JavaScript uzduž i popreko

Ali nebitno, ja cu uraditi uskoro jednu OpenSource stvar na VueJS-u, mislio sam na 1.0 raditi, ali je 2.0 out, pa cu pokusati na njemu.

Dati cu kod na uvid, pa ako neko bude voljan nek napravi kopiju u Angular 2 ili Reactu, da ne bude rekla-kazala i marketinsko izdrkavanje :wink:

Pa to sto je potraznja poslova veca nemra znacit da je framework bolji. Angular ima veliku potraznju jer ga gura google + framework je kompleksan i relativno malo ljudi se upusta u njega. Ali angular se treba koristiti samo tamo gdje je prijeko potreban, a za sve ostalo ima laksih i boljih frameworkova.

Pa jel ti vidis sta sam ja pisao? Ja sam se sa svojim posotom koji prikazuje potraznju poslova referencirao na ova dva posta:


Inace i ja sam zagovornik onoga da treba koristiti “right tool for the right job”.

Dijete na kraju si i uradio onako kako sam ti ja cijelo vrijeme i tupio samo toga nisi niti svjestan. Tako da …

Ti si cijelo vrijeme tupio da je to sto radim anti pattern, i nista vise.Tako da…

Ne bih stvarno da se vise raspravljam sa tobom, imam vaznijeg posla.Ti koristi sta zelis, ja cu sta ja zelim.

Kad izbacim ovaj OS Projekat na Github baci pogled, i uradi slobodno isto na Angularu pa mozemo onda odraditi neki benchmark, da ne bude da je sve marketing.

Dodajte na ToDo listu učenja:

https://code.facebook.com/posts/1840075619545360 :slight_smile:

A dobro oko npm-a nemas sta puno uciti, osim ako ne distrubiras pakete - mada to nikad nisam radio, pa ne znam.

Ovaj yarn je prilicno ista stvar, umjesto npm install, koristis yarn add :slight_smile:

@belmin još se nisi pohvalio s Vue projektom :stuck_out_tongue:

Ne striktno vezano za JS, ali jos jedno u nizu fancy sranje koje se servira.Prije par godina je bilo losa stvar, a danas dobar pattern…keep it up.

Ista stvar i sa CSSom, prije par godina se ID forsirao, kao to se mora ovo ono, da bi se kasnije doslo do zakljucka da su klase vise reusable, pa se tu pojavio BEM i pa sass, stylus itd…za koju godinu ce opet nesto novo doci, tipa inline stylesheet :joy:

1 Like

SASS + BEM je najbolja stvar koja se Frontendu dogodila, kad jednom probaš BEM nema nazad, jednostavno genijalna stvar :slight_smile:

1 Like

Da to je istina, slazem se u potpunosti, samo sam htio reci koliko su dugo ID-evi bili servirani kao dobra praksa :slight_smile:

Eto tu ima BEM-a koliko hoces, i stvarno je kul i pozitivna stvar.Ali ipak ja bih rekao, najbolja stvar koja se desila je pojava Flexbox-a, ali li to je sada subjektivna stvar.

Takodjer ovdje se moze vidjeti isto “sve zajedno u jedan file”, ali na malo cistiji nacin, nego sto to react radi sa render funkcijama.Ali i Vue ih ima, pa ko voli nek izvoli :slight_smile:

1 Like

:smiley:

Ja sam više fanboy SCSS-a, ovaj izvorni SASS nije kompatibilan sa čistim CSS-om, primjer:


:stuck_out_tongue:

LINK