Jel postoji HTML atribut koji bi parsirao novu liniju kao br

Znači atribut koji bi definirao da se sljedeći kod:

<div> neki tekst ide ovdje.
a neki ovdje</div>

parisa ovako:

<div> neki tekst ide ovdje. <br/>
a neki ovdje</div>

P.S. znam da se može sa JS-om :smile:

Prvo šta mi je palo na pamet kao najbliže rješenje bilo je <div contentEditable="true"></div>
ali to nije to.

Mislim da se to ne može jer i nema nekakvog smisla. Imaš br tag za novu liniju, a ako imaš nekakv CMS ili sam radiš recimo u phpu ima nl2br funkcija koja će ti sama kreirati br tagove ako recimo u textareu pišeš

jedan
dva

bez toga će biti

jedan dva

sa tom funkcijom

jedan
dva

Možeš sa <p></p>. U css-u sebi napraviš nešto kao <p class="p_normal"></p>, medium, large, ako želiš nešto da promijeniš, ili jednostavno veće, manje razmake i slično.

A znam da nema previše smisla…ali nekad dobro i dođe kad se sklapa nešto jednostavno pa neide preko CMS-a. Malo mi dođe zamorno lupati <br/> kad bi enter mogao apsolutno jednako odraditi tu ulogu :smile: …sam je onda malo nespretno lijepo strukturirati html kod jer bi ovakva struktura pisanja koda:

<div>
neki tekst
</div>

bila parsirana kao:

<div><br>
neki tekst<br>
</div>

…što je nepoželjno da parsira prvu i zadnju novu liniju u br

Koristi adobe dreamweaver i kada pises kada zelis br tag stisnes fino SHIFT + ENTER i sam ti ga kreira, kad se naviknes brzo ide, a i mislim da bi i ostali editori mogli imati nekakav addon/plugin ili mozda samo moras ukljuciti opciju takvu neku

Nepotrebno da se mijenjaju editori radi ovakvih sitnica…a pogotovo imam veliku averziju od dreamweavera.
Inače, našao sam koji je atribut. Atribut je stari poznati style…a atribut atributa je white-space : pre-line

<div style='white-space : pre-line'></div>

nije atribut atributa već je svojstvo i vrijednost jer to što je u style atributu je CSS koji je napisan inline

Inače možeš koristiti <pre> tag http://www.w3schools.com/tags/tag_pre.asp

Primjetih da sam se nespretno izrazio sa rječju atribut atributa :slight_smile:

Pazi kak sam razmišljao, hehe:
Imamo atribut style i njegovu vrijednost. No ta vrijednost nije tipa boolean da bude true false ili neka riječ…nego ta vrijednost opet ima kao svoje atribute: color, font, displa, … white-space.
Ali ako su to svojstva a ne atributi, jbg-a …koja je razlika uopće??

I da, čak i po mom nahođenju misli…trebao sam zapravo reći atribut vrijednosti atributa, a ne atribut atributa xd

Instaliraj Linux. Dotični file otvori u gedit-u ajde na replace i stavi da pojam \n zamini sa \n<*br>
ali bez zvizdice na ovom blenravom forumu je moran staviti jer skripta parsira html kod

Hehe…hvala, ali ja si želim pojednostavnit život, a ne zakomplicirat :smile:

Ili ti neznas kako se forum koristi, jedno od toga dvoje, nisam siguran.

Linux je milost Božja prema win. Kad san svojevremeno kupija komp s legalnin w. nisan zna šta i kako. Za svaku p.m. san zva suport. Onda san maka w i stavija Linux i život mi je krenija nabolje.

upiši bilo koji tag forum će ga parsirati

Evo:

<br><div><html>

kako si dobija ovu sivu liniju?

http://pbrd.co/10RF4QQ

Aj hvala. Čovik uči dok je živ.

Problem je što ga neće parsirat…pa će se stopiti s ostalim kodom i zato nestat :smile:

Nego, kad bi zbog ovakve sitnice išao mjenjat editor…ili još bolje operativni sustav, huuh…svukud bi me bilo ali nikud usmjereno nebi išao :smile:

Inače, linux je vjerovatno bolji od wina, ali to je sasvim drugi par čarapa :wink:

Linux u ovoj temi je bitan koliko i bager u mikrobiologiji.Sta treba preci na Linux kako bi parsirao novu liniju kao br tag ? :smiley:

2 Likeova