Jedan hard disk na dva ista/slicna laptopa, hoce li raditi?

Imam neki Lenovo idea pad laptop, uzeo bih jos jedan polovan sa istom oznakom, (najvise zbog tastature jer sam na ovom mom 3x menjao i brzo strada, a i zbog ram memorije koju bih prebacio na stari). Ali bih pre prebacivanja tastature, probao da stavim hard disk sa starog na novi s obzirom da ima nesto bolju konfiguraciju.
Taj drugi koji bih uzeo ima nesto jaci procesor i pored integrisane graficke ima jos jednu graficku.
Kako se ne bih mucio oko instalacije wind. i ostalog, zanima me da li bi moglo da se samo hard disk sa starog prebaci na drugi laptop koji bih kupio uz pretpostavljam dodatnu instalaciju drajvera koji su neopodni i da sve radi kao na starom?

Kako su laptopovi slični (skoro isti), očekivao bih da sve prođe bez problema.

1 Like

Trnac, vala (ne mou da otkucam neka slova na tastaturi) na odovoru!
Da, da, razlika je u procesoru, na mom starom je i3, a na ovom druom i5 i sto taj dru*i ima jos jednu *raficku karticu.

Jedino što će bilo kakav software i sami windowsi ako su aktivirani prestati biti to isto.

Mogao bi naići na probleme - Windowsi su instalirani na i3 procesoru a ovo je i5 ali vrlo vjerojatno će sve raditi bez problema.

Ako se radi o win 10 ne bi trebalo biti problema. Meni je u vise navrata sve proslo bez problema ( radilo se o laptopu , o racunalu di sam mijenjao maticnu i procesor i stvaio stari sdd i sve je proslo ok i to na vise racunala). U jednom slucaju sam bio koristio program ali to je bio slucaj gdje sam morao nadograditi iz postojeceg hdda na ssd. Program koji sam koristio je Disk Cloning Software for Fast & Secure Clone on Windows

Ipak se odlučih da zadržim stari laptop, te sam od tog polovnog kupljenog skinuo tastaturu i ram memoriju.
Procesor sa kupljenog polovnog za sada ne prebacujem, tj morao bih u servis da nosim, jer to ne znam da zamenim.
Rizično mi je bilo da u taj kupljeni polovni kacim moj hard, jer mi je poprilično klimav i bez šrafova.
Ukoliko bih se odlučio, morao bih prvo da napravim kopiju hard diska.