Je li rano buđenje recept za ostvarenje uspješnog života?

Originalna objava: Je li rano buđenje recept za ostvarenje uspješnog života? - GeeK.hr

Zašto mnogi uspješni ljudi i poduzetnici rano ustaju iz kreveta? Koja je tajna ranog buđenja i ustajanja? Je li rano buđenje zaista recept za ostvarenje uspješnog života? Koje sve benefite donosi rano buđenje? Mnogi uspješni ljudi i poduzetnici diljem svijeta kažu kako je jedna od tajni njihova uspjeha – rano buđenje. Iako zvuči pomalo nebitno…

1 Like

Ko rano rani, bude pospan cijeli dan. :sweat_smile:

5 Likeova

evo iz prve ruke - radim od 6, budim se u pola pet ujutro. Nema nista pozitivno u tome.

4 Likeova

Ako živiš u velikom gradu jedan od pluseva je da brže dođeš na posao (a vjerojatno i kad se vraćaš kući).

Ja mislim da nije bit u buđenju rano ujutro, već u tom mindsetu i organizaciji života da imaš isti ritam svaki dan. istina je da većina tih uspješnih ljudi ustaje ranije ujutro, jedan od razloga je vjerojatno što naš mozak najbolje funkcionira samo nekoliko prvih sati nakon ustajanja, a kada ustaneš rano ujutro, realno, nema 1000 stvari oko tebe koje ti mogu odvući pozornost sa tvog biznisa… Vjerujem da je to možda najveći razlog.

Ipak, kao što sam rekao, taj nekakav kontinuitet sna je puno bitniji, tj. ritam da svaki dan legneš i ustaneš se u isto vrijeme, pa makar ustajanje bilo u 9, a ne u 5… Nažalost, većina ljudi si ne može tako organizirati život, evo prvi ja koji radim i noćne smjene, i onda je to kolaps sve zajedno, nemoguće je uhvatiti nekakav bioritam.

3 Likeova

Meni navala kreativnosti i ambicioznosti krene tamo negdje izad ponoci heh… tako da vecinu punoljetnog zivota odlazim spavati vrlo kasno. Bilo je perioda kad sam se dizao rano ujutro i tada bi mi djelovalo kao da dan traje puno duze ali da ujutro obavim vise posla nego kasno navecer, kod mene nije slucaj.

Dakle sto se posla tice, ja bi radije odabrao vecer nego jutro, ali opcenito sto se kvalitete zivota tice bi mozda bolje bilo dizati se ujutro i zivjeti po danu umjesto po noci kao vampir.

4 Likeova

Ja ujutro u 4 - pol 5 ustanem i radim na stranici prije posla. Ujutro sam svjez i nisam umoran.
Ujutro je tisina, nema nikoga da smeta.
Poslijepodne je nemoguce, a i umoran sam za neko razmisljanje i nemam toliko volje.

Ali najvise volim kada odem u 20-21h spavat pa ujutro budem naspavan. Uz to i dzn mi bude duzi :grinning::grinning:

1 Like

na zalost znam kak ti je, kolaps samo takav…

da nemam klasican posao, mislim da bi i meni tako najbolje odgovaralo

nekad daaaaaaaavno davno davno, u vrijeme dial up-a, dok sam radio samo ujutro od 8, jedno vrijeme sam se budio u pola cetiri ujutro i radio na nekim siteovima mislim mjesec dva ili koliko vec… taman kad sam dosao na posao pocelo mi se nenormalno spavat :smiley:

Moja teorija je da donekle stoji da se spava po noći, ali mislim da je ipak puno važnije spavati barem 8 sati u komadu, čak i eventualno po danu, nego spavati po noći recimo 5-6 sati. Ok, nekome je stvarno dovoljno 6 sati, ali ja govorim u ime nas kojima treba barem 8 sati sna :slight_smile:

Ja osobno ne volim gledat na sat. Kad mi se spava odem spavati, bilo 5 popodne ili 5 ujutro. Dizanje u rano jutro i u strogo određeno vrijeme mi se valjda toliko zgadilo u vojsci i u vrijeme dok sam morao na posao za nekog drugog da me valjda jedino dijete može natjerati da se opet počnem dizati na silu u određeno vrijeme.

Slatko je u ustati recimo u 9 pa još da je i lijep dan i onda sjest na kavu u lokalni kafić, ali je puno slađe kad otvoriš oči u krevetu, pa ako osjetiš da “žuljaju”, onda ih opet zatvoriš bez da si uopće pogledao na sat :slight_smile:

Što se kreativnosti tiče, meni paše večer i noć. Navečer ima još manje distrakcija nego ujutro. Nema niti toliko novih vijesti, a ujutro one recimo stižu kao na traci. Sve to može biti distrakcija.

1 Like

Dobro jutro ljudiiiii kako ste :joy::joy:

1 Like

Nije, sve ovisi kakav je tip osoba.

Imao sam jednu fazu života kada sam spavao 2x dnevno. Trajalo je barem godinu dana. OK, bio sam mlad i nadobudan i prilično motiviran.
Buđenje u 7:30, u 8 na poslu do 16 (pješke sam išao na posao). Dođem doma, klopica i ćorka cca 1 sat. Ustajanje, rad na svojem projektu do 1-2 iza ponoći i spavanac.
Odmoran sam bio na poslu i odmoran na svojem poslu.
Kako idu godine sve se promjenilo.