Je li ovo najskuplji servis za pisanje članaka?

Ekipa morao sam podijeliti ovo s vama. Svima nam je cilj proći što jeftinije, ali naravno, nikada nije problem platiti malo više za nešto što kvalitetnije…

Neki dan mi na YouTube iskoči reklama kao “trebate li pisca”, bla bla… I kliknem. Radi se o stranici:

I odlučim se ja njima javiti da vidim kakve su cijene. Objasnim što je i kako je, znači dam im temu i oni pišu, tražim cijenu na 1000 riječi (engleski jezik).

I ugl, dobijem ovakvu ponudu:

2437,50 na 1000 riječi s PDV-om. Oni su tu dodali kao i istraživanje bla bla, ali to nisam tražio… Ponovno sam pitao znači to je cijena za pisanje članka na 1000 riječi, kaže da…

Eto, uglavnom, mislim da je ovo najskuplji copywriting servis na svijetu. Čisto ako nekog bude zanimalo da se ne mora zamarati s njima i tražiti cijene…

Opravdanost tolike cijene iskreno ne mogu shvatiti, možda bih mogao da sam tražio stručnu osobu iz nekog područja, pa da mi napiše 2000-3000 riječi nekog medicinskog materijala…

Za 1000 riječi iskusnom piscu treba 1-2 sata posla. Neka je i 3, baš da je sat 500kn, ne znam gdje sam to vidio haha.

Jesam li ja lud ili?

2 Likeova

Pazi… naletiće neka budala (ovca) i za tu cenu koju nude mislim… svakakvih likova,platforimi i online firmi ima po netu.Ništa menečudi više,u današnjem svetu…

Al cena pisanja (kad sam preračunao kune u evre) je baš preskupa do bola. !!Sve u fazonu …daj da se obogatim brzo

ova čak i piše za plavi ured, poznajem s LinkedIna istu

razvila je od ovoga biznis i čak zapošljava ljude u svom obrtu/firmu, što je sve pohvalno. Ali cijena je paprena, previše. Ali eto, u Zg ima očito klijente koji će to platiti. Pa sad ti budi pametan.

Radio sam kao glavni urednik na portalima 7,8 godina i ovakve cijene za pisanje teksta nisam doživio. Pa radili su mi lokalni honorarci za manje love za cijeli mjesec (za dva sata rada dnevno) i tu bi kao rezultat imao više do 10 kvalitetnih tekstova

Onda mi je jasna ova ponuda haha. Ova cijena prolazi samo kad naplacuje drzavnim firmama da peru novac. Cista klasika :smiley:

7 Likeova

Ovo samo moze biti pranje novca, slazem se

Cijena je APP premda …
Realno, “indijanci” koji nama pišu članke nisu nikad čuli za PDV.
Nemaju pojma da bi se trebao obračunati autorski honorar na zaradu. Tu su još neki pojmovi tipa doprinos za mirovinsko, doprinos za zdravstveno, pa porez, prirez i onda kao neko oslobođenje od 30%.
Svašta

&Sales_Department zna o čemu pišem

3 Likeova

Indijanac? Da se nađem uvrijeđenim? :upside_down_face:

Sve to stoji, ali to mi i dalje ne može opravdati baš toliku cifru za jbni članak od 1000 riječi, i još nisi profesionalan u tom području.

100-130 eura za 1000 riječi je maksimum što su mi tražili za neke jednostavnije tekstove. :smiley: Od njih ~80 što se javio, 10-ak je poslalo slične ponude. Niko od njih nije imao odrađenih poslova na Upworku.

Što je najjače, javi se i kaže da nema iskustva ali bi naplatio/la 40-60 eura za 1000 riječi.

Evo našao sam i još jednu prijavu za posao, inače to čuvam u folderu “bezobrazno visoke cijene”. :joy:

Screenshot_1

Inače za ovaj tip tekstova domaći freelanceri obično naplaćuju 1-2$ za 100 riječi.

1 Like

ma nije pranje novca nego vjerojatno ljudi imaju stabilne klijente kao što su državne institucije pa njima naplaćuju više.

preko Linkedina su stvorili taj vlastiti branding i onda “filtriraju klijente” pa rade samo s onima koji imaju takav budžet…ali da je moglo za 1K manje izdati ponudu, vjerojatno jeste :stuck_out_tongue: al svatko cijeni svoj rad kako najbolje zna…isto kao i kod keramičara, molera, fasadera i ostalih - zakon ponude i potražnje…

evo navest ću još jedan primjer osobe koja se na LinkedInu deklarira kao ekspert za SEO…Ta ista osoba je gost predavač na mnogim eventima i to samo zbog svog kvalitetno odrađenog brandinga content creation plana na Linkedinu…

A koliki je zapravo stručnjak? To je stvarno upitno jer se radi o SEO dijelu vezanom za content i pisanju članaka za potrebe “SEO-a” te možda uslugama malo, ali malo obuhvaća on-page SEO…

Dok OFF-page jednostavno ne postoji u priči, niti takvu uslugu nudi (čak smatra da backlinkove trebaju samo strane kompanije)

2 Likeova

Pišalica.com hehe 20 karaktera

Poznanik koji trenutno zaposljava 100+ ljudi, dok je pocinjao svoj tim nije htio opterecivati ako nije extra profitabilno. Imao je vec klijente, ali ako bi uletio netko sa strane satnica po osobi je cca 100€, svi troskovi ukljuceni… Izracuna okvirnu satnicu i posalje ponudu…