice ali nekako sam siguran da je jeftinije kupiti novu tipkovnicu.

Ima tih naljepnica, ali koštaju više od nove (jeftine) tipkovnice. Npr.:
http://www.datacal.com/p-846-keyboard-replacement-labels-in-white-on-black.aspx

Evo jedna metoda:

nadjes papir koji se lijepi s jedne strane , i onda ga odrezes i zaljepis.

Haha jesi isprobao tipkat po takvoj tipkovnici

Hoho, ja jesam. Godinama sam tipkao po takvim tipkovnicama.

Fakat nemate za novu tipkovnicu ili stara paše?

Možda korektor, on se vidi na crnoj podlozi…

Korektor se brzo izbriše.

Etikete sam prvi put ljepio kad sam svoj prvi PC prošvercao iz Italije i na tipkovnici nisam imao hr slova.

Zadnji put kad sam u Hrvatskoj kupio laptop, sa hrvatskom tipkovnicom, i onda instalirao Windowse, Office i drugi software na češkom jeziku i stavio češki layout tipkovnice. Što, naravno, nije odgovaralo onome što na tipkama piše.

Izgleda dozlaboga ružno, ali služi svrsi.
Ali ova metoda koju sam spomenuo gore, izgleda dobro:

Imamo li novca? Ne znam… pitaj Gigola želi li dati 50 kuna za novu tipkovnicu ako mu je stara ispravna…

Hvala vam na produktivnoj raspravi. Izgleda da će ipak biti naljepnice.

Windowsi imaju On-Screen keyboard
mislim da se može i za linuxe skinut pa ti ni netreba tipkovnica

1 Like

Gigolo, neki za takve tipkovnice pare daju.

Baš sam mu htio reći da pravi programeri kupuju te tipkovnice bez oznaka. :slight_smile:

Ako imaš vremena i razvijenu finu motoriku ruku, nožić u ruke pa urezuj.

[color=“White”].[/color]

[quote=“mile”]Ako imaš vremena i razvijenu finu motoriku ruku, nožić u ruke pa urezuj.

[color=“White”].[/color][/quote]
Da ali treba pogoditi gdje koje slovo dođe, a šta ako se fali više nema povratka. :smiley:

Zato postoji nešto što se zove planiranje i priprema.
Dvaput mjeri, jednom reži.

[color=“White”].[/color]

[quote=“mile”]Zato postoji nešto što se zove planiranje i priprema.
Dvaput mjeri, jednom reži.

[color=“White”].[/color][/quote]

Nema te tipkovnice na kojoj ne mozes iscupati tipke i vratiti ih nazad. Prema tome, mogu se i međusobno mijenjati :slight_smile:

[color=“White”].[/color]