Izračun plaće

Evo za sve one koji su me onako bajno popljuvali u prethodnoj temi ovog poforuma jednan zadatak:
Naravno svi ostali su također dobrodošli, ali gore navedeni posebno
Obračun plaće

Struktura tablica:
Smjena

Id
Naziv
Vrijednost

Djelatnik

Id
OIB
Naziv
Satnica
Mbo
Mb
Posao
Ugovor
Ljecnicki
Mjesto
Adresa
Obrazovanje
Telefon
Mobitel
Tvrtka

RadniSat

Id
DjelatnikId
SmjenaId
ProizvodniNalogId
Datum
Sat_Sati
Sat_Teren
Prekovremeni_Hala
Prekovremeni_Teren
Sat_Blagdan
Sat_Bolovanje
Sat_Godisnji
Sat_Lijecnicki
Sat_Nedolazak
Sat_Placeno
Sat_Slobodan

Prirez

Id
Opcina
Stopa
DatumPrimjena

Porez

Id
Naziv
Stopa

Zadatak:
Napraviti proceduru koja će izračunati bruto i neto plaću za mjesec sa svim davanjima iz i na plaću. Satnica u polju djelatnik je neto satnica.

Dakle treba dobiti temp tablicu sa sljedećim poljima

Mjesec | Djelatnik_Naziv | Sat_Sati_Ukupno | Sat_Teren_Ukupno | Sat_blagdan_Ukupno | Sat_Bolovanje_Ukupno | Sat_Godisnji_Ukupno | Sat_Ljecnicki_Ukupno | Sat_Nedolazak_Ukupno | Sat_Placeno_Ukupno | Sat_Slobodan_Ukupno | Prirez_Stopa | Prirez_Ukupno | Porez |
Čini mi se da je to to, s tim da treba obratiti pažnju na to da je svaka smjena osim 1. ima nekakvu dodanu vrijednost na satnicu, odnosno satnica se uvećava za postotak u polju vrijednost tablice smjena. Također svako od polja u tablici RadniSat osim polja Sat_Sati ima dodanu vrijednost u vidu određenog postotka za koji se uvečava satnica. Procedura treba izbaciti sve podatke navedene u gornjoj tablici plus sve to skupa izraženo u kunama.

Jedina tablica koja ovdje ubija moči meni osobno je RadniSat, ali naručitelj takvu strukturu unosa radnih sati. Imam već skoro pa gotovu proceduru, ali me zanimaju ovi jako pametni kako bi to riješili. :slight_smile:
Posebno me zanima riješenje trnca jer znam da sql ima u malom prstu. Baza je MS SQL 2008 R2 ako vam je to važno.

Ja svoju proceduru postam kad završim.

… u malom prstu :zub: :zub:

Ovo je dosta zaguljena stvar i nije baš da se rješava u trku.
Moje tablice su drugačije te je i način izračuna drugi.
Ako će ti koristiti, mogu ti poslati strukture tablica.

Ajde pliz. Možda se da nešto iskemijati još.

Poslao sam na mail iz vcarda. OK?

Dobio. Hvala.