Jeftino računalo

Šta se to može nazvati računalom?

Još neznam ništa o njemu, al ako sudiš po slici u novinama, lipo piše da je tek napravljena ploča i valjda je testiraju. A ako vrti Linux onda stvarno je računalo. A sigurno će imati i kućište.

128 i 256 mb rama , i proc 700MHz-a

Sasvim dovoljno za Linux sa LXDE sučeljem.

Možeš i pogledati malo širu sliku primjene ako dođe 140kn a može vrtjeti linux onda se može bez ikakvih problema ugrađivati u robu široke potrošnje.
Zamisli Najkice za 500kn i Najkice sa 650kn sa linux OS.:slight_smile:

Siga je u RH! Jel ga ko ima il misli Kupiti? Zove se RaspberryPi

Odavno se može naručiti ali vise carina košta nego uredaj

Pa sad ga ima u ZG.

Gdje točno ? Neki link ili sl.

The topic for #linux.hr is: RaspberryPi stigao u .hr - ALTPRO d.o.o.

ovdje ima za 265 kuna Raspberry Pi Type B Raspberry Pi | Raspberry Pi Type B | 756-8308 | Dobrodošli u RS Internet dućan

Meni bi takvo nešto baš trebalo. Baš me zanima test kod nas. Koliko sam skužio dolazi bez kučišta.

Za 50kn kupim lijepu plastičnu kutiju, u nju piknem i neki ventilatorić i to je to. I Imam na stolu sve legalno :zub:

[quote=“Zgubijumf”]Meni bi takvo nešto baš trebalo. Baš me zanima test kod nas. Koliko sam skužio dolazi bez kučišta.

Za 50kn kupim lijepu plastičnu kutiju, u nju piknem i neki ventilatorić i to je to. I Imam na stolu sve legalno :zub:[/quote]

Da, dolazi bez kućišta, na G+ sam vidio nedavno od jedne osobe nekakvu radionicu 3D printanja gdje je izradio kućište za Rpi, i on je radio neke testove, ako ti je potrebno mogu postati link ili mail neki od osobe.

Može pošalji :wink:

Evo kod ovog na zidu ima dosta postova o Rpi, pa ako vas nešto zanima kontaktirajte ga za testove i sl.

Ovo bi moglo pokrenuti kućne radionice hardweraja:)

Baš sam radio na jednom webshopu nedavno gdje dućan objedinjuje male proizvođaće hardware (čitanje bar codova, satelitske navigacije i što ja znam već).

Ali ovo mi se čini samo po sebi da je ideja ludnica, 300kn je maleni trošak a dobiva se punokrvni OS i mogučnost programiranja višim programskim jezicima.

Mislim, ova stvarčica se može čak i u Javascriptu, PHP kodirati iako bi vjerovatno bio bolji jezik na nižim razinama.
Python recimo bi bio dobar izbor.

Nadam se da ne zvući previše optimistično ali ovo bi mogla biti nova revolucija, barem u geek svijetu:)

to nije loše recimo za torrente, dc++ i sl.
gdje nisu bitne toliko perfomanse.
evo jedno fora kučište : CASE for Raspberry Pi Computer.Removable Top.Full access.Raspberry ACRYLIC color | eBay

:smiley:

■■■■ ga a ja neman ni za režije. Još uz to linuxzasave prodaje majce. Ko bi da toliko love? Jel ko id vas prova printati lovu na printeru? Kakva su iskustva?

[quote=“chief_wolfinjo”]to nije loše recimo za torrente, dc++ i sl.[/url]
[/quote]
Đuboks, videoboxevi, automati itd.
Mislim pratkično gledajući svatko LAMP developer bi mogao raditi harweraj i da bude isplativo.