Je li broj webstrana na Knownsrv ogranicen?

Pozdrav, planiram uzeti najjeftiniji hosting paket na knownsrv, ali ne pise nigde za broj strana, pa me zanima da li je broj strana neogranicen ili ne? I isto ne znam da li ima ssl certifikat.

A da pitaš njihovu podršku?

1 Like

Pitao sam ih, al video sam da ovde ima ljudi koji su koristili ovaj hosting, pa sam mislio da mozda neko zna

Nije ograničen broj domena.
Ja korisim knownsrv godinama i prezadovoljan sam od shared-a, vps-a i dedicetad-a

1 Like

Ne znam šta to možeš očekivati za 3$ mjesečno, pošto se radi o shared hostu, kako je svaki web projekt sam po sebi drugačiji, mnogi čimbenici mogu utjecati na vrijeme učitavanja stranice, hardver, konfiguracija softvera, broj ljudi na istom poslužitelju. Ipak, svaki pouzdan pružatelj usluga hostinga trebao bi biti u mogućnosti osigurati da najmanje 2000-3000 posjetitelja dnevno ili 50 000 mjesečnih korisnika može pregledavati stranicu bez prekida usluge, koliki stvarni limit imaš, to se razlikuje od provajdera do provajdera:

  • koliko rama
  • cpu-a
  • php limitacije
  • baza podataka limitacije
  • download/upload konekcije servera

Ti možeš imat 5 podstranica, i dnevni organski trafik od 25k posjeta, i tako ćeš requestima + ako koristiš masu plugina već potrošit ono nešto rama i php memorije i bit ćeš sigurno nagrađen sa porukom na indexu svog sajta:

508-Resource-Limit-Is-Reached-browser-error

A tako isto možeš imat 300 podstranica i dnevnih 5 posjeta, i nećeš imat nikakvog zastoja…

Tako da broj podstranica ne mora biti ključni faktor, već se jednosavno radi o tome koliko ćeš resursa “pojesti” kao klijent na kraju dana: plugini, loše iskodirane teme, externi servisi…

1 Like

puno hvala na svim ovim informacijama

Ma de…

Koristi bilo kakav FreeTier koji nađeš Googlajući, dobit ćeš 10x više nego što ovi nude. Ne znam samo šta možeš hostati na ovom da ne budeš u problemima.

Mozes hostati sve :slight_smile: