Izrada android aplikacija

Imam u planu izradu jedne android aplikacije koja je prilično jednostavna. Znači aplikacija samo s tekstom. Zanima me u kojem programu bi to se moglo najjednostavnije izraditi, jer sam na nuli u poznavanju jave i android aplikacija. Također, ako je izrada takve aplikacije ipak teža nego što ja mislim, da li mi možete predložiti gdje je najbolje učiti vezano uz android aplikacije…

Ja sam radio jednom na tome naso sam isprogramiranu aplikaciju dje je imala samo pocetnu stranicu ubacio sam iframe i prilagodio sa responsive

Zanimljivo…baš mozgam ovih dana da bi se morao malo okrenuti prema tom androidu, i ovo mi zvuči genijalno. Nisam očekivao da je baš toliko jednostavno premostiti jazz između web tehnologije i aplikacija za android :smile:

Hvala svima, probati ću pa javim rezultate :smiley:

Uopce neznam koliko se isplati vise radit aplikacije za webove otkako je stigo android i iphone ove web aplikacije su u dosta velikom padu il se to meni cini… jer nekako mi se cini da bi za par godina ove web aplikacije mogle biti ko diskete za komp :smiley:

Vidiš ja sam totalno suprotnog mišljenja. Meni se čini da će android aplikacije izumrijeti ( sve osim igara ) pošto je sad web prilično napredovao zašto praviti posebnu aplikaciju za android kad se može postojeću web stranicu prilagoditi android uređaju.

Većina boljih ili korisnijih aplikacija mora biti spojena na internet da bi došla do podataka koji joj trebaju. A ako si već spojen na internet onda je lakše pristupiti preko browsera nekoj stranici nego skidati aplikaciju.

Sta je isplativije po tebi radit android igre ili web aplikacije?

Hehe, što je bilo prije kokoš ili jaje?

Može se zaraditi brdo novca i na jednom i na drugom ako se pogodi. Dobar primjer je ona igra (ok nije za android, ali je dobar primjer ) Flappy bird koja je u kratkom roku digla puno prašine i zaradila prilično.

Dok primjerice google je web aplikacija koju nikada niti jedna android aplikacija ili igra neće nadmašiti.

Čini mi se da je to dvoje nemoguće uspoređivati, web aplikacije su dostupnije većem broju ljudi, andoid igre su zanimljive, pristupačne i čak mi se čini da se lakše korisnika može nagovoriti da kupi neki dodatak za igru nego primjerice za flash igre na internetu.

1 Like

Gledam recimo napravi se igra i ima ponudeno 0.99$ za 50 000 nekih coins u android igri i recimo da na webu prodajes this 50 000 coins za neku flash igru 0.50$ prije ce na android aplikaciji kupit al gledam realno ako vise takvih prodas 0.99 tebi ce i veca zarada bit a isto pritom mozes i od gugl ads zaradit al kad gledam ono javascript funkcije sa canvas to moras bit math geek kako bi povezao da sve radi kako spada i puno je teze od web aplikacija

Zašto misliš da je teže napraviti igricu od web aplikacije?

Da se može pronaći najkompleksnija igra za android i usporediti je sa google-om što misliš koja bi bila kompleksnija?

Google nemozemo sa nicin usporedit( oni su i tvorci androida) al recimo aplikacija Viber,Whats up, pa igre od Sage Bubble which, Candy crush to su sve dosta kompleksne aplikacije

Ja sam za sada odustao od Android app pa radim app samo za iOS

A što misliš o facebook, twitter, youtube, paypal, ebay,…

Facebook i twiter najjace social kompanije twitter app nisam nikad koristio dok facebook jesam i jako je dobar naravno puno vise funkcija je na webu al facebook app mi je nekako drazi od weba posto mi sluzi samo za poruke i gledat stranice od php html sql js i tako to youtube app mi nije nesto cak mi je bolja njihova mobilna verzija na webu i ova zadnja 2 nisam nikad ni koristio al to cu krenut koristit za koji tjedan dok napravim karticu

Ja yt aplikaciju niti ne koristim jer kao i ti sto kažeš bolja je i meni njihova mobilna verzija mada imam njihov app na mobitelu ali sam ga ja mislim samo par puta koristio

O čem vi raspravljate…jel teža app igra, ili web, lol. Očigledno je da se može napraviti teža igrica od najkompleksnijeg web servisa, i obratno. Ali da bi vaša rasprava imala smisla, morali bi kategorizirati. Tražite li najkompleskniji web i najkompleksniju igricu…ili što je u prosjeku kompleksnije.

Vas očito zanima prosječna težina…a onda nema smisla spoimnjati te najkompleksnije…ali isto tako prosječna usporedba nema smisla, jer nemate pojma koliko milijardi ima prejednostavnih webova, ili prejednostavnih igrica :smile: