Jel' ovo scammer u pitanju?

Šta mislite o ovome ? Ovo je fake?




Sta god bilo samo preko sajta za prodaju domena postavis on odma udje kupi i zavrseno ne moze te zajebat.

Ako bude sta, najvise ga ovaj inevstitor iz Kuvajta pushi :smiley:

mogo dobit domen za 300, a vamo stavio cijenu na 5k :smiley: zajebo ga broker podobro

Uglavnom, on ide prvi, odnosno, njegov klijent. Kada plati onda klati :D.

Prevara je 100%… A funkcioniše ovako:

Prvo te navuče da postaviš što veću cijenu, jer samim tim i on dobija veću proviziju, a njegov klijent inače i kupuje skupe domene samo.

Cilj svega je da te navuče na sajt koji vrši procjenu domena, a to se plaća oko 100$… :slight_smile:

Ja sam se jednom igrao sa njima i došli smo do toga da moram platiti 100$ tom sajtu da bi mi on ili procijenio, ili izdao neki sertifikat za domen, zaboravio sam.

Analiziam sajt koji mi je on predložio kao najpouzdaniji, a on star tek par mjeseci. :slight_smile:

Ne nasijedajte!

Ovo je neki skam. Siguran sam u to. Uglavnom, tako se i meni jedan lik javio za domenu bieberwallpapers.com, ja tražio 500 dolara i uz nju mu ponudio još jednu domenu, da bi mi on sam digao cijenu na 5k dolara. Naravno, tada mi je zbog svoje sigurnosti zahtjevao da s neke žmlj stranice kupim certifikat da neće imat problema zbog imena (trademark infringements). Pritom me naravno uvjeravajući da je to samo zbog sigurnosti, da su ga tako savjetovali na nekom forumu na koji mi je poslao link (također neki žmlj forum). Naravno, guglao sam i shvatio da se radi o klasičnom skamu i da bi spušio par stotina dolara za taj bezvrijedni certifikat koji naravno on prodaje.

Ma kakvi to samo sado i slicni sajtovi i ako oce kupi ako nece ko ga sisa. Kakve sve ideje njima padnu da zajebu jel moguce to.

Žao mi je što ću te razočarat, ali radi se o prijevari, kao što su već neki i spomenuli.
Ova vrsta prijevare se zove appraisal scam i već dugo je aktivna. Napisao o post o tome na: http://www.honorarniposao.net/#!appraisal-scam/czc0

Uglavnom, ne nasjedaj i ne plaćaj appraisal jer bi nakon toga “kupac” nestao.

I općenito, appraisali i kod legitimnih kompanija su beskorisni. Nekad mogu eventualno dati neku sliku o vrijednosti domene, ali je to vrlo često pogrešno.

Hvala na odgovorima ljudi :stuck_out_tongue:

Otjerao sam ga u… XD

1 Like

http://www.prevara.info/

ovo je zanimljiv sajt, bacite oko…

scam sigurno…