Izrada webstranice - GAMING

Pozdrav svima !

Naime imam jedno pitanje što se tiče svih tu na forumu … Kako se dugo bavim gamingom i aktivno igram online i offline . Znaci podrazumjeva se online natjecanje tipa CLANBASE te offline tipa LAN . Svi oni koji aktivno kao ja su igrali CLANBASE mogu vidjeti da je clanbase već duže vrijeme neaktivan tj u banani . Zanima me kako se ne razumjem u to sve da li se može napraviti jedna takva web stranica i jedan takav sustav te koja bi bila cijena ? Ukoliko je cijena prevelika da li ima neko tko bih radio s menom na tom projektu da malo podignemo gaming scenu koja je zamrla ? Idemo mi Hrvati nešto napraviti jer siguro imamo znanje ! Da pokazemo ostatu svijeta da mozemo i mi to napraviti . Krenimo od sebe ukoiliko mozemo doprinjeti svemu ovome ! Zast ne ? Sakupiti tim od vise osoba i poceti raditi nesto ? Od marketinga nakon što podignemo malo sve to se moze lijepo i zaraditi . Mislim da imam ideju samo trebam ljude koji su ambiciozni i koji mogu takvo što izvest ! Hosting i sve ostalo ja osobno osiguravam ! IDEMO GAMERI IDEMO DIGNUTI GAMING I HRVATSKOJ I SVIJETU NA VIŠI NIVO ! Što mislite o mojoj ideji ?

Sve pohvale i kritike su dobrodošle … Slobodno blatite a i podržavajte

Hvala svima koji su odvojili trenutak na čitanje !

Svi zainteresirani neka mi se jave na pm ili tu radi daljnjeg dogovora !

Nemoj se sto ljutit, al ne vidim jedan razlog sto bi neko tebi sve to pomogao odradit da bi ti zaradjivao novce kako kazes. Postoji gamersbook koji je hravcki koliko znam i veoma je popularan. Tako da iznesi ti svoju ponudu koliko si spreman platit za taj projekat pa mozda se i nadje neko.

Ja trazim da osoba dijeli skupa s menom zaradu . Meni nije cilj zarada . Ja cu za pocetak pokriti troskove hostinga i ostaloga dok ta osoba ili vise njih bi trebali biti spremni odraditi web. Nakon toga sto se mene tiče neka nose svu zaradu . Ja sam inicijator pokreta da se malo probudimo !

Cim je domen i hosting tvoj i projekat nema njih nidje u toj prici, jer cesto tu dodje do svadje raskida parnerstva govorim iz iskutva. Ako vec nesto planiras odradi sa ljudima koje poznajes u privatnom zivotu drugarima i zapocenite nesto sto se tice izrade sajta ovde napises koliki je budzet tvoj koji mozes da izdvojis za taj projekat i siguran sam da ce ti se neko javit. Ovde imas dosta dobrih ljudi koji ce to odradit profesionalno.

Podržavam ovo 110%, međutim gledajući ne samo clanbase jer clanbase je 2005 kad je izisao cod2 bio na samom vrhuncu, ali hrvatske stranice koje su isto pravile natjecanja poput codhr čovjek je prodao sajt te se nakon niti godinu dana kasnije raspao pa je u tome svemu nastao gamersject koji isto pravi turnire, međutim ta stranica je toliko korisnika i postova na forumu imala da su riskirali i prebacili se na plačeni forum pa je vjerojatno taj “plačeni” na kraju ispao nulled pa se prebacili na smf pa sada tamo nema više nikoga, amo reći da se i to raspalo. Onda je bio e-sport hr koji je skupa sa igraonicom u osijeku organizirao mnogobrojne tunire pa se i on raspao, sad mu je domena preusmjerena na neki hosting.

Da bi se organizirali neki turniri osobito LAN, treba privuči ljude, a privući ćeš ih nagradama što novčanim što perferijom tipkovnicama, miševima, headsetom, onda “očajničkim” metodama poput davanje domene i hostinga na godinu dana, teamspeak serverom na X vremena sa X slotova, davanje servera na X vremena sa X slotova itd, ali ovo nikako nemožeš sam postići osobito LAN. trebaju ti sponzori, a za dobit sponzora u Hrvatskoj uffff, kao prvo trebaš prestavljati nekoga npr udrugu XXX koja se bavi promicanjem gaminga u hrv (nazovi kako god hočeš) ili neku ozbiljnu stranicu sa ozbiljnim ljudima željnim da troše svoje vrijeme pokušavajuči nešto od toga napraviti. Što je veča nagrada to ćeš privuči više ljudi na LAN, jer što ću npr ja s juga dolaziti na sjever zbog moguče 200kn nagrade (mislim da shvačaš što ti želim reći). Za LAN trebaju ljudi koji će tražiti sponzore, prostor, stolice, stolove, hostele gdje ćeš pokušati dobiti najnižu cijenu ili najbolje prespavanje u toj prostoriji gdje će se održati LAN (i toga je bilo :)).

