Je li ovo legit? Jeftin Windows key

https://keyforwindows.co.uk/windows-10/windows-10-professional-32-64-bit

Naletio slučajno na oglas, 14€ za win 10 key. Do sada nisam se susretao s kupnjom keyeva preko neta, pa neznam kako se kreću cijene, a ovo mi naprosto izgleda preprejeftino. Ako zna netko da li je legit ili scam, te također ako imate za preporučiti gdje kupiti win 10. Hvala! :slight_smile:

Na sajtu https://gameflip.com/ imas windows 10 pro keyeva za 7-8$ u other categories.A imas i na Ebay-u mozda i jeftinije.
Edit:Vidim na Ebay-u ima i za 4$,pa pogledaj tamo.

Za kućnu upotrebu je i ovo na ebayu legit (vjerojatno i na toj stranici ih nabavljaju ko na ebayu), a za firmu nije :slight_smile:

Po ceni se najcesce provali sta je fake, i 90% tvrdim da je to isto kao da si skinuo krekovan.
Za Win imas gomilu tzv MSDN i Partner Program key-eva, koji nisu namenjeni za prodaju, dalju preprodaju, i nakon nekog vremena Microsoft ih gasi, negde se jos zovu ili dele kaoi akademski kljucevi, volume license keys,…
Izguglaj malo “fraud win keys on ebay” pa ces naci na x primera

Ja sam iz zezanja, mozda ima par meseci, mogu da proverim bas, tako pazario neki Adobe paket, matori neki CS1 ili 2, za nesto smesno tipa 20$.
Hteo sam proveriti o cemu se radi, posto je seller imao super ocene, proveren od Ebaya, bla bla…, a nije mi isla u glavu tolika razlika u ceni, bez obzira sto je premator softver, opet je upotrebljiv skroz.
Platio, skinuo, instalirao sam ga, radi ok, medjutim, kada odes na Adobe proveru licence i registrovanje paketa na svoje ime, sto je meni najvaznije (freelancing,…), a 99% likova ne radi, dodjes vrlo brzo do toga da je licenca fejk, tj ne prolazi proveru.
Posaljem liku mejl, kulira me, ne odgovara, cekao sam mozda dan da prodje ceo, onda isti mejl na Ebay prekopiram i trazim refund, i u roku od 10 minuta mi vrati pare na PayPal.
Toliko o tome.
Mislim da je prodavao od 10 - 100 serijskih brojeva tako, ne vise, pa sam hteo reskirati da probam, sta god da se desi, aj prezalicu $20.
Ovaj tvoj baja prodaje 1000 komada x 14$, pa ti izracunaj, ako se i ugasi posle nekog vremena, proci ce vreme za refund, koliko ljudi ce se zaliti uopste ili prezaliti te 10 x manje pare nego za originalni softver, tada ce verovatno biti neki novi Win za skinuti i instalirati, i svima dobro.

NIJE legit naravno

Legit my ass.
TO su brojevi sa raznih laptopa umirovljenih itd.

Može biti da ti radi par mjeseci pa prestane. istina jefitini su i ne mora se zezati sa krekiranjem itd.
I ajde dao si nešto “nekome” love.

po meni prva stvar ispod kupnje samog softwera. Ali da će ti to proći tipa kod inspekcije neke, ne.

Za kućnu upotrebu je i crackano legit :smiley: A može biti i da kupiš orginal key pa ti neko ukrade key kojeg kasnije microsoft blacklista… :wink:

Crackovano nije legit niti za kućnu upotrebu, znam par osoba koje su u HR platile kaznu zbog piratskog OS, još u vrijeme XP-a.

http://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Refurbishani odnosno neko koristio i prestao koristiti.

Da,u pravu ste,slicna fora je i sa Steam keyevima,posle 10-15 dana vam sklone igru sa naloga.Koriste se ukradene kreditne kartice ili sta vec…Jedina dobra stvar kod Ebay-a je sto su (skoro) uvek na strani kupca,pa vracaju pare.Naravno,to neki kupci zloupotrebljavaju,pogotovo kod digitalnih proizvoda.

dovoljno jeftini da se kupe na steamu!

Ako uzmeš tipa na G2A platiš par dolara i odigraš. Imam igre godinama stare sa G2A i nikada problem.