Izrada webstranice - GAMING

Pa ne bi clanbase propao da to moze da funkcionise pricate o necemu sto vec postoji i sto je propalo. Propade i gathor koji je imao bog zna koliko online ljudi na dan, nema srece od toga. Ako nemate sto kazu jak marketing ekipa od minimum 10 ljudi sloznih nema srece od toga. Ali znam da ima jakih game hosting firmi kod kojih mozes da se reklamiras za ne tako velike pare. I dobra reklama gamersbook je tako poceo. I naravno da delis nagrade besplatne steam itd to svakodnevno.

Clanbase je funckionirao preko 7 godina . A dobro . Ipak ima osoba koji ne podupiru . Hrvatski tipicni mentalitet . Nitko da mrdne nicim ni da pocme raditi nešto ni riskirati . Ali dobro . Hrvati ili balkanci smo

Zašto bi netko riskirao ulagati novce? Zato jer ti kažeš da ljudima nešto fali i da je marketing ful jednostavno odraditi. Netko je već gore spomenuo, vjerojatno nikad nisi ništa u marketingu radio.

Pred godinu dana smo pokrenuli jedan projekt o kojem ljudi pričaju već 20 godina, koji je svima falio, svi su to htjeli, a kda je krenuo muka ježeva privuć ljude.

Da se ovaj forum ugasi, misliš li da bi se svi ljudi prebacili na neki novi koji se zove webmajstori2. Ne bi. Ljudi jako teško prihvaćaju nove stvari, čak i ako im trebaju ili olakšavaju.

S druge strane, kada govoriš o našem mentalitetu i riziku, možeš li napraviti projekciju uspješnosti projekta za 1 i za 3 godine sa postotnom pogreškom od 10 poena, da ne kažem 5. Imaš li a, b i c plan marketinga? Kakvo ispitivanje tržišta si proveo i koji su zaključci (u brojkama).

Da bi netko ulagao novce u tvoj projekt rizik mora biti sveden na minimum. Ovdje se ne radi o hrvatskom mentalitetu, već iskustvu ljudi koji su ti odgovarali u temi.

Marketinški dio posla je najteži dio posla. Ako ne znaš prodati vrhunski proizvod, on je bezvrijedan.

2 Likeova

Pogledaj ovaj video, jer ti dobro objašnjava problematiku koja te čeka i koju bi morao razumjeti: http://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action.html

Možeš imati proizvod koliko god bitan ljudima, ali kritični gap ti je između 15% - 18% posto ciljanih korisnika.

Zdravo seljački to zvuči ovako, a opisuje statističke podatke koji su ujedno najbliži realnosti. Od svih tih korisnika kojima bi ti napravio stranicu, doći će ti njih 15%. (i to u najidealnijoj situaciji ! )
Sve ove ostale manje zanima koliko je tvoja stranica dobra i njima potrebna, njima je bitnije da je ostatak ekipe došao na tvoju stranicu. Da bi oni dobili osjećaj da je ekipa tamo, trebao bi imati minimalno 18% tih ciljanih korisnika. A između 15% i 18% je zapravo velika rupa i mnogi koji su je probali prijeći sa skupim marketingom su upali u nju, tj.bankrotirali jer nisu uspjeli savladati taj gap. U konačnici ti se raspadne i ovih prvih 15% ako ne uspiješ povući ostatak ekipe …jer nitko ne voli biti na pustom mjestu…

To ti je kao problem kokoš-jaje…u ovom obliku to zvuči: Da bi dobio korisnike, moraš već imati korisnike! A kako ćeš ih imati, kad ih tek trebaš dobiti?? Nije baš tako jednostavno :wink:

Ja sam admin fb grupe od 30,000 ljudi, i kad sam im rekao da se presele na servis koji im daje tonu više opcija, lakšeg pretraživanja i svega da unaprijedi upravo svrhu te nepregledne grupe…oni su rekli: “Nećemo tamo jer tamo nikoga nema.” …nisu mogli shvatiti da će oni biti ti korisnici koji će činiti sadržaj bez obzira koliko ih mi uvjeravali. Taj problem me zapravo doveo do videa kojeg sam ti gore stavio…
Na žalost ljudi su takvi, i toga ćeš postati svjestan kad se jednom dobro opečeš i kad ti mukotrpni trud propadne zbog neočekivanja takve situacije. Onaj koji se opekao, neće uletiti samo tako u neki projekt bez pokrića da taj projekt ima šansu…
Iskustvo je majka znanja, uči se na greškama…ali pametni uče na tuđima!!! :wink:

