Izrada web shopa - mjesečni najam - isplativost projekta

U projekt sam otisao na blef i nisam radio nikakavu dokumentaciju ni plan zarade jer mi to nije puno bitno.

Napravio sam custom web shop i 15 tema a cilj mi je ponuditi ljudima koji nisu pri novcu a zeljeli bi zapoceti svoj vlastiti posao. Pribliziti to siroj publici da im je sto vise dostupno.

Naplata jer nista nije besplatno.

Upocetku sam mislio ici na soluciju 20 eura mjesecno ili 200 eura godisnje sto bi bilo ukljuceno sljedece

(ovo su cijene ugrubo skroz i bit ce sigurno jos koregirane jer bi htio napraviti 3-4 paketa npr. litle paket 9-10$ i sl. tome )

  • Support 0/24 (mail ticket, skype)
  • Telefon support mj. +10 eura u cijenu
  • Održavanje i redovan update webshopa (pod održavanje nebi spadalo ubacivanje artikala i prerada teme to bi se dodatno placalo ako klijent zatrazi)
  • Hosting i domena bi bili ukljuceni u cijenu
  • Osnovni SEO je uključen u cijenu
  • Video tutorial je ukljucen u cijenu

E sada neznam sta bi jos mogao ubaciti mozda jeku free verziju sa poddomenom i onda mogucnost da si sami korisnici nadograde na premium verziju uz neke beneficije naravno. To sam i odradio u CMS-u ali neznam koliko je pametno nuditi free nesto.

Molim mišljenje iskusnih a bilo bi dobro i onih koji su već imali s ovime dodira

Naravno napravio sam dvije verzije eng i rh a cilj mi je to plasirati na strano trziste jer mi je to primarno

Napravio si jedan webshop i onda bi u sklopu toga trgovci prodavali ili ces svakome zasebno podici webshop za tih 20€?

Svakom zasebno bi se podigao webshop na mojoj platformi. Naravno ovo sam lupio cijene tu bi trebao dosta toga još razraditi pa formirati cijene kako treba.

Dugoročno gledano mislim da bi se isplatilo kad bi recimo skupio karikiram sada bezveze 40-50 klijenata koji bi tu uslugu koristili.

Znam nije ovo nikakva novost i takvi servisi vec postoje ali smislio bi jos nesto da ponudim ljudima sto drugi servisi nemaju i ljudima koji nebi placali odma 7-10kn za izradu pa bi im ovo bilo isplativije mjesecno placati ili polugodisnje, godisnje. Ok nakraju se svede da ga i vise plate ali lakse ce podnjeti trosak mjesecni od recimo 20-30 eura nego odma iskesirati 7-10 pa i 15k kn

ja sam stekao dojam da je vani svjesnost o izradi webshopa na puno većoj razini tako da tamo ljudi lakse se odvaze odmah dati izradu. Nekako su mi ovi krajevi plodnije tlo za tu ideju. Ne bi bilo loše da im u paket odmah uguras i neki payment gateway,a da oni samo odrade papirni dio sa bankama.

Morao bi unaprijed znati koji su limiti tvog shopa i imati ideju sto kad neko preraste okvire… neozbiljno je klijenta ostaviti na cjedilu… dobro bi bilo imati neki automatizirani unos hrpe artikala i tako…

najbolje da stavis link na demo pa da pregledamo :slight_smile:

ideja mi se sviđa, i po meni ne bi trebalo ici previsokom cijenom…navuci pocetnu bazu korisnika pa nek te onda oni sami dalje reklamiraju

Za kupca je najvažnije koliko to njega UKUPNO KOŠTA po svakoj transakciji.
Znači, da sam ja kupac i da tražim webshop, od prodavača bi tražio da me detaljno uputi što ja moram iskemijati s bankama (sva papirologija, ovjere, bilježnici i dr.) i detaljnu uputu u payment sustav.
Po mogućnosti ponuditi minimalno 2, navesti prednosti i mane svakoga i koliko svaki od njih košta mjesečno i po transakciji.

