Iznenadan pad traffica

desio se mi iznenadan pad traffica s 10k na dan na 2k ,
Pageviews s 30k na 5k , server radi normalno, cloudflare radi normalno,
cloudflare pokazuje i normalan traffic kao da se nista nije ni desilo no google analytics i adsense ogroman pad,
google search console isto pokazuje sve normalno i pozicije su iste…
sve se desilo u momentu…neznam šta bi moglo bit razlog

Bez linka od tvoje web stranice nemoguce je reci bilo sta konkretno. Posalji mi URL u poruke pa mogu pogledati.

Ista stvar i kod mene. Internet je otišao u klinac, predvodi ga Facebook

vec sam imao i prije takvih slučaja traffic samo nestane neobjasnjeno, ovaj novi analytics sto se tice weba i mjerenja je sve skupa smeće, u rangu awstats u cpanelu

1 Like

Na fejsbuk idem pogledat šta ima novo u svjetu oglasa i spama

I ja imam pad na sajtu koji je imao ozbiljnu posjetu. Mislim da Google tumba pozicije u pretrazi…

1 Like

Pa nije jos zavrsio zadnji update, vi nista ne pratite :smiley:

2 Likeova

Zadnji nije zavrsio,a novi poceo…:grinning:Svasta sam pročitao ovih dana,a juce i danas sam uocio pad.:grinning:

Ma meni nije do updejta , pozicije su stabilne cak i bolje, vecinom je nestao direct i refferal iz nekog razloga…

Imate sve ovdje na sluzbenoj Google stranici:

https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history

Znaci trenutno idu dva updatea istovremeno - core update i reviews update. Reviews update se odnosi na stranice sa reviewsima proizvoda a core update se odnosi na web stranice koje ne pružaju visokokvalitetan, relevantan sadržaj i na njih će ovaj update utjecati negativno.

1 Like

A odakle dolazi taj toliki direkt i referal?

evo danas prijavljujem na jednoj stranici imam samo jedan klik na adsense obicno je 200-300 na dan… i sve normalno oglasi se prikazuju… sve jako čudno u zadnje vrijeme

Identično i kod mene.

Neznam jel ti mozda novo testiranje cpm ili šta , jucer umjesto 300 klikova bio jedan klik i ecpm pao s cca 3eura na 30 centi…

ako ce tako bit novi adsense , definitivno web propada

Mozda su ti dvoklik nakacili najrealnije. A mozda im samo izvjestaj buguje zna se i to desiti.

nema dvoklika, ocito nekakav bug nadam se,

I kod mene bag, i dalje.