Prevelik projekt, za puno ljudi i vremena, a tako mala šansa za uspjeh, a još gledajući stranice koje su propale dođe ti muka. Možda si ovo napisao na brzinu čisto jer to želiš, ali kad shvatiš koliko je velik taj posao nečeš htjeti uložiti ni kune.

esportsonline.hr - mlada udruga, organiziraju LAN evente po Hrvatskoj, a planiraju se širiti i na regiju. Imaju već sponzore, a događanja će pratiti i mediji… Radimo i na zajedničkom gaming portalu na igre.geek.hr (moramo redizajn napraviti pod hitno :slight_smile: ) pa ako hoćeš spojim vas…

13:50

@steelmaiden osobno ću pohađati njihov LAN za igru COD 2 . Oni su za offline turnire . Treba nešto tipa clanbase za online igranje …

@aaaaaa21 mislim da me nisi dobro razumio . Ja ciljam prvo na online natjecanje tipa clanbase a kasnije u suradnji s nekim tipa esportsonline.hr organizaciju nekakvih offline eventa …

Ali opet je to sve ista pasta, trebaju ti nagrade za privuči ljude. Najlakše je da svaki tim ili igrač uplati 50-100kn i da se 80% novaca dijeli prvoj trojici timova, a 20% ide tebi. Međutim trebaš privuči ljude, a to postižeš tako da se reklamiraš.

Vidim da ti i dalje nije jasno koja je svrha clanbasea … Jesi ga ikad osobno igrao ? To je igralo preko 3000 timova na cod 2 samo , igra se iz žara , bodovi se sakupljaju , te ima ima poredak. Niko online nije tražio nagrade …

Igrao sam ga nekoliko puta, ali govorim za online turnire, a ne o clanbaseu. Clanbase je majka. To je prevelik zalogaj za svakoga. Možeš pokušati, ali budimo iskreni koliko je ljudi clanbase imao za provjeru demoa, koliko je stranica velika pa samo za onakvu veličinu sajta najmanje trebaš vps, a koliko će te to koštati prije nego što se sve to uhoda dizat ćeš kredit, a gdje je još plačanje ljudi ako ih ne nađeš za vođenje stranice,foruma,provjeravanje demoa, prijava, prganiziranje svega toga, plačanje izradu takve skipte itd.

Što se tiče ljudi i gledanja demoa . To je najmanji problem jer već dugo sam u tim vodama tako da . A što se tiče svega ostaloga … Hosting isto nije problem pa čak i VPS .

Najveći problem s moje strane je izrada web stranice onakvog sistema … A ljudi se na takvo nešto veoma lako dovuču … Vjeruj mi …

Ovdje imaš hrpu ljudi kao što je netko gore rekao, otvori temu i napiši sve što želiš i zatraži procjenu.

Ja bih rekao da je hosting najmanji problem, dedicated mašina s 4 xeona i 16g rama se zakupi za 50 eur mjesečno… programerski se cijeli sustav također odradi unutar 1k eur, bar neka poćetna verzija… Marketing je tu definitivno glavni problem ako se ide raditi na svjetskoj razini.

Iskreno mislim da najveće šanse za uspjeh projekta imaš ako sam platiš programera da ti to složi pa onda s gotovim projektom tražiš partnera za marketing.

Tema je tu … Nije potrebno da otvaram 2 teme … @steelmaiden vjeruj mi da je marketing na svijetskoj razini najmanji problem . Najveći je stranica i sustav ! VJERUJ MI ! Kad bi našao nekog tako sposobnog za to sve bi se to odradilo !

Uvjeri me kako marketing nije problem, pa ako hoćeš investiram ja 1k eur za programera i uđemo u projekt 50/50.

U gaming svijetu sam vec dugo . Ljude poznam. Ljudi su svi spojeni na međusobno . Informacije se šire brzo … Svaki dan svi komentiraju kako clanbase je propao i nema ga više . Isto tako ima IRC kanal gdje su svi . Samo napišeš link i ako ne dobiješ 2-3 k posjeta dnevno nakon mjesec dana rada … dnevno mislim e onda stvarno … Puno lakse marketing nesto sto mislis …

Nisi ti još probao raditi marketing, pa tako razmišljaš. Ljudi su zahebana stvar i ne dolaze tako lako na nešto što je novo i samim time dovoljno neprivlačno.

Al kako ne razumijes da ljudi nemaju gdje drugo ? A ovako im nije zabavno ? Niste u tome pa neznate …

Imaju ljudi gde, gresis ako mislis da ce da dolaze kod tebe samo zato sto imas stranicu na hrvatskom a ideja sigurno nije revolucionarna da se niko nije pre setio pa da je zagarantovan uspeh. Takodje ideja za reklamu ti je losa ako je to sve u sta si polagao nade, to definitivno nije dovoljno da neko investira 400-500e+.

Da se sve svodi na doce ljudi samo kad se cuje svi bi mi bili milioneri. Inace to je cest plan mnogih kada pokrecu nesto da se probiju tako sto ce da se prosiri glas medju prijateljima i da direktno dele linkove pa da se cuje za njih, dovoljno reci da 95% njih pukne pre nego i pocne.

Mozda nismo toliko u igricama al veruj da bar nesto znamo, bar sa tacke investiranje/moguca isplativost.