Izrada web shopa u woocommerce

Poštovanje kolege,

Molila bih savjet od kolega sa većim iskustvom rada u woocommerce. Potrebna mi je preporuka pluginova koje bi bilo dobro imati za ozbiljan web shop.
Od skupljih pluginova za sada imam samo WPML.

Postoji li možda nešto za bolji (puno bolji od ovog običnog) prikaz mobilne verzije sajta?
Koristi li netko yoast pro, isplati li se?
Možda nešto specijalno za naplatu?

Da završim… želim sto bolje iskoristiti black friday i dodatno unaprijediti projekt na kojem radim.

Unaprijed hvala na savjetima :slight_smile:

1 Like

morala bi prvo definisati sta tacno zelis. za webshop ti je dovoljan woocommerce. wpml ti je za multilanguage, sto direktne veze sa shopom. yoast ti je za seo. u sustini ako zelis odraditi dobar shop, ptvo definisi zahtjeve sta zelis od funkcionalnosti, pa ti mozemo pomoci. ugl ok je to wpml ako je multilanguage, yoast je ok. ali ako se fokusiras na woocommerce shop, mogla bi pregledati premium plugine koji postoje, ima dosta zanimljivih.

Potreban mi je plugin za što bolji prikaz mobilne verzije stranice. To bi postavila kao primarno jer mobilna verzija teme koju imam je dosta loša.

Taj dio je bolje odraditi rucno, tj. posloziti html i css kako ti odgovara. Pluginovi samo usporavaju sajt.

Kad smo već kod toga, potrebno mi je nešto i za ubrzavanje sajta … kod sam relativno dobro optimizirao za brzinu, ali brzine nikad dosta :slight_smile:

By Stipe

Da ne pokrećem novu temu, a ne znam ni u koju bi kategoriju ovo svrstao…

Kurirske službe za dostavu sitnog namještaja (stolice, stilici za dnevni boravak, noćni ornarići, tv komode itd) po EU?
Do nedavno riješenje je bio GLS, ali radnici GLSa žalili su se i dobili “spor” da ne smiju nositi predmete teže od 25kg (ljudska i radnička prava)… te oni više ne dostavljaju navedene stvari. (Tako sam čuo od kolege koji se tim bavio dosta dugo, ne znam jel to baš tako sve).
Ostatak konkurencije to i dalje dostavlja, ali su im cijene dostave da te Bog sačuva.

Ima li ovdje netko odgovor na taj problem? Možda neka kurirska služba koja se bavi baš tim dijelom dostave? Neke velike europske firme tipa namjestaj.hr (s njima ne mogu stupiti u kontat)?

By Stipe

– squid

– optimizacija query-a, optimizacija baze

– ako ima puno korisnika, možda ubaciti redis bazu za usere i sesije

Što mislite o kupnji pluginova sa stranice nobuna.com … jesu to nulled teme i pluginovi ili stvarno ljudi kupe plugin licencu i preprodaju je?

To je onaj loophole GPL licence, nisu nulled ali ako kupis ne dobijas updateove itd
Imas takve stranice koje su free a rade na istu foru, jedna od najpopularnijih je https://gpldl.com/

2 Likeova

Ovo me buni…

Free updates dok ti traje clanarina kod njih, na ovoj sto sam ja linko ti je sve free.

2 Likeova

Nema “par dodatnih redaka koda” ni kod jednih ni kod drugih?

Za ovu tvoju ne znam ali znam da ova sto sam ja linko nema nikakvih dodataka.

Bolje ti je temu kupiti na themeforest, gdje dobiješ lifetime updates (zapravo dok tema postoji na envato marketu), dokumentaciju i podršku na 6 mjeseci (koju možeš dosta povoljno produžiti).
Ako već planiraš ozbiljan projekat onda 20 do 60 $ za dobru temu nije puno. Naravno ako ti treba varijacija boja (npr.odjeća) na proizvodima prati da sa temom dobiješ i prebuilt plugin za tu svrhu.
Spomenula si i dostavu pa će ti trebati i neki weight based plugin koji možeš naći za nekih 20 $.
Sve to možeš dobiti povoljno na themeforest i codecanyon sa supportom. Pogledaj koliko inače koštaju plugini na oficijelnoj stranici, pa će ti biti jasnije.
Ima i boljih open source opcija za ecommerce web od WooCommerce.

2 Likeova

Tema i nekoliko osnovnih pro pluginova su kupljeni na službenim stranicama… sada mi treba jos par “sporednih” pluginova (ukupne vrijednosti cca 150e) koji su pomagala stranice na ovaj ili onaj način… te zbog toga, naravno, gledam kako proci što jeftinije, a da pri tom sve ostane što je moguće kvalitetnije.

Može preporuka za koristan i kvaliteran tutorijal kako na shop uvesti mogućnost plaćanja na rate?

Ne zanima me opcija da se ljudi plaćanjem na rate zapravo budu pretplatnici moje stranice, nego spajanje opcije klasičnog plaćanja rate u kojem banka meni odmah uplati sredstva (imam tu opciju ugovorenu sa bankom)

Nadam se da ste razumjeli sto tražim…

Itko? :smiley: (20 karaktera)

T-com payway kao rješenje za online naplatu? Vaše mišljenje i iskustva?

Iako mi je ova tema više otišla u monolog, pokušat ću s još jednim pitanjem …

Najbolji woocommerce plugin za registraciju članova na shop?
Potrebne značajke plugina:

  • Mogućnost dodavanja kredita korisnica
  • Mogućnost da ti korisnici koriste dobiveni kredit kao popust na proizvod koji žele kupiti
  • Lijep i pregledan profil korisnika

Što vi koristite… cijena mi je manje bitna od kvalitete plugina.

1 Like