Izvlacenje url slika ili skidanje istih

Unaprijed se ispričavam ako sam temu stavio u krivu kategoriju.

Več 2 sata pokušavam skinuti slike sa neke stranice (neču staviti link da ne bude reklamiranje), pa kada to nije išlo pokušao sam izvuči sve url-ove slika, međutim bezuspješno. Inače stranica koristi leaflet, te su urlovi slika npr:

test. c0m /clusters/vect/tiles/1/1/1.png

Sva 3 broja idu do nekog maximum broja koji ne znam. Pogledom na media source stranice pokušao sam ući u te direktorije slika međutim opet bezuspješno. Iduća ideja je bila uzeti listu 1-500 brojeva i zamijeniti postojeći text ili u ovom slučaju url 500 puta, pa tako koliko god puta bude išlo, međutim opet nailazim na problem, a taj je da ne znam kako to napraviti.

Jeli mi netko može reći kako dobiti url slika ili makar da se riješim problema kako skinuti sve slike u tim folderima?

Hvala

Ukoliko se ne snalazis skinuti sliku, imas https://prnt.sc/ ili na mozili snimak zaslona i rijeseno.

E da je tako lako, treba skinuti preko 1000 slika.

Kontaktiraj vlasnika neka zipa.

1 Like

To rješavam s wgetom kada znam sve urlove kada ih ima poprilično.

A vjerojatno može i bash skriptom.

Blaženi Linux.

U direktorije nemozes uci, ako mozes onda taj server nevalja. Slike mozes skinuti ako mozes doci do nje. Trebas neki proigramcic isprogramirat. uzmes url, pa onda stavis variablu, das joj broj 1, pa koristis increment i tako vrtis u krug i skidas, onda jos ubacis if else then, if there is picture download if not incerment and try new url.

neznam koji jezik ces koristiti ali evo objasnio sam rijecima sto trebas.

1 Like

Ja slike skidam pomocu firefox ekstenzije https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/save-all-images-webextension/?src=search imas tu opcije koji level da odaberes da cekiras sta ti odgovara i na kraju dobijes zipovan fajl svih slika .

A da se sigruno pronaci neki plugin i za ostale pretrazivace , ovisno sta koristis.

Ja sliku “skidam” na način da odem u “View source”, i s “Find” nađem “og:image” i tu joj je stvarni url.

U 99% slučajeva svi na moguće načine štite sliku, ali ne mogu odoliti da sajt SEO-iraju za Facebook - i tu padnu.

Eto vam rješenja za takve stvari, tj. više za pojedinačne slike :slight_smile:

2 Likeova