Izrada sajta program za flash?

Pozdrav, izvinjavam se ako je tema na pogresnom mjestu.
Treba mi program sa kojim bi izradio flash sajt,postoji li kakav program osim dreamwevera,takodje dobro bi mi dosao i neki program koji ima u sebi puno templata flash ili html.
Hvala

http://www.adobe.com/flashplatform/?promoid=ITXQR

[quote=“sico023”]Pozdrav, izvinjavam se ako je tema na pogresnom mjestu.
Treba mi program sa kojim bi izradio flash sajt,postoji li kakav program osim dreamwevera,takodje dobro bi mi dosao i neki program koji ima u sebi puno templata flash ili html.
Hvala[/quote]

Kakav bi sajt trebao da bude ? Portofolio , brosura , slozena aplikacija ?

Pa recimo da bi na sajtu bilo vise tekstualnog sadrzaja,i da je moguce nekako napraviti registraciju na sajtu za npr. neka preuzimanja sa sajta teksta slika fajlova da se potrebno registrovati da bi to skidao,a za citanje i pregled da nije potrebna registracija,pa kad malo razmislim mozda bi vise odgovarao u html-u sajt.
Hvala vam na pomoci volio bih to da radim preko nekog programa koji posjeduje vec uradjene takve template samo da ih ja nadopunim sadrzajem i slicno.

Cijeli sajt u flashu ti ne bi preporučio, pojedini djelovi da, no i za većinu prosječnih ‘efekata’ koji te vjerojatno interesiraju na webu danas možeš naći zamjene preko raznih Java scripti odnosno uz pomoć biblioteka JS, poput Jquery ili mootools-a. No ako si početnik u web vodama prvo bi trebao savladati osnovnu koncepciju izrade web stranice.
Adobe Dreamweawer ti je programsko ‘okruženje’ s kojim izrađuješ kompletan web i preko kojeg ubacuješ Flash u stranice. Za izradu flash-a morati ćeš koristiti program Adobe Flash.
Postoje i ‘klonovi’ programi za izradu flash animacija poput Swish-a no ne mogu se porediti s originalnim programom za izradu flash-a kojeg je izvorno napravila Macromedia (nemogu prežalit prodaju makromedije adobe-u).

Zaobiđi flash, rađe radi u nečemu drugom…djelovi sajta mogu biti u flashu, ali ne i cijeli sajt…

[quote=“sico023”]Pa recimo da bi na sajtu bilo vise tekstualnog sadrzaja,i da je moguce nekako napraviti registraciju na sajtu za npr. neka preuzimanja sa sajta teksta slika fajlova da se potrebno registrovati da bi to skidao,a za citanje i pregled da nije potrebna registracija,pa kad malo razmislim mozda bi vise odgovarao u html-u sajt.
Hvala vam na pomoci volio bih to da radim preko nekog programa koji posjeduje vec uradjene takve template samo da ih ja nadopunim sadrzajem i slicno.[/quote]

To ti je najbolje da ne radis u flashu :smiley: Wordpress…

hvala vam na prijedlozima.

i drugi put… :slight_smile:

Moja firma radi sajtove u flesh-u…pogledaj
http://www.voops.rs

Ako ti treba nesto, imas na sajtu mail.

Pozdrav

@undeka bez ljutnje, ali tvoj oficijelni sajt u Flashu je kranje nepregledan, nefunkcionalan, SEO u banani, dizajn i efekti eksplozivno napasno, pretjerano sjenkasto nedovršen s poprilično kontradiktornim bojama i pozadinom bitmape u flashu…

[quote=“undeka”]Moja firma radi sajtove u flesh-u…pogledaj
http://www.voops.rs

Ako ti treba nesto, imas na sajtu mail.

Pozdrav[/quote]

Što nam želiš reći? Da si u stanju loše prilagoditi flash template?

[quote=“sico023”]Pa recimo da bi na sajtu bilo vise tekstualnog sadrzaja,i da je moguce nekako napraviti registraciju na sajtu za npr. neka preuzimanja sa sajta teksta slika fajlova da se potrebno registrovati da bi to skidao,a za citanje i pregled da nije potrebna registracija,pa kad malo razmislim mozda bi vise odgovarao u html-u sajt.
Hvala vam na pomoci volio bih to da radim preko nekog programa koji posjeduje vec uradjene takve template samo da ih ja nadopunim sadrzajem i slicno.[/quote]

jesi razmisljao za pocetak o nekoj ftp aplikaciji koja svaka ima uniqID
broj po kojoj kuzis tko, sto i kada skida ?

Moja preporuka ti je da zaobidjes Flash jer ces biti slabo rangiran na google. Mozes cisto da uradis jednu animaciju koja ce ukrasiti sajt ali ne i ceo sajt da radis u flash

evo ako ti zaiste treba preporucujem siwsh max 4 , imas vec dođu ti 2 template za webove , dakel sam stavljas backgraund, muziku , tekst , jednostavno je evo kako i izgleda, a iams i skinuti za Swish i templete druge evo ti slike
ovo ti treba pa vidi :wink:

Imaš Flash Moto. Košta ali može se napraviti kvalitetan site. Link