1 Like

nije bitan nikakav mentalitet ili bilo šta drugo balkansko… ljudi su samo realni jer iskusili su što znači raditi marketing, dok ti s druge strane to nisi iskušao… vjerovati da će netko tamo doći jer si ga ti pozvao je suludo, a još je luđe na tome graditi uspjeh cjelokupnog projekta…

nemaš inovativne ideje + nemaš novaca + nemaš dovoljno znanja = neuspjeli projekt (čitaj bacanje novaca ako će se što uložiti)

na kickstarteru imaš hrpu inovativnih ideja i napravljenih prototipa, pa ipak ljudi ne ulažu u njih… zašto bi netko ulagao u tvoj kad se temelji samo na uvjeravanju da će se nekako pojaviti neki gejmeri tamo :smiley: skupi znanje i inovativne ideje pa se onda javi

1 Like

Jedino što sam naučio od tuđih grešaka je ova izreka, uredno učim samo na svojim. Al zato dobro utvrdim gradivo. :smiley: Lijepo je učiti na tuđim greškama, ali teško. Svi mi smo u nekoj fazi života ignorirali savjete drugih i išli glavom kroz zid. Koliko će još biti pokrenutih portala svaštara, novih facebooka ili sličnih web majstorija. Neiskustvo, ego, tvrdoglavost.

Često se ljudi vode istim razmišljanjem kao autor teme. Ponekad mi mislimo da ljudima nešto treba više nego što to njima zaista i treba.

A to je ko djevojka koja bi se ševila bez da skine gačice. Ostaneš suh na kraju.

Baš sam razmišljao dok sam to pisao…dali se uopće može učiti na tuđim greškama, ili je ipak priroda takva da se mora probati na vlastitoj koži. Vrijednost vlastitog iskustva je ipak neprocjenjiva :smile:

1 Like

kao sto izreka kaze… pametni ljudi uce na tudjim pogreskama :smiley:

ja sam stalno ucio na svojim i vidio da je to pogresno umestvo lestvicu gore ja dve dole. tako da od pre 2 godine gledam da ucim na tudjim.

Ja dosta često primjećujem tuđe greške, ali ponekad me jednostavno povuče da probam i sam, da vidim da li možda ja mogu uspjeti tamo gdje je netko falio.

Najvažnije je iz svega izvuči pouku, naučiti nešto. Po meni je bolje i pogriješiti, nego ne napraviti ništa. Ponekad i donjeti krivu odluku, nego nikakvu. Mislim da tako napredujemo i izgrađujemo sebe, privatno i poslovno.

Zato autor teme naše upise ne bi trebao shvatiti kao napad, već savjet ljudi koji su u nekim stvarima uspjeli, ali ponajprije naučili nešto iz svojih ili tuđih grešaka.

1 Like

Evo ja imam iskustva sa drustvenim mrezama jer sam vodio to oko god dana i reklamiro sam na neke portale i uspio sam do 1500 registriranih dobit i sve je to super islo jer mi je znalo biti online do maximum 50 u isto vrijeme i razmisljo sam stavit reklame no ceko sam da se malo vise ljudi prikljuci i sam odjednom poceli je padati dok na kraju je zavrsilo da je 5 oline u isto vrijeme i bilo mi je vrijeme da ugasim i izvuko sam pouku ako nemogu zaradit da otplatim host i domenu bolje neulazit u nikakv projekt ja sam mislio i otvorit browser igru al sta mi to znaci kad ce propast kad tad i nikak pare dobit da otplatim domenu i host zato je najbolje mozdw uc u projekte dje se vrte novci a to je webshop

Rekao je Einstein: “Ja nikada nisam pogriješio, samo sam uvijek nešto novo naučio” :smile:

Slažem se…ista stvar treba naravno vrijediti obostrano. Često ljudi koji znaju nešto imaju napadački stav prema onima koji isto to neznaju …

1 Like