Japanci Isprobavaju Blockchain Voting System

https://altcointoday.com/japanese-city-tsukuba-trials-blockchain-based-voting-system/
Evo kamo idu vele sile. Isprobavaju ovo cudo koje ce pomoci demokratskim drzavama da ostvare svoja prava.

Nama to nije potrebno, neki misle da su glasanja kod nas namjestena, ali ljudi varate se. Kod nas je sve transparentno, jednostavno narod voli ovakvo stanje u drzavi i nama nikakav voting blockchain system ne pomaze. No dobro bi nam dosao da potvrdimo ovu moju tezu da narod voli ovakvo stanje.

kod nas u bosni uveli providne glasačke kutije svi se okupili ceremoniju čitavu napravili da predstave providne kutije

a 2 mjeseca prije toga nisu izglasali elektronsko glasanje u parlamentu

Isti vrag. Ljudi su debili i glasaju za populiste. Treba nam direktna demokratija i “wheighted voting”- porez/prihod bi bila dobra osnova za ovo

“Da izbori mogu nesto da promene bili bi zabranjeni.”

Mislim da nije problem u izborima, to je kao Zapadna medicina, uklanjanje simptoma, dok je uzrok tog simptoma na totalno drugom mjestu.

Izbori su simptom koji mi mislimo da je kriv za ovo stanje, ali je uzrok tog simptoma daleko, u svim nasim glavama.

U HR primjeri, velika tvrtka morala propast, ali se ljude uplasilo, sad nedavno ljudi nerade a dobivaju placu… (A u novinama pise da rade i ne dobivaju placu).

Po meni trebalo bi poraditi na zdravom razumu, crkva kao zdrav razum u ovoj drzavi je jako dobra, ali samo u teoriji, u praksi ona je isto simptom i rak rana svima nama. Da crkva radi svoj posao ljudi bi vise gledali na druge ljude, njihovo dobrobit, na samilost, suosjecajnost i tako dalje, Ali ljudi su u sustini sve gori i gori…

No glavni uzrok je covjek sam, dok se to ne promjeni bilo kakva glasacka masina nece donjet nikakve promjene. Ako sam dobro shvatio @kixxxstarter pouku, da za koga god mi glasali sve je to isto jer nema covjeka koji bi bilo sto promjenio, jer narod, mi, nezelimo promjene… Tu i tamo se cuju neki buntovnici, ali to su sve jalovi pokusaji i upitna je njihova agenda, sjetite se samo MOST-a, pa i ovi sad kak se zovu Zivi Zid, nije njima do promjena koliko im je do vlasti…

Pa da, manje vise si sve lepo objasnio i rekao sam dadaas, u vezi sa trazenjem uzroka problema i trenutnog stanja.
Sa svim bih se napisanim slozio, pa mi je zato i bilo cudno sto mi se ucinilo da se radujes toj vesti oko blockchain glasanja kao necemu progresivnom, ili uopste velikim silama koje to uvode na mala vrata.

Velike sile i jesu upravo velike zbog toga sto pokusavaju zadrzati status quo i njihovu premoc, vojnu, ekonomsku, kakvu god vec imaju.
To rade od kada postoje, na direktan ili indirektan nacin, i tu nikakve sumnje vise nema.
One su i izmislile izbore kao takve, danasnju “demokratiju”, politicke partije i slicno, to se nije slucajno desilo i bez razloga, mi smo to samo slepo preuzeli.
Da li to rade na lokalnom nivou (drzava, stanovnistvo) ili globalnom (UN, EU,…) nema nikakve razlike.
Sve zvuci lepo u teoriji, ali u praksi one imaju jace pravo glasa, veto, finansijske ili vojne poluge da sve to obesmisle ako se slucajno povede prica protiv njih.
Jednostavno postoji podela na zemlje, prvog, drugog, treceg,…, x reda, isto tako i na gradjane, poslove, plate, i sve dok ne dokazes da ti je mesto medju jacima, tu nikakvi izbori, ni demokratija ne pomazu.
Ovo je naravno iz perspektive postojeceg sistema i njegovih pravila.

Tako ces naprimer ti, sa svojim setom vestina, mnogo bolje ziveti (u potrosackom smislu) u USA nego u Hrvatskoj, ali ni u USA neces imati prakticno nikakvog uticaja na politicki zivot, tj neke drustvene promene koje bi on trebao da nosi.
Na to sam mislio.
To sto je pobedio Tramp je super.
Za raju, njeno lozenje i svadjanje preko Twittera i trosenje energije na to.
Ali da li ce stvarno rasformirati sistem ili bar pokrenuti taj proces u pravom smeru.
Smesno.

Promena u glavama je kljuc, kao sto si i sam rekao.
Fora je u tome sto nakon toga treba slediti promena i u ponasanju jel tako, practice what you preach?
Ja osim Amisha i par slicnih organizovanja na malo vecem nivou, tako nesto jos nisam video.
Znaci jednostavno drustvo, danasnji covek, nije spreman, zreo za tako nesto, toliko odricanja, simple as that.
I postavlja se ozbiljno pitanje da li ce ikada biti.
To se kroz zvanicnu istoriju uglavnom desavalo uz neka ozbiljnija drustvena previranja, pa cemo videti.
Mozda ovaj put bude drugacije ili trigerovano spolja nekim faktorom na koji covek nema uticaj, kao sto su ekologija, prirodne katastrofe, itd.
Ali dotle ovaj sistem jednostavno fercera.
Kako u Hrvatskoj tako i u USA, Japanu, ili gde god, nema apsolutno nikakve razlike, ni u izboru predstavnika, ni u nacinu glasanja.

1 Like

Naravno da nisu izglasali, jer kako ces manipulisat glasovima kasnije :smiley:

A i 70% stanovnistva je informaticki nepismeno, najvece dostignuce im je otvoriti FB aplikaciju.

1 Like