E, to bih ja nazvao odličnom uslugom

1 Like

s bankama se prodavač direktno dogovara, nema tu posrednika, tj. onaj koji se dogovori, njemu sjedaju pare na račun :slight_smile:

Znam da je ugovor između banke i prodavača, ali prodavači su zeleni, vjerojatno će prvi puta ući u poslove s web shopom i nesigurni su. Tu im treba maximalno pomoći korisnim informacijama i supportom jer ako se u bilo kojem trenu “uplaše” - posao otpada.
Korisnike treba za rukicu voditi kao malu djecu što je i razumljivo jer rade prve korake u web biznisu.

Ali, nemojte zaboraviti kako rastu korisnici tako raste i web shop.

I još jedna važna stvar. Korisnike uputiti u razliku između prodaje putem njuškala i pravog web shopa.

1 Like

Napravio si web shop sa 15 tema. Koliko dugo si radio na ovome? Po ovom tvom postu ispada kao čas posla, a u stvari se radi o golemom projektu.

Ovo sto trnac kaze to stoji sigurno.

Ne nije čas posla i vec radim ja i kolega ima vec skoro 1 god od kako razvijamo cijeli sustav naravno paralelno uz druge obaveze i projekte i naravno da nije ni priblizno jos gotovo ovdje sam pitao samo za misljenje zato nisam ni stavio demo jer smatram da nebi trebao jos ugledati svijetlo dana, jer ima tu jos puno posla.

Mozda je zvucalo kao da je skovano u 2 dana ali nije tako naravno. Na ovo smo isprva prionuli onako iz znatizelje sada vec polako jer smatramo da bi i bilo nesto koristi od toga. Naravno nije nam cilj zaraditi velike pare i znamo da upocetku toga nece ni biti.

Sinoc smo bas pricali da bi zaposlili 2 dobra programera jos i nekoga tko bi bio na supportu uz nas

Smanjite očekivanja na žalost, ja za 200kn godišnje dajem sajt sa domenom sa svim opcijama na sličnom projektu, pa se ubijem da bi nagovorio par njih da plate.

Na žalost to je tako kod nas, ne znam kako je vani.

1 Like

Zato cemo mi pucati na strano trzite i to ce nam biti primarno pa koliko donese, donese nesto se mora i riskirati.

Do sad od cetri projekta jedan mi je uspio i dobro zaradujem od njega

realno, imaš dosta prostora vani i realne šanse da napraviš fin posao.
Napolju su ljudi skloniji da plate, nego da se sami mlate (nedostatak kreativnosti, obrazovanja, etc…). A kakvih rešenja sam se nagledao po inostranstvu, ima puno prostora da se bez puno muke napravi kvalitetniji sistem.

Etsy je nedavno plasirao Etsy Pattern uslugu, koja u suštini omogućuje da Etsy prodavac ima shop na svom domenu. To koša $15 mesečno + 3.5% od prodaje (što je suludo i mislim da predstavlja presedan).
https://www.etsy.com/pattern

Meni je interesantan i https://tictail.com/ koji je u osnovi besplatan, ali ako želiš bilo koju dodatnu opciju plaćaš module, koji i nisu baš jeftini.

Da ne spominjem Shopify.

No, ukoliko si u mogućnosti u perspektivi razmotri mogućnost integracije putem Etsy Api, pa bi tako mogao povući dosta korisnika. tamo je većina u konstantnom strahu od blokiranja prodavnice od strane Etsy, pa im takva neka alternativa dobro dođe. Tim pre što su takvog profila da im treba neko rešenje gde oni neće puno razmišljati. Takođe, ako postoji mogućnost integracije putam Api-ja i sa nekim drugim većim sistemima, ali tako da u bilo kom trenutnku korisnik može napustiti veći sistem, isključiti integraciju i nastaviti samo sa svojim shopom.

Isto je i sa mnogim small businessima koji i nisu na Etsy, već na mnogim drugim platformama.
Misllm da imaš prostora.

Integriši što je moguće više sistema plaćanja.